Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Ovládnuta trudnomyslností

3. září 2013 v 20:36 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Předem upozorňuji, že jde o článek s milionem témat, že sama nevím, co tím chci říct, a že to je jeden z mála článků, kdy ze sebe propouštím vše, co ve mně hlodá, ať už to má spojitost s předchozí větou, nebo ne. A že to je snad jediný článek v celé historii mého blogování, když jsem musela s psaním skončit, protože se mi písmenka rozvlnila a ponořila se pod hladinu. Neptejte se, co se stalo. Nic. Moje pocity se zbláznily. Uznávám, že blog může být hodnotná terapie.

Hodlám si zase změnit vzhled. Na něco jednoduchého. Typografického nebo minimalistického... asi. Potřebuju to asi proto, že začíná nový školní rok, proto, že už mě to přestává bavit a potřebuju se nakopnout, proto, že prostě chci... já nevím.


Nechci s blogováním skončit, ale čím dál víc ve mně přetrvávají negativní myšlenky.

Je tolik knižních blogů - co v tom moři znamená jedna moje chabá recenze na nějakou knížku? Není lepší si rovnou založit knižní blog?

Dávám některé obrázky na DeviantArt. Nemám být víc aktivní tam, protože právě tam se odvíjí všemožné věci okolo grafiky, místo abych ten obrázek dávala jak tam, tak sem, a k oběma pořád vymýšlela, co napsat?

Nedávám na blog své literární pokusy, jsem na to moc sobecká a podezíravá a nesebevědomá. Tak na co ho mám? Na prezentování svých myšlenek? Vždyť když už mám co říct, řeknu to A., popovídám si s tím s mamkou a ségrou - opakovat to, řešit to počtvrté se mi nechce.

Tak, a teď mi vidíte do hlavy. Samozřejmě mě těší, když mám lidi, kteří ke mně zavítají několikrát. Jsem nadšená, když někoho k něčemu inspiruju, když mi napíše moc krásný komentář o tom, že mé blogování má smysl... to všechno mě samozřejmě těší, ale pořád si říkám, že nemám co prodávat.

Já nevím, právě jsem si vzpomněla na Citovou prostitutku (kdo znáte, znáte, kdo ne, nevadí, jistě chápete z přezdívky). Když má člověk chuť si přečíst něco ohledně citů, "deníčkový" zápis, něco ze života, jde k ní.
Kdo chce vidět nádhernou tvorbu už velmi mladé umělkyně (a srazit si sebevědomí), jde k Teris.
Každý bloger vyzařuje, nebo jak to nazvat, určitou náladu, barvu, atmosféru, pocit... vysílá kabel, který najde správný konektor a spojí druhou stranu s tou svou. Každý bloger je osobnost, kvůli které se na jeho stránky vracíme.

Já se tak ale necítím. Sama nevím, co vůbec dělám. Proč mám blog.

Už dávno neřeším každou blbost, nerozpitvávám ji na blogu se spoustou odkazů na jiné články a nevyvolávám u slabších existencí tímto způsobem hysterické záchvaty nenávisti. Když se něco řeší, ve vlnách, kdy se blogosféra rozdělí na minimálně dva obrovské tábory, zjistím si, o co jde, mám názor, ale vím, že to přejde. Nechci se nechat strhnout, vyhýbám se tomu obloukem, protože vím, že pak se budu vztekat, že jsem se vztekala, když je to taková maličkost. A vůbec, nechci vyšilovat. Přidala jsem se jen k pár takovým tsunami a celé dny jsem se nedokázala odpoutat od všech těch článků, názorů, nadávání, měnila jsem teorie, protože mi to spousta lidí ujasnila víc, zlobila jsem se na tohohle, pak na tamtoho, bojovala jsem za svůj tábor... a pak to skončilo. Z vteřiny na vteřinu se vše změnilo, vyjasnilo a zůstal jen ten dusící oblak, který se pomalu rozptyloval, a člověk si uvědomoval, že to stačilo vyřešit klidněji. Že nemusel nadávat. Aspoň já z každé přestřelky měla takový pocit.

Už dávno si nepřipadám jako někdo, kdo má právo psát články typu "jak psát". Nemám potřebu přinášet série hezkých obrázků nalezených na jiných stránkách. Nemám potřebu psát deníčkové zápisy, protože o tom, co se dělo, mluvím doma.

Nejsem a ani nechci být naplno ponořená do fotografování, takže složka s fotkami se zaktualizuje jen občas. Nečtu zase tolik a nechci být recenzent a spolupracovat s nakladatelstvími, abych měla knižní blog. Nemám žádný projekt, kterého bych se mohla držet, který by vystihoval můj blog a v jehož souvislosti by se zmiňovala i má přezdívka. Neřeším složité otázky života a společnosti, abych je tu pitvala a vířila (zajímavé (ráda je čtu)) diskuze. O spoustě věcech si myslím, že do nich nemám co mluvit. Snažím se vždy upozorňovat na to, že chápu, že to je čistě subjektivní názor, ale i tak.

A pochybuju, že by někdo rád četl o tom, jak se někomu daří, jak postupuje po schodech za svým cílem, jak je šťastný, že se mu podařilo to a to, jak je nadšený z takových zdánlivých blbostí, jako z pochvaly od zubní hygieničky...
Nejsou právě problémy, konflikty a další podobné věci právě to, co nás zajímá? Vůbec máme nějak moc v oblibě házet snaživcům klacky pod nohy, místo abychom jim podali pomocnou ruku a těšili se z jeho postupu, přestože naše jméno není nikde zmíněno a kromě toho daného člověka a několika přihlížejících vlastně nikdo ani neví, že jsme tomu talentovanému pomohli právě my pouhými slovy, pouhou přítomností. Pro mnoho lidí je představa, že slova mají takovou moc, něco nepředstavitelného, někdy i směšného. Ale opak je pravdou. A těch lidí, co pomáhají a nic za to nechtějí, je málo. Znám jich dost, ale celkově vím, že jich je na větší prostor zoufale málo. A ti ostatní každou zmínku o úspěchu označují za vychloubání, sobeckost, něco, co je hodno opovržení. Ale ten člověk má prostě jenom radost, bytostní radost, která z něj musí ven.

Promiňte, jsem nějak citově rozkolísaná. Poroučím se. A kdo dočetl až sem, právě vy budete nejspíš ti záchranáři a patroni, kteří by neměli zůstávat ve skrytu a měli by se naopak vyzdvihovat jako to nejlepší naší doby.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 quesa quesa | E-mail | Web | 3. září 2013 v 21:44 | Reagovat

Hádám, že tyhle otázky si pokládá vždy spousta bloggerů...je nás prostě tolik, že je těžké být něčím vyjímečný a člověka napadá, jestli má cenu být jen jedním z tisíce...
Každopádně...doufám, že ta krize tě zase přejde a když nic jiného tak mně budou naprosto stačit ty tvoje úžasné kresby :D Vždycky mě baví vzdychat nad tou krásou, co nikdy nebudu schopná stvořit :)

2 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 4. září 2013 v 18:32 | Reagovat

Blogování je vždycky o tom, jestli tě to baví a naplňuje nebo ne. Já bloguju příšerně dlouho, měla jsem období, kdy jsem si říkala, že se na to nejspíš vykašlu, blog zruším a budu mít klid. Byly doby, kdy jsem nenapsala ani řádek, na blogu se vůbec neukázala. Je to o tom do ničeho se nenutit. Nakonec jsem přesedlala na knižní blog, kterých je nechutná záplava, ale tak nějak je mi to jedno. Nevadí mi to, ani to, že můj blog nepatří k nejvýjimečnějším nebo nejnavštěvovanějším. Protože čtení miluju a psaní recenzí mě baví. A k tomuhle mě paradoxně nakoplo nakladatelství, když jsem měla na blogu jen pár recenzí, a ono mi nabídlo spolupráci.
Řekla bych to tak, že pokud chceš blogovat, pak to dělej. Vždycky jde o tvůj pocit, jestli cítíš, že to má smysl. Pro mě je to svým způsobem terapie - když je mi mizerně, soustředím se na blog. Na recenze, články, nebo něco podobnýho. A vždycky mi to pomůže. Blog je vždycky o lidech, kteří ho tvoří a dělat by to měli hlavně pro sebe, bez ohledu na to, jestli to ostatní zajímá nebo ne.
Hodně štěstí do nového školního roku :)

3 Siwa Siwa | Web | 5. září 2013 v 18:17 | Reagovat

[1]: To si neříkej. Věř si. Pokud chceš dělat umění, prostě ho dělej. Každé je jiné a co se líbí tobě, z toho bude druhému špatně. Někdo to moje označuje za krásu, někdo za totální neschopnost. :) Každá věc má svou krásu, ať už je na jakékoliv úrovni. Věř si.

[2]: Asi si dám na chvíli od blogu volno, jinak to nevidím. Tu radost blogovat právě nemůžu najít. Možná kdybych se odhodlala mluvit o svém díle víc než jen jako "o svém díle", asi by mě to bavilo, ale své nápady si držím zuby nehty. :-D Možná si najdu způsob, jak psát o psaní a neradit, možná si najdu nějaký styl, konečně, přijdu na to. Ještě uvidím. Kdoví. Možná brzy přejdu na jinou adresu (shraňuju si ji už dlouho, od doby, co jsem měla chuť začít jinde a jinak, a název se dá zapamatovat mnohem snadněji :D). Ale kdoví, možná zůstanu u starého dobrého.
Popřání štěstí mimochodem fungovalo, dnešek byl ve škole moc dobrý a snad to bude držet po celou dobu. :D Děkuju.

4 Amia Amia | Web | 26. září 2013 v 0:34 | Reagovat

Věříš, že říkáš vlastně přesně to, co si řeším taky?

,,Kdo jsemá, abyh cpala světu (byť jen blogovému) svůj subjektivní názor na něco? Co nemůžu ovlivnit, můj názor je stejný jako mnoha dalších..."

Žiju ale ve vlnách. A moje současná je ta, že na šechno tento a klidně řvu do světa svůj názor. Ať si to čtenář přebere (a jsem natolik optimistická, že věřím, že každý chápe, že jsem soukromá osoba s nejednodušší stránkou co může být a (i) díky tomu nemůže nic ovlivnit. Tak proč bych nezplodila další zbytečný článek na stokrát omleté téma?)

Takže počkám, až tě přejde tahle trudomyslná vlna... nebo taky ne. a v tom případě tě snad najdu někde jinde, nově a s novou energií :)

(Ale následující článek si ještě chvíli nepřečtu)

5 Luďka Luďka | E-mail | Web | 25. dubna 2014 v 9:37 | Reagovat

Já jsem také dost tvrdohlavá, prosadila jsem si v domě podlahové a přechodové lišty, manžel byl proti, ale nakonec souhlasil, že je to hezké a účelné. Někdy se tvrdohlavost i vyplatí :-P

6 CarolynJok CarolynJok | E-mail | 5. srpna 2017 v 21:38 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha breaking of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck ;)

XRumer201708

7 CarolynJok CarolynJok | E-mail | 6. srpna 2017 v 3:05 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

8 MatthikDuh MatthikDuh | E-mail | Web | 19. srpna 2017 v 13:50 | Reagovat

0990 Препараты для быстрого повышения потенции у мужчин http://ru33.menshealthed.ru 8418

9 GeorgeRonry GeorgeRonry | E-mail | Web | 23. srpna 2017 v 18:36 | Reagovat

<a href=http://cyril-leytsihovich.ml/>млм база красноярск, статусы про сетевой бизнес</a>

10 Avito321vor Avito321vor | E-mail | 29. září 2017 v 14:21 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам услуги по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам требуются конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как удалить свой аккаунт на авито если забыл пароль и логин
авито блокируют аккаунты
avito кинули на деньги
развели на деньги через авито
уборка квартиры за деньги частному лицу на авито

11 AlysonYad AlysonYad | E-mail | Web | 9. října 2017 v 11:15 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week summer. Plus the university exams are approaching, it will be a stretch. I am already being anxious maybe I should <a href=https://www.snowdonrailway.co.uk/phpunit/tramadol-627>click here</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

12 AlysonMbc AlysonMbc | E-mail | Web | 22. října 2017 v 5:21 | Reagovat
13 AlysonGtl AlysonGtl | E-mail | Web | 29. října 2017 v 18:26 | Reagovat
14 RonaldoDiarm RonaldoDiarm | E-mail | Web | 2. ledna 2018 v 14:42 | Reagovat

Hola, Me gusta mucho tu sitio, ?sigue haciendolo mejor!
http://best.spaintitangeles.men

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama