Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Slohovky a jiné

Slátanina mého spolužáka

9. června 2011 v 17:43 | Siwa
Chjo, teď se ve škole nic neděje... Celý den dřepíme v lavicích, ve sluchátkách máme písničky a koukáme střídavě do blba (občas NA blba) a na hodinky. Dny se nám kvůli stále stejné nudě a stejně stráveným hodinám slévají do jednoho celku... Ale tenhle den si budu pamatovat.

Proslov na závěr deváté třídy

6. května 2011 v 17:48 | Siwa
Ano, konec naší povinné školní docházky se blíží a my tím pádem dostali slohovku na téma Projev na zívěr deváté třídy. Jelikož jsem proslovy nikdy nedělala, byla docela legrace se pokusit něco napsat. Ano, zhlédla jsem pár prací, než jsem začala psát svoji, ale to proto, že jsem nedávala pozor, když k tomu paní učitelka vysvětlovala všechno podstatné, protože jsem plnila její rozkaz napsat proslov na školní akademii. Uff! Těch proslovů je nějak moc.

Proslov na akademii sem dávat nebudu, stejně to je jen uvádění skupin apod. Nic záživného. Ale na ten projev jsem docela pyšná.

Ta tuhle školu jsem přišla až v šesté třídě, čili neznám učitelky z prvního stupně a nemůžu jim poděkovat v projevu, a abych neděkovala jen těm z druhého stupně, paní učitelka mi poradila, abych to tedy vzala obecně.
Takže pokyn: projev za celou třídu obecně. Víte, co jsem si v tu chvíli řekla? "To jsem se toho teda dozvěděla." :D
Ale nakonec jsem to nějak dala a líbilo se to. Tak to dávám sem. Je mi jasné, že jsem tak někomu vypracovala domácí úkol, ale je mi to upřímně jedno. Klidně si referáty a slohovky kopírujte z internetu, ale vy se ochuzujete o schopnost samostatně přemýšlet a používat tu nasáklou houbu v hlavě. Vy si to všechno kazíte...

Jen se musím zmínit o včerejším vtípku ve třídě.
Spolužačka chodí se synem naší chemikářky, což není vůbec oblíbená kantorka. A když ona četla svůj projev, byl dosti pesimistický.
Paní učitelka: "(...) nebo máš nějaké trable?"
Spolužák: "Tchýni."
Takže kdo věděl, spustil. :D Takže všichni. Pak to teda vysvětlila učitelce, takže to nejspíš bude vědět celá škola :D. To byste tam museli být. Teď když to čtu z pohledu někoho, kdo tu "tchýni" nezná, není to moc vtipné.

Měla jsem strach...

23. března 2011 v 20:17 | Siwa
Další slohová práce, tentokrát dosti stará. Téma: Měla jsem strach. Mimořádně k tomu nemám co říct...

Kdyby ženy vládly světu, nebyly by války?

23. března 2011 v 19:24 | Siwa
Další z mých úvah do školy, tentokrát jsme si mohli téma vybrat, měli jsme na výběr z:

Nevěř nikomu, komu je nad třicet (J. Lennon);
Jak si kdo ustele, tak si lehne;
Neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil;
Kdyby ženy vládly světu, nebyly by války?;
Jak jsem starej, tak jsem blbej

Podle nadpisu už jistě víte, jaké téma jsem si vybrala. Říkala jsem si, že to nebude ani lehoučké (to nemám ráda), ale ani moc těžké. Práci mi to dalo, hlavně nějak seskupit dohromady apod., ale s výsledkem jsem docela spokojená a teď budu jen čekat, jakou z toho dostanu známku. :D

Co mi škola dala a co vzala?

3. března 2011 v 17:16 | Siwa
Přemýšlela jsem o povídce a škola mi hodila do klína úvahu. :D Už se to známkovalo, takže si myslím, že není problém to sem dát. Proč ne, že? Obzvlášť když (nechci se chlubit ;D) mi paní učitelka slohovku vychválila. Zase ve třídě padla věta:
"Tady se pozná, když někdo čte."
Dříve to stále říkala učitelka, ale teď to místo ní automaticky řekne někdo ze třídy. Nooo, já za to nemůžu...! :D Takže se to moc líbilo, mamce taky, jen já jsem nějaká skeptická. Jo, líbí se mi to (ostatně si soje slohovky čtu stále dokola a RÁDA), ale zdá se mi to... no, posuďte sami. Tohle téma podle mě není na stránku A4, jak jsme měli zadáno, ale na několik "Áčtyřek", pokud to chce člověk brát objektivně. No, mě to vyšlo na 3/4 stránky a ještě k tomu byla dobrá půlka plná škrtanců (dobrý způsob, jak to natáhnout, aby to vypadalo, že jste limit splnili... :D). Paní učitelka ale slohovku chtěla, aby ji mohla ostatním třídám předkládat jako vzor. Nebo něco v tom smyslu. Prostě... nemám slov. :D Jsem samozřejmě ráda, že se to líbilo, kdo by nebyl, že?
Abych to pořád neokecávala, tak tady to je (ale úkol: napsat povídku stále trvá, nebojte). Navíc bych chtěla zkusit i nějakou soutěž, takže až by všechno skončilo, pochlubila bych se s tím a vy byste mi řekli, proč jsem sakra nevyhrála...! XD

Úvaha do školy - Mládí

28. května 2010 v 17:03 | Siwa
Ve škole jsme dostali DÚ: Napsat úvahu na téma "Mládí". A jelikož paní učitelka už práce oznámkovala, dávám mou úvahu sem.

Do jaké doby by ses přesunul/a a proč?

7. května 2010 v 16:34 | Siwa
Ve škole právě probíráme o Literatuře ÚVAHU. V učebnici jsme měli úvahu na téma přenesení se do minulosti s aktuálními dovednostmi.
Dostali jsme úkol: měli jsme si promyslet, do jaké doby bychom se přesunuli my a proč... A mě napadlo hned několik možností.
Prostě další dlouhá úvaha o ničem. Pokud máte náladu na psaní, můžete mi napsat, do jaké doby byste se rádi přesunuli vy (ať už v minulosti nebo v budoucnosti, nebo byste snad zůstali v 21. století?).

Proč se Kolín jmenuje Kolín...

22. března 2010 v 14:56 | Siwa
V našem městě jsme měli literární soutěž. Tady je text, který jsem poslala (a nevyhrála, ale abych se přiznala, vůbec mi to nevadí). Díky tomu se asi dvacítka ze soutěžících z naší školy setkalo se spisovatelkou Irenou Fuchsovou.
 
 

Reklama