Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Nechť raději upadne v zapomnění

3.listopadu 2010

3. listopadu 2010 v 22:17 | Siwa
Dnes mě moje kamarádka požádala, jestli bych jí pomohla probrat krabice plné knih, které zdědila po své tetě před nějaké koleno (nevím…) :-D. Nadšeně jsem souhlasila a po škole se k ní vydala. Ve sklepě jsme se pohodlně usadily a začaly prohrabovat knihy. Její teta byla členkou klubu čtenářů, takže jich bylo opravdu hodně. Z mnoha básní, balad a podobné poezie jsme našly i dost prózy. Našli jsme třeba Williama Shakespeara - Romeo a Julie; život Miguela de Cervantes; a asi desítku dalších, které jsme se rozhodly víc prohlédnout a popřípadě přečíst.
Samozřejmě jsme nemohly čekat nějaké nové tituly, ale jelikož se my dvě spokojíme i se staršími, nevadilo nám to. Navíc jsme si užily spoustu legrace, když se kamarádka rozhodla vžít do role vypravěče (do čehož jsem ji dotlačila já :-)…). Vypravuje moc vtipné příběhy a málokdo by dokázal udržet vážnou tvář. Věřte mi, není to možné XD.
Takže jsem dneska zažila příjemné kulturní odpoledne a předvečer. Doteď cítím tu příjemnou vůni starého papíru a inkoustu.

Trubadúři, pějte oslavné písně...

2. listopadu 2010 v 12:47 | Siwa
Dnes, 2.11.2010 je pro mě mimořádný den! Mé hodiny života tikají již PATNÁCT let. Ano, s patnáctkou toho hodně přichází: občanský průkaz, trestní odpovědnost, možnost brigád a... to poslední si domyslíte sami :-)... Ale pro mě to jsou jen další narozeniny, další rok na světě. Můj monotónní život bude stále pokračovat, jen občas ho naruší závod v taekwondu, vystoupení s kytarou nebo nějaká jiná akcička.

A ZA ČTYŘI DNY OSLAVÍM ROČNÍ EXISTENCI TOHOTO BLOGU!
Ano, byl založen 6.listopadu 2009.
Páni, to už je to rok? Nechce se mi to věřit. Nikdy jsem s žádným blogem nevydržela tak dlouho. Hm... nikdy mě totiž moc nebavil. Ale tenhle... jsem s ním spokojená a doufám, že plní svou funkci aspoň z poloviny.

Final Fantasy VII: Advent Children

1. listopadu 2010 v 9:05 | Siwa

Tento film se odehrává 2 roky po hře Final Fantasy VII. Skupina vojáků obdivuje Sephirotha, který je jejich "idol". Chtějí ho vrátit z Lifestreamu. Cloud tomu musí zabránit, ale zpomaluje ho Geostigma, nemoc, která je následek toho, že se Sephiroth dostal do Lifestreamu.

Pouze dva vtípky ze školy

30. října 2010 v 17:56 | Siwa
Dnes toho vážně moc nebude - jenom 2 vtípky. Tak si je užijte...

KLUCÍÍÍ mix

21. října 2010 v 20:27 | Siwa
Předem se omlouvám, jestli se tu nějaký obrázek bude opakovat, ale mám v galerii trochu menší chaos, takže než to dám do pořádku, bude to chvíli trvat.
Doufám, že se vám dnešní várka bude líbit. Kopírování zakázané není! Já to přece taky musela někde splašit...

Návštěvnost

7. října 2010 v 16:40 | Siwa
Ahojík,

tak už je má návštěvnost přes 1000, na což jsem nedočkavě čekala už celý měsíc.
Moc děkuju, že mi sem chodíte, i když to přibývá pomalu, přesto mám radost a doufám, že tu najdete, co potřebujete. Pokud ne - vím, že s tím už otravuju -, napište do rubriky Vaše přání nebo mi pošlete vzkaz díky kolonce v menu vlevo.

Doodlezfreaky

30. září 2010 v 9:45 | Siwa

Úplnou náhodou jsem narazila na tuhle úžasnou uměleckou duši. Její obrázky se mi moc líbí, kreslí je tužkou (nebo perem, nevím). Jsou jednoduché, ale přitom plné detailů a přesto vám dávají pocit, že je načmárala jen tak narychlo.

Taky bych chtěla umět takhle kreslit... no, kdo by ne, že? Jenže ať se snažím, jak se snažím, takhle to nedokážu. Každý máme vlastní styl kresby a myslím si, že ten její je suprový.

Všechny její obrázky si můžete prohlédnout tady, v její galerii na DeviantArtu.

E- knihy: Hraničářův učeň

30. září 2010 v 9:14 | Siwa

Série Hraničářův učeň v podobě E-knih.
Stránky stahování: ulozto.cz
Formát: PDFHořící most (nefunkční link, ještě neopraveno)

Ledová země (nefunkční link, ještě neopraveno)

Nositelé Dubového listu (nefunkční link, ještě neopraveno)

Výkupné za Eraka (nefunkční link, ještě neopraveno)
Halt v nebezpečí (zatím ne)

Středověká strategie

30. září 2010 v 8:40 | Siwa
Narazila jsem na nevím, jestli zrovna novou, ale ještě docela neznámou hru:

Europe 1400

Začínáte jen s malou dílnou a postupně se dostáváte na vyšší a vyšší pozice. Můžete si vybrat, jestli chcete mít magický obchod, barvírnu, bylinkářství, parfumerii, laboratoř, medico... nebo jestli se chcete stát zloději a vydělávat si krádežemi. Můžete rozvíjet schopnosti své postavy, dostávat se do vysokých postů na radnici (můžete být starosta nebo dokonce boss zlodějů!), obchodovat a bohatnout. (Dokonce i podplácet, abyste měli práci rychleji.)
Jsem tam teprve chvíli, narazila jsem na to nedávno, ale jsem docela spokojená. Ještě jsem neobjevila všechny možnosti a stránky se klidně můžou ještě rozvíjet, takže počkám a uvidím.

Stránky jsou v češtině, takže se nebojte :-D

s1.cz.europe1400.com

Anime AKIHABARA

30. září 2010 v 8:09 | Siwa
Super stránky pro fanoušky Anime. Můžete se zaregistrovat a stahovat a hledat různá anime. Bude se vám to započítávat do statistiky. Najdete mě tam pod nickem - samozřejmě - Siwa. Zrovna začínám, takže statistika bude nějakou dobu prázdná. Nemám na anime moc času kvůli škole, ale jakmile bude volno, dám sem recenze na anime a odkazy a... a... a...

anime.akihabara.cz 
 

Reklama