Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Nechť raději upadne v zapomnění

Seznámení s tancem - Shuffle

22. prosince 2010 v 9:25 | Siwa
Tááák, a máme tady další taneční seznámení. Minule to byl drum´n´bass, dneska to bude...

SHUFFLE

Co? Že to neznáte? Pojem Melbourne Shuffle vám nic neříká?
Já o tom také do dneška vůbec nevěděla. Nikdy jsem to neviděla ani televizi, ale dnes jsem na to narazila jen kvůli DnB. Ono youtube dává vedle videa i podobná. A mě docela zaujal název Pae & Sarah. Podívala jsem se a... ono to D´n´B nebylo! Stejně se mi to líbilo a musela jsem začít pátrat po informacích a detailech.

Takže nejdříve video, a pokud vás budou zajímat podrobnosti, podívejte se dál.

(Předem upozorňuji, že nejsem odborník, proto následující informace byly mnou někde nalezeny, přečteny, nacpány do hlavy a poté opět napsány mou maličkostí.)

Můj Kodex blogera

21. prosince 2010 v 14:56 | Siwa
Už jsem se tady v několika článcích zmiňovala o tzv. kodexu blogera a napadlo mě, že když o něm pořád melu, tak ho taky sestavím, abyste věděli, co dělám/nedělám, čím se řídím/neřídím apod.
Tady jsou mé zásady:

Další užitečné zkratky

18. prosince 2010 v 11:17 | Siwa
Takže jsem za tu dobu, co se v téhle rubrice objevil poslední článek, zjistila další užitečné zkratky, které mi usnadnily práci nejen ve Wordu. (viz také článek Zkratky: tučně, kurzíva, podtržené)
Nebudu zbytečně povídat a začnu.

Obrubník :D

17. prosince 2010 v 22:12 | Siwa
Obrubník... to všichni moc dobře známe, hlavně když o něj zakopáváme. A myslím si, že můj spolužák si slovo obrubník a jeho zrádnost bude pamatovat hodně dlouho...

Jin a Jang - obrázky

16. prosince 2010 v 21:14 | Siwa
Našla jsem v PC dva obrázky Jin a Jang a chtěla jsem se s nimi podělit. Moc se mi líbí ten vpravo, ale i na tom druhém je něco pěkného.

Pozor na dveře!!!

11. prosince 2010 v 21:37 | Siwa
Jaksi zase nemám co dělat, tak napíšu, co se mi stalo ve čtvrtek. Nevím, jestli z mého psaní bude poznat, jestli to bylo vtipné, ale já umírala smíchy.

O hodině volna jsme s kamarádkou (občas se tu objeví pod nickem číslo 23) u ní doma, abychom nemrzly v té zimě někde před školou. Nějakou dobu jsme byly v teploučku, a když jsme už chtěly odejít, kamarádka si hodila na hlavu bundu a křičela:
"Nikdo mě nevidí, nikdo mě nevidí...!"
Zatímco jsem vycházela ze dveří ven, smála jsem se. Pak jsem se otočila, jestli už jde, ale dveře se zavřely... tak jsem je otevřela a BUM! Kamarádka měla přes hlavu pořád tu bundu a dostala dveřmi do obličeje. A jak už to mám zažité, automaticky jsem řekla: "Promiň, já tě neviděla..." Teprve pak mi to došlo a musela jsem se začít smát. Kámoška se taky smála na celé kolo, až jsem se bála, že jsem jí tou ránou něco udělala. Ale byla v pořádku.
Umíraly jsme smíchy aspoň půlku cesty zpátky ke škole. Pospíchaly jsme, protože se nám po tom výbuchu veselí chtělo na záchod :D. Takhle už jsem se dlouho nenasmála.

Myslím si, že jsme si obě vzaly ponaučení:
Ona už si nebude v blízkosti dveří házet na hlavu bundu a já budu dveře otevírat pomalu a opatrně :)

Facebook je s***ě

10. prosince 2010 v 16:38 | Siwa
Náhodou jsem na youtube narazila na tohle video. Koukla jsem na něj, protože názor mám stejný... já tomu klukovi doslova tleskala. Konečně někdo, kdo se nad těmi "cool" stránkami zamyslel a vytkl všechny chyby, které mají. Ano, jediné plus, co vidím, je to, že aspoň víte, jestli máte na zítřek úkol, ale to je asi tak vše.
Já osobně facebook mám, ale kouknu se tam tak jednou týdně a ještě k tomu z donucení, když moje kamarádka není na ICQ a já potřebuju zjistit, jestli byl úkol.
Kromě toho, že mi přijde sympatický vzhledově, tak si u mě bezděčně šplhnul i tímhle názorem, který si opravdu poslechněte. Je to jeden z mála odkazů, které si přeju, aby vidělo co nejvíc lidí. Na komentářích na youtube se dá krásně poznat, kteří z lidí, co tam píšou, jsou závisláci na "faceu" a kdo ne.
Takže se na to podívejte a kdo s ním souhlasí (no, i kdo nesouhlasí...), tak mu napište pochvalu na youtube (http://www.youtube.com/watch?v=lWgu4CPSm_Y) (a ti, co mají jiní názor, klidně napište taky... ale on svůj názor nezmění a jen se prozradíte, že patříte k těm face-maniakům).

(A omlouvám se, Tomáši, jestli je zakázáno tvé video uveřejňovat i jinde než na youtube... Rozhodně ti nechci brát návštěvnost, jsi prostě fenomén, něco, co by měli ostatní vidět a já to chci tenhle názor rozšířit dál, protože ve třídě se mi to nedaří :D)

To je starostí...

8. prosince 2010 v 20:52 | Siwa
To byl teda den!
Matematika v životě - zkoušeli jsme si napsat přijímačky (to byla docela sranda).
Angličtina - učitelka nám vyprávěla o výměnném pobytu ve Švédsku (ještě se o tom zmíním).
Matematika - test ze slovních úloh na soustavu rovnic o dvou neznámých… první úloha šla dobře, ale u té druhé jsem měla problém sestavit ty rovnice… tak jsem to vypočítala z hlavy, ale to bude asi jen jeden nebo dva body.
Český jazyk - měli jsme opakovat psaní VELKÝCH písmen, ale díky mým spolužákům, kteří jsou v takovýchto chvílích najednou chytří intrikáři, to nakonec dopadlo tak, že nám paní učitelka vyprávěla o výměnném pobytu ve Švédsku. (Byly tam obě učitelky; obě totiž učí krom jiného i angličtinu.)
Dějepis - další přednáška o druhé světové + video o největší letecké bitvě v této válce. Málem jsem usnula, ale dostala jsem pár nápadů na příběhy, takže aspoň trochu užitečná hodina.
Chemie - Dvě jedničky za práci v hodině (tzn. vypočtení dvou příkladů - výpočet z rovnice).
Oběd
A asi 60 minut matematiky - "Příprava na přijímačky"

A teď k tomu Švédsku:

Optická iluze

5. prosince 2010 v 18:30 | Siwa
Jelikož absolutně nevím, co napsat, dám sem jeden z mých odkazů, které mám na liště internetu, abych se na ně nezapomněla podívat. Našla jsem ho před pár dny na nějakém blogu, ale už si nevzpomínám, kde to bylo. Zkoušela jsem to snad dvakrát a nemůžu se toho nabažit :-D. Je to super, baví mě to. Zkuste to taky...

To je autobus???

3. prosince 2010 v 20:47 | Siwa
To jsem si říkala v sedm patnáct ráno, kdy ta rachotina přijela na zastávku. Autobus se blížil, a když zastavil, otevřela se pouze polovina dveří. Důchodkyně zůstala překvapeně stát a čekala, až se to otevře celé, ale nedočkala se, tak se tam musela prodrat. Nakonec se jí to podařilo a my ostatní jsme také mohli jít. Jenže...
 
 

Reklama