Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Poslední článek

14. září 2013 v 20:31 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Tak jsem se rozhodla. (Aneb jak originálně začít podobná oznámení.)

Ne, nekončím. Ne s blogováním. Ale s tímhle blogem. Slova napsaná již v článku Ovládnuta trudnomyslností se mi proháněla hlavou už od zveřejnění a přestávala s tím akorát během spánku a práce. Na základě článku ze Srdce blogu jsem přemýšlela o smyslu mého blogování, proč jsem začala, proč v tom pokračuju, co chci říct... Je toho dost, na co jsem myslela (kromě hektického začátku roku a blížící se školní akce v Německu).
Chci si to sama ještě zopakovat, ujasnit si, jestli jsem pevně rozhodnutá, nebo stále váhám, ale hlavně to objasnit vám. A udělat tomuhle blogu Poslední článek, aby bylo jasné, že je konec, rozloučit se s ním a vysvětlit mu, že ho neopouštím proto, že mě rozzlobil, ale že k tomu mám jiné důvody. Pochopí to, jsou mu už necelé čtyři roky.
Sami víte, že nejsem ten typ blogera, kterému by stačila jedna věta.


Adresa

Už nějakou dobu jsem nebyla spokojená s adresou blogu. Doteď si pamatuju to nepříjemné překvapení, když se k mé adrese dodalo ještě "blog.cz", s čímž jsem (blbec) nepočítala. Myslela jsem si, že budu mít jen siwa-mix-bloger.cz. No. Ale neměnila jsem to. Sice mi to nikdy neznělo dobře, ale co. Ale pak mi to zase začalo vadit. Chtěla jsem něco snadno zapamatovatelného a jaksi staršího. Tohle vymýšlela čtrnáctiletá holka, kterou už nejsem. Byl to hloupý krok. Nepřemýšlela jsem dopředu.

Asi před dvěma lety jsem zkusila zaregistrovat blog s mou přezdívkou v názvu. Divila jsem se, že byla volná. Chtěla jsem se tam přestěhovat, nebo mít dva blogy, ale nějak jsem se neodhodlala tohle pro mne útulné místo opustit. Ale ten druhý blog mi zůstal. (Udělala jsem si pak ještě jeden, s jinou přezdívkou, ale to jsem prostě nebyla já. Blog mi zůstal jako zkušební stránky na vytvořené vzhledy.)

A teď jsem shledala, že ta adresa je jedním z těch velkých důvodů, proč přestoupit na jiný vlak. Je to zapamatovatelné, úplně obyčejné, nezavazující se držet určitého tématu. Nevidím na tom jedinou chybu. Snad jen to, že někteří z vás mají možná tuhle adresu v záložkách, možná na bloglovin.com, možná kdekoliv jinde, ale právě proto tu je oznámení, právě proto pak pod záhlaví vložím odkaz na nové stránky.

Obsah

Je to tu jako v mém pokoji - milion věcí, starých, zbytečných, nových, stejně zbytečných, fragmenty všeho možného, skoro žádný systém, nic, co by případnému návštěvníkovi řeklo: ano, tady musí bydlet ona. Je to nijaké. Staré projekty o pár článcích tu pořád straší, jsou tu staré deníčkové zápisy...

Osobně mám ráda, když je na blogu vidět vývoj. Ale tahle hromada mi už přerostla přes hlavu. Galerie je tak šílená, že se v tom sotva vyznám. Když smažu nepotřebné obrázky a fotky, budou ve starých článcích strašit prázdné obdélníky a nikdo nepozná, co tam bylo, aby mu to řeklo, co jsem měla v té době v oblibě. Ztratí to smysl. Některé staré články jsou skutečně zbytečné, wikipedie převyprávěná mými slovy apod. Nepořádek, který dusí. Jediný způsob, jak zase začít dýchat, je všechno vyhodit a vrátit na místo to, co je důležité. Ale je toho moc... a už na těchhle vahách je ta lepší adresa, která mé rozhodování vychyluje ke svému prospěchu.

Už nějakou dobu cítím, že se zápal tady blogovat snižuje. Uklidňovala jsem se tím, že až napíšu knihu, vytvořím si blog se svým pseudonymem a budu moct psát o svém světě, o svém psaní, o svých trampotách, o tom, o čem bych nejradši psala už teď. Ale je to tááák daleko. Musím změnit stanoviště už teď.
Začíná pro mě nová éra. Stala se spousta věcí, cítím se jako jiný člověk než před několika měsíci a může za to jen pár knih, brigáda, nějaké úspěchy a přemýšlení.

Stejně jako při přestupu na střední jsem zahodila všechno, vzpomínky, čísla, neřešila jsem, co kdo kdy a kde dělá, jak se má apod. Začala jsem v novém městě, s novými lidmi, úplně jinak. S čistým štítem. To byla nová životní etapa. A teď je na čase vytvořit další etapu, kapitolu mého blogového žití. Zahodit všechno předtím a začít znova. Jako by tenhle dům už byl dostavěný a jako architekt se musím přesunout na jiný pozemek a začít znovu od základů. Dá to práci, ale se zkušenostmi bude tenhle dům ještě lepší. Snad.


Momentálně nemám moc času na jiné věci než ty povinné, ale jakmile se všechno uklidní, objeví se tady odkaz na nový blog. (Kvůli odběratelům na bloglovin.com apod. můžu místo poznámky pod záhlavím zveřejnit nový článek, který vás ušetří kontrolování.) Přišla jsem na smysl blogu, ujasnila jsem si, o čem chci skutečné psát. Nebude to nijaká rapidní změna, ale měly by ustat vzdechy nad tím, že recenze knih nemají na neknižním blogu smysl apod. Bude to lepší. Možná jsem naivní, možná ne, ale tahle změna mi přinese víc plusů než mínusů.
Snad jsem napsala vše, co jsem chtěla. Komentáře kontrolovat ještě budu, nebudu v té době blogově mrtvá, ale články nebudou. Jsem pevně rozhodnuta. Přestupuju na jiný vlak.

Tenhle blog nesmažu. Bude to ta první kapitola. Kniha bez ní nemůže být kompletní.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | E-mail | Web | 15. září 2013 v 22:50 | Reagovat

Amen. Podobný důvody k přesídlení jsem měla taky. Příliš mnoho věcí, příliš hloupá adresa, příliš velký vývoj, než abych mohla zůstat na jednom fleku.
Na druhou stranu, na blogu není nic zbytečné, tím naražím na ty tvoje recenze. I když je neknižní blog, proč tam tu recenzi nehodit? Za prvé budou lidi vědět, co jejich oblíbený bloger doporučuje ke čtení a za druhé je to taky sranda psát. Jen se k tomu člověk nesmí nutit :).
Tvoje rozhodnutí podporuju a jsem pro článek s adresou, protože bloglovin mě zachrání od toho, abych uplně zapomněla na kontrolování :-D

2 Siwa Siwa | Web | 15. září 2013 v 23:15 | Reagovat

[1]: O knihách budu na novém blogu mluvit, ale nebudu to nazývat recenzemi. Nebudu se snažit se cpát do dalšího "umu", recenzování, přestanu přemýšlet o tom, co je k recenzi potřeba, jestli se někdy nechci stát recenzentkou nějakých nakladatelství apod. Prostě budu doporučovat či odrazovat, budu psát to, co mi přijde důležité apod. Žádné "recenze".

Dobře, udělám pak článek. Bude to jednodušší. A vlastně ani tomuhle článku nevezme ten titul "poslední", protože půjde jen o oznámení. Dobře, oznámím to pak skrz článek. :D

3 agrenej agrenej | E-mail | Web | 17. září 2013 v 15:21 | Reagovat

To já se zase zabývám otázkou, má-li blogování vůbec nějaký smysl pro mě, jestli je nějaký smysl v pokračování. Ale to tlačítko Smazat je stále pevně zabedněno. :-D
Rozhodně se těším na tvůj nový blog. ;-)

4 Houp Houp | Web | 3. listopadu 2013 v 18:33 | Reagovat

Byla jsem stejně překvapená, že k tomu mému názvu přibilo ještě blog.cz :-D Božíčku, jsem ráda, že nejsem jediná. Můj bývalý blog se jmenoval k-magicalblog.blog.cz... :-D Teď před pár dny jsem se odstěhovala na jiný blog. Hold to patří k nějakému vývoji.
Taky mi přišlo, že starý blog usedá a bylo na čase vlít si trochu nové šťávy začít někde odznovu. :D
Tobě držím palce.

5 ArleneUnore ArleneUnore | E-mail | 22. července 2017 v 21:06 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170721

6 CarolynJok CarolynJok | E-mail | 4. srpna 2017 v 20:58 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

7 Dol11larKt Dol11larKt | E-mail | 13. srpna 2017 v 14:36 | Reagovat

<a href=http://rrr.regiongsm.ru/33>
<img>http://rrr.regiongsm.ru/32 </img>
</a>
Благоустройство и асфальтрование в г. Краснодаре и г.Лабинск. Решение любого вопроса по асфальтоукладке и дорожным работам. Быстро

Подробнее... Благоустройство-Краснодар.РФ   ... 7(861) 241-23-45
___________________________
благоустройство щербинка
благоустройство населенных
благоустройство территорий калуга
благоустройство территорий в екатеринбурге
муп благоустройство и жкх мичуринского сельского поселения

8 MatthikDuh MatthikDuh | E-mail | Web | Včera v 18:42 | Reagovat

6355 Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru 4447

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama