Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Slovo za slovem 2013

Poslední článek

14. září 2013 v 20:31 | Siwa
Tak jsem se rozhodla. (Aneb jak originálně začít podobná oznámení.)

Ne, nekončím. Ne s blogováním. Ale s tímhle blogem. Slova napsaná již v článku Ovládnuta trudnomyslností se mi proháněla hlavou už od zveřejnění a přestávala s tím akorát během spánku a práce. Na základě článku ze Srdce blogu jsem přemýšlela o smyslu mého blogování, proč jsem začala, proč v tom pokračuju, co chci říct... Je toho dost, na co jsem myslela (kromě hektického začátku roku a blížící se školní akce v Německu).
Chci si to sama ještě zopakovat, ujasnit si, jestli jsem pevně rozhodnutá, nebo stále váhám, ale hlavně to objasnit vám. A udělat tomuhle blogu Poslední článek, aby bylo jasné, že je konec, rozloučit se s ním a vysvětlit mu, že ho neopouštím proto, že mě rozzlobil, ale že k tomu mám jiné důvody. Pochopí to, jsou mu už necelé čtyři roky.
Sami víte, že nejsem ten typ blogera, kterému by stačila jedna věta.

Ovládnuta trudnomyslností

3. září 2013 v 20:36 | Siwa
Předem upozorňuji, že jde o článek s milionem témat, že sama nevím, co tím chci říct, a že to je jeden z mála článků, kdy ze sebe propouštím vše, co ve mně hlodá, ať už to má spojitost s předchozí větou, nebo ne. A že to je snad jediný článek v celé historii mého blogování, když jsem musela s psaním skončit, protože se mi písmenka rozvlnila a ponořila se pod hladinu. Neptejte se, co se stalo. Nic. Moje pocity se zbláznily. Uznávám, že blog může být hodnotná terapie.

Hodlám si zase změnit vzhled. Na něco jednoduchého. Typografického nebo minimalistického... asi. Potřebuju to asi proto, že začíná nový školní rok, proto, že už mě to přestává bavit a potřebuju se nakopnout, proto, že prostě chci... já nevím.

Páteční - konečná

28. června 2013 v 12:22 | Siwa
Tak tu máme konec školního roku. Uf! Těšila jsem se na něj deset měsíců. Věci z intru sbaleny a bezpečně dovezeny domů, i když levé rameno mám až někde u pasu, jak jsem na něm musela nést obrovský těžký batoh (plus ještě školní batoh plný těžkých knížek na zádech plus desky s papíry v druhé ruce a srolovaný obrázek zastrčený ve velkém batohu, čouhající ven a náchylný k pomačkání). Jsem konečně doma. Juchachá! A teď budou následovat dva měsíce, které utečou jako vystrašená slepice (neptejte se, proč mě napadlo zrovna tohle).

Osudová písnička

25. června 2013 v 9:58 | Siwa
Takový záchvat, že musím něco hned napsat na blog, jsem (pokud vůbec) nikdy neměla. Prostě...

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 2)

20. června 2013 v 7:59 | Siwa
Další čtvrtek, tentokrát předposlední. Mám chuť skákat po pokoji a tančit indiánský oslavný tanec, ale tím výskokem bych si shodila počítač z klína, tak raději ne. Místo toho se zaraduju skrz písmenka, pak si nejspíš ještě zanadávám a vrhnu se na školní povinnosti. Chjo, známky uzavíráme až zítra, dnes se ještě musím snažit.

Čtvrteční internátní (odpočet - 4, 3...)

13. června 2013 v 18:23 | Siwa
Minulý čtvrtek se u mě nekonalo ani "internátní" ani "ráno". Vysvětlení? Byla jsem díky povodním doma a těsně před ránem jsem teprve šla spát, čili jsem se probudila až v poledne a to nemělo cenu psát ranní článek, že? Teď už jsem ale zpátky na intru *huhlá ironické "hurá!"*, takže co by mě mohlo omluvit, že jsem nepřidala ráno článek...? Hm. *nádech* Učení se na čtvrtletku z matematiky, test z ekologie, zvládání strachu ze zkoušení z angličtiny a neustálé hraní na kytaru, abych zítka na zkouškách předvedla aspoň něco. Projít mě snad nechají, ale kdoví, co bude nakonec na vysvědčení.
To mi připomíná, jakou hrůznou zprávu jsem se dnes dozvěděla.

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 5)

30. května 2013 v 7:16 | Siwa
Tááák už zvbývá jen pět čtvrtků, zaokrouhleno na čtyři týdny. To zvládneme, to zvládneme...
Ano, hrabe mi.

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 6)

23. května 2013 v 7:56 | Siwa
Nezapomněla jsem. Uf. Ale moc času nemám. Tenhle týden je šílený...

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 9, 8, 7)

16. května 2013 v 8:36 | Siwa
Jó, jó, to zase slibuju a slibuju a ono dva týdny nic. Ale tentokrát mám docela přijatelné omluvy.

Co se to tu stalo?

12. května 2013 v 3:19 | Siwa
To se jen autorka blogu zase pomátla. Její minulý design jí najednou připadal dobrý spíš na propagační stránky než na blog, proto se rozhodla to prostě změnit. A z dostupných prostředků vzniklo toto. Ještě to není hotové, menu je potřeba upravit, vůbec to musím všechno projít a uzpůsobit tomuto designu. Mějte prosím trpělivost.

Potřebovala jsem změnu. Minulý vzhled byl opravdu moc strohý, takový na propagaci grafika, ne pro blogerku, která se občas potřebuje vypsat s naprostými blbostmi. Tohle trochu víc vystihuje, čemu se věnuju, tak snad mi to dá trochu víc inspirace k článkům. Nejspíš vzhled ještě upravím, tohle je opravdu první nástřel, teď se budou chytat mouchy a masařky.

P.S.: Úplně jsem zapomněla, jak příjemné je zase pracovat s nastavením blogu oproti zmateným cizím kódům HTML, škodolibému redakčnímu systému apod.

Jdu spát.
 
 

Reklama