Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Propaguji české knihy - Zločin na Poseidon City

16. června 2013 v 23:16 | Siwa |  Propaguji české knihy
... čím více se bude o knihách domácích autorů psát v pozitivním slova smyslu, tím více se budou prodávat. Nakladatelé budou ochotní takové knihy vydávat a autoři budou mít možnost psát další díla a zlepšovat se. ...

Temnářka přišla s dalším projektem, který by mohl být něčím, co náš český trh potřebuje - podporou české literatury.

Jelikož zatím trpím na nedostatek dočtených českých knížek, dnes doporučím pouze jednu.


Její autorka je mladá spisovatelka Julie Nováková (nejlepší bude navštívit její oficiální stránky). Ke svému překvapení jsem teprve teď zjistila, že jde o její první román (z roku 2009). Věnuje se fantasy a detektivce a má za sebou dost povídek a tři romány, ostatně to si můžete přečíst na jejích stránkách v bibliografii. Teď ke knize.


Zločin na Poseidon City

Legie.info - tady najdete anotaci a další informace a komentáře a hodnocení. Většinou. A stejně tak na Databazeknih.cz

Kniha není hodnocena nijak vysoko. Ani já ji nebudu označovat za nic, co by se protlačilo do ciziny a stalo bestsellerem. Ale rozhodně nejde o propadák.
Je to snad první detektivka, nebo snad jedna z prvních, kterou jsem přečetla. Když už jsem někdy přemýšlela o tom, kdo je viník, bylo to v románech jako vedlejší linka. Podle jedné recenze se tady dal vrah uhodnout snadno, takže jsem se pekelně snažila, aby mi to taky došlo brzy a nebyla jsem pozadu. Ano, dalo se na to přijít. I tak se mi ale závěr četl dobře, autorka napětí zvládla. Knihu si už nikdy nepřečtu, ale budu na ni vzpomínat v dobrém.
A proč si ji přečíst? Jako úvod k tvorbě Julie Novákové. Jako další knihu z české fantastiky (takové důvody mám já a opravdu mě tahle honba baví - už mám v seznamu přes sto knih a vypadá to zatím dobře). Ze zvědavosti, co mohla autorka ve čtrnácti napsat a jak to dopadlo. Nejde o fantasy, ale o sci-fi spojenou s detektivkou. Nic víc nezmůžu. Buď to zaujme, nebo ne. Já si však rozhodně myslím, že i tato autorka si zaslouží pozornost. Je více než aktivní a myslím, že by za několik let mohla být známou spisovatelkou. A já pak budu nostalgicky vzpomínat na její první dílo a žasnout, kam se posunula. Dobrá motivace pro ostatní začínající autory.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | 17. června 2013 v 10:04 | Reagovat

Já mám osobně radši spíše tragicko-realistické příbehy ze života, nebo takové duševní cosi např. Paul Coelho. Já nevím, jsem realista a fantazii ve mně postrádám:D Všechno musí někde končit a začínat a hrozně mě znervózňují nedokončen věty apod. Nejradši mám, když po přečtění příběhu dlouho o zápletce nebo konci přemýšlím, to je podle mě znak, že je to dobře napsané. Každopádně bych si asi měla koupit nějakou fantasy knížku, až příště půjdu kolem knihkupectví :-)

2 Siwa Siwa | Web | 17. června 2013 v 14:07 | Reagovat

[1]: Můžeš to zkusit. Když si koupíš nějakou dobrou, peněz nebudeš litovat.
Je opravdu spousta knih z fantastiky, o kterých jsem přemýšlela ještě hodně dlouho poté a pořád žasla nad tím, jak se to všechno odehrálo. Jedna z posledních byl Anatém, ale to bych jako doporučení někomu, kdo není tak šílený do fantastiky jako já, nedávala. Je to snad ještě realističtější než samotná realita. Ale to jsem odbočila. Mě prostě mnohdy fantasy přijde pravděpodobnější než některé příběhy "ze života". O Paulovi Coelho jsem už slyšela a mám v plánu si od něj něco přečíst, ale zatím se mi ještě nedostal na začátek seznamu. Doporučila bys mi od něj něco? :-)

3 Anna Anna | 21. června 2013 v 21:42 | Reagovat

[2]: Ahoj, promiň za delší odmlku, dnes jsem přijela z té Francie:)Alchymista je velmi dobrý na začátek, sama jsem s ním začínala. Dlouho poté jsem o tom ještě přemýšlela, jediné mínus je, že je to krátké. Jinak mohla by jsi ty mně doporučit nějakou fantasy na zařátek?

4 Siwa Siwa | Web | 22. června 2013 v 19:06 | Reagovat

[3]: Odpověděla jsem ti v následujícím článku - komentář by byl moc dlouhý. :D
http://siwa-mix-bloger.blog.cz/1306/jakou-fantastiku-doporucuji

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama