Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Digitální tvorba

Jakási digitální malba

7. července 2013 v 13:24 | Siwa
Tak jsem se vrátila z dovolené, po tříhodinové cestě autem absolutně vyčerpaná a s bolavou hlavou. A snad se vrhnu na blog. Recenze, nezveřejněné kresby a malby ze školy i z domova apod. Ale teď k té digitální malbě.

Průvodkyně tmou (předělávka - rozpracované)

9. června 2013 v 18:16 | Siwa
Předělávky mám prostě raději než vytváření nových kreseb a nápadů. Člověk už ví, co kreslí, jen upravuje, přemýšlí, co ponechat a co naopak vymazat, a může se soustředit na propracování a ne na chycení divokého nápadu. Nebyla jsem spokojená s Průvodkyní tmou, tak jsem se rozhodla ji zpracovat trochu jinak. Upustit od těch postav, co vypadají jako náčrty netalentované módní návrhářky, a zkusila něco "umělečtějšího".

Průvodkyně tmou

7. června 2013 v 20:28 | Siwa
Tak po dlouhé době jsem sáhla po tabletu A dokončila dílo. Mám rozdělanou spoustu věcí a pár z nich bych už měla co nejdřív dodělat, ale holt to nejde tak snadno. Stačí jedna malá věc, která vám na tom nejde nebo vás nebaví, a práce na tom je těžší a těžší.

Nicméně jsem si něco načárala do skicáku a pak to přepracovala v počítači - tenhle způsob jsem zkusila asi potřetí a možná to budu aplikovat častěji. Uvidíme.

Malý démon

27. dubna 2013 v 22:23 | Siwa
Už dost stará práce. Tužková skica je někdy z konce června minulého roku.
Digitálně jsem to přepracovala kdovíkdy. Ale už nějakou dobu mi to straší v počítači bez štítku "zveřejněno", takže aspoň bude tady na blogu něco nového.

To mi připomíná, že už jsem dlouho nedodělala žádnou digitální práci. Skic je mnoho - chuť je dodělat však postrádám.

Bylo to podruhé, co jsem zkoušela v počítači upravit naskenovanou kresbu tužkou. Zajímavá zkušenost. A myslím, že to dopadlo docela dobře.

Doufám, že se vám malý démon bude líbit.

Druhá šmouhová

16. února 2013 v 15:12 | Siwa
Jelikož se nezmůžu na nic jiného, vrhla jsem se na další šmouhování. Tentokrát to bylo opravdu za chvíli a příjemně jsem si odpočinula. A jsem spokojená. První Šmouhová mi trvala trochu déle, ale je taky o maličko propracovanější. Líbí se mi, že člověk načárá pár tahů, pár skvrn, zadívá se na to a něco mu to připomene. Pak jen to upravit do takové míry, aby to bylo rozpoznatelné i pro ostatní.

Ať se líbí. Brzy snad přibudou články, ke kterým se snad dá vyjádřit o trochu víc než k obrázku.

Šmouhová

15. února 2013 v 17:47 | Siwa
Další čárání, ze kterého nakonec vyšlo něco přijatelného.

Rozjímání

12. února 2013 v 13:51 | Siwa
Občas se člověku nechce dělat nic složitého, nic náročného. Poté vznikají takovéhle kresbičky. Dá se to považovat za jakési podvědomé kreslení - dlouho jsem netušila, co z těch čar vznikne. Mě to uklidňuje, co vás?


V historii mého blogování je tohle snad můj nejkratší článek. :D

Probuzená + "WIP" dalšího díla

2. února 2013 v 22:58 | Siwa
K tomuhle dílku by se hodila spousta dalších slov - zmatená... přivítání... setkání...

Je to v pořadí druhá dokončená digitální malba podle fotky od skvělé dazzle-stock z DeviantArtu. Opravdu mě to baví. Obličeje jsou sice hrůza, nikdy mi nejde vystihnout výraz, stínování, ale dost mi to pomáhá v poznávání tváře, což se mi moc hodí v kresbě figur ve škole. Cítím, že tohle nedělám zbytečně.

Malá flétnistka

3. ledna 2013 v 19:08 | Siwa
Poslední dobou nějak víc energie vkládám do spousty jiných věcí, kromě blogu. Nelíbí se mi to, ale holt musím počkat, až (jestli) se ke mně ta chuť blogovat vrátí. Nevím, jestli za to může atmosféra blogu.cz, to, že se pletu do věcí, které mě ani moc zajímat nemusí (třeba: nejsem v AK, ale nedokážu nebýt neovlivněná tím, co se děje, nedokážu se o to nestarat).

Ohledně námitek k novému designu blog.cz - musím uznat, že nové komentáře mi chybí, ale jak už většina z nás ví, bloglovin to vyřeší. Samozřejmě že jsem se tam hned přihlásila (to musel být v tomhle období nálet blogerů od nás :D) a zadala všechny blogy, na které chodím, aby mi to hlídalo nové články. Líbí se mi to. Jen co otevřu prohlížeč, hned vidím, kolik se toho událo, a jdu se kouknout. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že jsem kvůli tomuhle (když nepočítám svou neaktivitu) možná přišla o pár čtenářů. Možná se ke mně někdo někdy dostal přes výpisku nejnovějších článků, možná si na mě někdo vzpomněl teprve, až když mu to ukázal blog.cz ve výpisku oblíbených blogů... Kdo zapomněl mé stránky, což při zimním spánku těchhle stránek asi nebylo těžké, ten si třeba při zadávání do bloglovinu nevzpomene a ať budu psát články sebevíc, prostě už si mě třeba nenajde...

Ale kšá, ty podivná melancholická nálado!

Zase nový design?

26. října 2012 v 23:58 | Siwa
Já vím, já vím.
Ale znáte takovou tu naději, že za váš tvůrčí blok může právě aktuální vzhled stránek a změnou dostanete chuť k tvorbě? Já vím, jsem naivní.

Ve skutečnosti mě taky trápí otázka, která nejspíš hlodala či bude hlodat spoustu z blogerů - Jaký je smysl mého blogu?
Ale hledat na tohle odpověď je stejně marná záležitost jako na otázku "jaký je smysl života?".

Nicméně je tady nový vzhled.Jsem si jistá, že všichni moc dobře vidíte, ale nějakým článkem na svou dřívější (ne)aktivitu musím navázat. Nějak prostě začít...
Vzhled asi nejlépe uvidí uživatelé s monitorem 1680x1050 px, pokud mě paměť na čísla funguje; takový je rozměr layoutu. Snad to nevypadá hrozně ani na ostatních monitorech, můj netbook-monitor 1024x600 to zobrazuje taky vcelku slušně, přestože nevidím obrázky na okrajích. :D

Vím, že se asi některým z vás nebude líbit zmizení dřívější fotky ze záhlaví, ale nezoufejte, třeba se sem někdy vrátí. Chtěla jsem mít jednou design čistě autorský (což se znovu nepovedlo, protože dřevěné pozadí není moje :D). Tak až mě to znovu přejde, buď se nějaký starý vrátí, nebo se tu objeví další.


Jinak mimo mísu:
Mám pár nápadů na články, tak snad se k nim dokopu, dokud jsou prázdniny a člověk má chuť a čas dělat něco jiného, než se učit, dělat úkoly, nervovat se ze zkoušení a ničit si nervy vychovatelkami na internátu. Chci už ale s touhle blogovou nečinností něco dělat.
 
 

Reklama