Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Osudová písnička

25. června 2013 v 9:58 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Takový záchvat, že musím něco hned napsat na blog, jsem (pokud vůbec) nikdy neměla. Prostě...


Dnes jsem měla jít do školy jen na chvilku, vytahat věci ze skřínky, shodit cizí věci na skřínce na zem, podupat je, ukázat vnitřek skřínky učiteli, zamknout ji a zase odejít. Už jsem se na to připravovala, že tam půjdu, natáhla jsem si do empétrojky novou písničku, která mi už od včerejška hraje v hlavě a až jsem se divila, jak snadno jsem si zapamatovala text, oblékla se a popadla mobil... Esemes! Od spolužačky.

nemusis jezdit do skoly, uz jsme vse uklidili a skrinky mohou zustat plné

Skvělá zpráva. Jsem nadšená a už se těším, až vychovatelku, co se přijde ("Jak to, že nejste ve škole?") pošlu do patřičných míst, že prostě do školy nemám jít. A zítra taky ne. Je sportovní den a já jsem z něj omluvená, čili tam nemám ani co dělat a třídní mi to zaobaleněji takhle řekl. Nevadí mi to. Budu psát a číst, ať domů tahám o jednu knihu méně. Možná se do té doby, než přijde, ztratím na chvíli do knihovny, pokud má vůbec už otevřeno...

No, ale zpátky k tomu, co se stalo. Když jsem se uklidnila a přestala pobíhat po pokoji (spolubydlící je naštěstí ve škole, jinak bych ji ušlapala), zastavila jsem se a potřebovala jsem ze sebe tu radost dostat. A jak jinak, než textem té písničky (ta síla slov mi prostě pomáhá).

(Nightcore verze písničky War of change od skupiny Thousand Foot Krutch. Originál tady. Ke své obhajobě napíšu, že zaprvé jsem jako první narazila na nightcore verzi, zadruhé že nightcore mám ráda, a zatřetí, že jakmile jednou znáte nightcore, originál vám přijde tak strááášně utahaný a pomalý. *smích* Líbí se mi oboje. Ale to "zatřetí" opravdu platí, čili je vám jasné, co mi hraje v hlavě víc.)

WAIT!
It's just about to break.
It's more than I can take.
Everything's about to change.

I feel it in my veins.
It's not going away.
Everything's about to change.

(Překlad z karaoketexty.cz:
Čekej, je to na spadnutí, je to víc než dokážu snést
Vše se změní
Cítím to v žilách, už to neodejde pryč
Vše se změní)

"Wait" se opravdu hodilo. Musela jsem se uklidnit a přestat běhat. Té radosti z tohohle týdne je už opravdu moc, že nevím, jestli to snesu (*úsměv* samozřejmě, že snesu). Vše se změní - no, tak spíš změnilo, ale to je drobnost. Myslím ve více dimenzích, kde neřeším čas, ale podstatu. Napsala bych, že jsem ty endorfiny cítila v žilách, ale ty se uvolňují do mozku... chápete, ale jak to myslím, že? Ten pocit štěstí mi proudil žilami.
A ne, neodejde to pryč. Protože dnešek mám celý volný. Zítřek až na brigádu taky, ale středeční brigádu mám ráda - dostávám výplatu. Čtvrtek? Kdoví, jestli se vůbec ve škole objevím. Nikdo neví, co se bude dít, možná si zajdeme na výstavu, možná budu hodinku dvě sedět v lavici a číst si. Malá daň za tohle všechno. A pátek? Heh, skvělý to den. Dostávám vysvědčení, končí škola, jedu domů.

A plus k tomu je dnes skvělé počasí. Prší. Tu atmosféru prostě miluju. A vyjít ven mi nevadí. Asi se projdu do té knihovny. Prostě...

Ale zpět k tomu, proč jsem ten článek chtěla napsat. Nechci tu tvrdit nic o tom, že kdybych tu písničku neposlouchala, že by se tohle nestalo. Že je tohle osud, že jsem si to ovlivnila. I přes nadpis - ne. Fascinuje mě to, jak si dokážeme spoustu věcí spojit. Čím víc toho člověk ví a zná, tím víc souvislostí vidí. Z toho pak vznikají ty "osudové" situace. "Viděla jsem třináctku a mám tak špatný den - to je osud." Ne, mám špatný den a všímám si, co by mi to mohlo odůvodnit. Jinak bych si té třináctky ani nevšimla. Nebo všimla, ale pustila bych to z hlavy, jako miliony dalších věcí každý den.

Je prostě skvělé, že něco tak relativně zbytečného jako jedna písnička dokáže radost tak zlepšit. My, lidi, jsme prostě zajímavá stvoření, nemyslíte?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | 25. června 2013 v 11:21 | Reagovat

Na Nightcorech v posledku ujíždím taky. Sjíždím dokola hlavně Last resort od Papa Roach. Ne, že bych původní verzi neměla ráda... ale když chce člověk něco rychlýho a energickýho, není nic lepšího, než si na ty Nightcore najet :)

2 Siwa Siwa | Web | 25. června 2013 v 12:39 | Reagovat

[1]: Jo, Last resort mám taky a to byl začátek další velké vlny hledání nightcore písniček. (Máš tu verzi, jak na youtube byla s obrázkem té dívky s puškou (či podobnou střelnou zbraní)? Některé písničky mají několik verzí a jen jedna či pár se dá poslouchat. :D)

Přiznám se, že jsem si dřív myslela, že to je skupina. Nightcore. Než jsem začala nacházet i známé písničky. Pak mi to došlo, a když teď chci nějakou písničku v tomhle podání, kde si ji jdu hledat. :-D

3 Amia Amia | Web | 16. července 2013 v 20:56 | Reagovat

Jo, v tuhle dobu (kdy píšu ten koment :-D ) mám nějak až moc písniček, jejichž text mě dostává.
Nikdy jsem si ,,nepřekládalaů texty, uááá! Nelíbí se mi to
:-)

4 Siwa Siwa | Web | 16. července 2013 v 21:58 | Reagovat

[3]: Od doby, co jsem hledala text jedné písničky, našla jsem omylem překlad a zjistila tak, o čem příšerném se tam zpívá, to taky nedělám. Překládám si to v hlavě sama asi tak stejně jako si překládám, když mě někdo anglicky osloví. Cítím smysl, ne přesný překlad. Proto jsem si taky nějakou chvíli myslela, že se tam zpívá "je to o změně". Netušila jsem, že "about to" znamená nějak v překladu "chystat se". Holt v tu chvíli jsem si trochu změnila smysl a ještě víc mě to v té situaci na pokoji nadchlo, než jsem si to přeložila správně kvůli článku. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama