Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Fotím...

Záchranářky koťat

23. srpna 2013 v 18:13 | Siwa
Tak jsem se po dlouhé době sebrala a přidala se k mamce na procházku. Večer. Je klid a ticho, aspoň na vesnici, a chládek. Když se začalo už dost stmívat, přemýšlely jsme o dvou možnostech. Dojít támhle na kopeček a vrátit se stejnou cestou, nebo to obejít skrz vedlejší vesnici, lesík a domů. Chtěla jsem to obejít, když už jsem konečně venku, tak jsme přešly kopeček a zamířily k silnici, která by nás dovedla do vesnice. To bychom ale nebyly my, kdyby se něco nestalo a naprosto nám to nezhatilo všechny plány.

Dítě a gaviál, dejte je k sobě a...

21. června 2012 v 14:31 | Siwa
... vznikne docela i pěkná fotka.
O tohle se nejde nepodělit. Chtěla jsem to sem dát už včera, hned po tom, co jsem si prohlédla fotky z úterý a středy, ale nakonec jsem se k tomu nedostala, až teď. Fotky z pražské Zoo, příjemnou podívanou.

Ignorace zvířat - ZOO Praha

18. června 2012 v 21:12 | Siwa
Tak dnes nám začaly klauzury, závěrečné práce prvního ročníku umělecké školy. Šlo se do ZOO Praha, jupí! Sice jsem tam byla už vážně mockrát, ale stále mě to tam baví. Hlavně pokud mám k dispozici foťák. Kromě několika málo skic... zoufale malého množství skic... na klauzury jsem získala i nějaké fotky. Většina je to spíš jen zuřivé cvakání, abych měla co nejvíce materiálu, kdybych náhodou nestihla skici za ten týden a musela to dokreslovat o víkendu, ale pár se mi jich i povedlo... snad. Na to, že jsem ten foťák asi půl roku nedržela v rukou, to myslím jde. Je jich jen trochu, na mé poměry.

Štastné a veselé!

23. prosince 2011 v 23:27 | Siwa
Tak se také přidávám s přáním šťastných a veselých Vánoc. Štědrý den je sice až zítra, ale nemyslím si, že bychom byli takoví závisláci, abychom strávili celý den na blozích. Navíc, znám se, bych na to jistě zapomněla a popřála vám až někdy před půlnocí, což už by bylo pozdě, dárky by byly rozbalené, většina cukroví snědena, bramborový salát a kapr i řízky také.

Takže přeji spoustu dárků, pohodu u stolu i u stromečku, klid, štěstí a ať spatříte padající hvězdu, která vám splní přání. Kdo bude hladovět, aby spatřil zlaté prasátko, tomu přeji hodně zdaru, ale moc to nepřehánějte, aby vás nehonil divočák. Hlavně si ale následující dny užívejte podle svého.

Vánoční trhy 2011 - náměstí Míru

23. prosince 2011 v 20:34 | Siwa
Ve středu, co jsem se dostala na prázdný pokoj intru... (Spolubydlící odjely, takže jsem měla dva a půl dne klidu! Bohužel tohle už nejspíš nebude. Líbilo se mi to. Dokonce jsem se ze školy na ten intr i těšila!) ... jsem si počkala na tmu a pak se vydala tramvají na náměstí Míru s foťákem. Chtěla jsem zvěčnit tamní vánoční trhy, i když jsem věděla, že fotky budou rozmazané (stativ s sebou vážně nevozím). No, jak jsem předpokládala, 80% fotek rozmazaných a vůbec prapodivných. Vybrala jsem ale několik docela povedených, bych řekla, i když stejně nic moc. Je vidět, když člověk fotí tak třikrát za rok. Hm, ale co. :)

Mezi hřbitovními zdmi

21. prosince 2011 v 15:55 | Siwa
Staré fotky, ještě kolem začátku listopadu, myslím.

Zaběhly jsme do hřbitova u školy o hodině volna, prošly jsme ho, něco nafotily a vrátily se na vyučování. Přechod z rušné ulice do prostor hřbitova byl vážně zvláštní. Ač byly zdi nevelké, všechen hluk byl opravdu o dost slabší. Příjemný pocit se tam procházet.

Počasí ten den stálo za velké nic, ale apoň jsem se mohla vyřádit na počítači při úpravě fotek. Zkusila jsem Vyvážení barev, užitečná funkce, nechápu, proč jsem ji doteď nepoužila. Nesnažila jsem se dát fotkám dojem "reality", prostě další cvičení v úpravách, jako jste mohli vidět například v článku Extra úpravy (?). Vybrala jsem jen pár, nemá cenu sem dávat všechny, co jsem pořídila, je jich mnoho.

Extra úpravy (?)

20. října 2011 v 22:08 | Siwa
Tak jsem přemýšlela, co bych sem dala. Po tááák dlouhé době...
Vím, vázne to tu. Nebudu se vymlouvat na nedostatek času. Čas je, nápady a nálada ale ne. Bohužel. Mám už pár článků, ale musím počkat, až nastane jeden den. Pak teprve budu mít právo o tom mluvit. :D

Nicméně sem dám aspoň ty nevydařené fotky z ranního focení na Náměstí Míru. Vstala jsem sice brzy, ale východ jsem nestihla. Ne takový, jaký jsem chtěla. Navíc byla mlha a mrholilo, takže fotky jsou mázlé, skoro bez barev atd. (Holt neumím fotit, profesionál by si s tím snadno poradil.) Jelikžo je zbytečné sem dávat původní fotky a fotografie upravené tak, aby vypadaly jako vyfocené za slunečného, krásného, letního dne, se mi dělat nechtěly, rozhodla jsem se pro něco jiného. Radikální úprava! :D Není to u všech, ale na většině jsem se trochu vyblbla. Kvalita nic moc, provedení taky ne, ale ať je tu něco jiného. :)


Přiznám se, že nemám poslední dobou moc náladu. Mám intru plné zuby a to jsem tu jen měsíc a půl. Co budu dělat v pololetí. Strašně se těším na prázdniny, bude klid. Ale aspoň trochu promýšlím to svoje "dílo".
Psala bych výkecové články, ale jsou moc dlouhé a málokdo je čte. Pravda, asi je budu psát jenom proto, aby mi nezakrněly prsty... :D A aspoň budu mít vzpomínky, písemnou dokumentaci prvních měsíců na střední.

Ale teď už k fotkám, jinak z toho vážně bude další výkecový článek.

Z průzkumu Prahy...

19. září 2011 v 21:33 | Siwa
Prošly jsme jen pár ulic, od Tančícího domu přes most, pak doprava, doprava, přes most, kolem Divadla a tramvají se ztratit, bohužel pak už bez připraveného foťáku s nulovou touhou to zase složitě vytahovat z batohu.
Takže fotky jsou od Tančícího domu k Divadlu.
(Aspoň tady je něco jiného, než výkecové články...)

Z Housky, brány do pekel

29. srpna 2011 v 12:34 | Siwa
Houska, brána pekelná... Hrozně jsem se těšila na nějakou vážně hlubokou jámu, průvodce o ní taky pořád mluvil, ale nakonec... Ale to povím na konec... Nebo možná o něco dřív.

(Předem oznamuji, že některé fotky jsou s mojí blogovou adresou, jiné ne. Úpravy mne zmohly, že už na to nemám sílu. Ty, co nejsou "podepsány" jsou bez jakýchkoliv úprav, ostatní jsou upraveny.)


Kočičí nadělení

27. srpna 2011 v 12:16 | Siwa
Článek se staršími fotkami, je to asi rok a půl nebo dva roky zpátky, co jsem fotila tu naši bývalou kočičí sebranku. *vzdych*

Nevím, čím to je, ale zdá se mi, že jsem dříve fotila lépe než teď. :D To jsem ale fotila častěji. Uvidím, jaké fotky vzniknou zítra, až se pojedeme podívat na vchod do pekla (obyčejně řečeno: pojedeme na Housku). :) Teď ale kočičky a kocourci...


 
 

Reklama