Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Čtvrteční internátní (odpočet - 4, 3...)

13. června 2013 v 18:23 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Minulý čtvrtek se u mě nekonalo ani "internátní" ani "ráno". Vysvětlení? Byla jsem díky povodním doma a těsně před ránem jsem teprve šla spát, čili jsem se probudila až v poledne a to nemělo cenu psát ranní článek, že? Teď už jsem ale zpátky na intru *huhlá ironické "hurá!"*, takže co by mě mohlo omluvit, že jsem nepřidala ráno článek...? Hm. *nádech* Učení se na čtvrtletku z matematiky, test z ekologie, zvládání strachu ze zkoušení z angličtiny a neustálé hraní na kytaru, abych zítka na zkouškách předvedla aspoň něco. Projít mě snad nechají, ale kdoví, co bude nakonec na vysvědčení.
To mi připomíná, jakou hrůznou zprávu jsem se dnes dozvěděla.


Mám na vysvědčení minimálně jednu dvojku. Občanskou nauku, neboli tento rok psychologii a psychiatrii, se mi prostě nepodařilo vytáhnout. Kdybych se na ty testy během roku učila o chvíli déle, měla bych o ten jeden bod víc a dostala bych jedničku. Ale ono se trefit to rozmezí dvou bodů je někdy opravdu těžké. Vždy to bylo těsné, sakryš. A další dvojka by teoreticky mohla být z ekologie, na kterou máme stejného učitele a testy jsou tím pádem stejné, ale prakticky by to mohla být spíš ta jednička. O to víc mě jedna dvojka naštve. Top level, 100% synchronizace, nejvyšší skóre se tedy nekoná. V pololetí jsem ho dosáhla omylem, a když se snažím, tak nic? Ách jo. Ale kupodivu se dokážu přesvědčit, aby mi to bylo jedno a byla jsem ráda za ten výsledek, jaký je. Lidská vůle je stejně skvělá záležitost.

Zatím to je vše, co s vámi v tuto chvíli budu sdílet. Mám už u sebe kresby a malby ze školy, takže jakmile bude čas, čeká je focení a sdílení tady na blogu. Nejdřív se však v plné (ne mobilové) kráse ukážou mým dvěma celoživotním fanynkám... *ahoj mami, ahoj sestro!*

Mám v plánu jednu velkou zpověď ohledně knih, spoustu recenzí, ke kterým se nemůžu dokopat a zamyšlení nad tématem, které teď proudí Triumvirátem a na které mě navedl jeden komentář. (Kdo Triumvirát nezná a rád píše, nebo o psaní rád čte, nechť ráčí vstoupit... *v hlavě zazní:* Musím sem dát to jejich logo a nějak na ně upozornit... hm, to rozhodně udělám, ale spíš na to nesmím zapomenout.)

Tak tedy zdar a sílu a držte mi zítra palce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | 14. června 2013 v 18:03 | Reagovat

Co já bych dala za jednu dvojku..... Já jich mám několik a k tomu spousty trojek a...... čtyřku z matematiky, prostě hrůza. Hodně často chybím a máme docela přísnou učitelku na němčinu. Závěrečná písemka měla 4 A4 stránky... :D Dostala jsem z ní dvojku, takže průměr na konci roku na 2, jenže co ona jako jediná učitelka neudělá... Kvůli absenci mi to zhorší na trojku. To už jsem na to ten celý půlrok mohla prdět, jenže ne,já jako debil dopisuju spousty testů, dopisuju sešity a k tomu se učím na testy a za to všechno dostanu o stupeň míň než zaslouženě...... Omlouvám se za moje osobní problémy, jenom jsem to prostě musela napsat, ani ta čtyřka mi tolik nevadí jako nespravedlnost:D

2 Siwa Siwa | Web | 14. června 2013 v 19:25 | Reagovat

[1]: Jen ohledně tvého posledního komentáře - já mažu komentáře. :D

Ale k tomu, co píšeš. Ono právě hodně záleží na učitelích. Když jsou prostě přísní a ještě k tomu nespravedliví, tak se pak člověk může snažit jak chce, ale stačí mít špatně našitý knoflík a je to v háji.
Za psaní o osobních problémech se neomlouvej, co tady asi dělám ve článcích já? :-D Proč bych si měla vylévat srdce jen já? :D
Spolužačka má ještě horší známky, ale už jsme to vymyslely. Vedle mě se prý cítí špatně, prostě neschopná. Ale je jen líná. Proto se od třeťáku hodlá motivovat tím, že se mě pokusí dohonit. Nechá se "inspirovat mým myšlením" a zkusí se začít snažit. No, uvidíme, za pokus to stojí.

Ty snad příště na tom taky budeš lépe. Ber to optimisticky - špatné známky lze zlepšovat. Já se od pololetí mohla už jen zhoršit, což není nic hezkého. Zlepšování, navyšování "skóre" je ale ta pravá zábava. Ehm, asi tu školu beru jinak než ostatní...

3 Anna Anna | 14. června 2013 v 23:02 | Reagovat

Jojo, náše učitelka je poměrně sympatická a chová se ke mně neutrálně, ale na moje spolužačky si neskutečným způsobem zasedla, to jsem nikdy nepochopila...Já vím, že jsem líná, to bude asi ten největší problém:D Když mám něco udělat, tak prokrastinuju natolik, že jsem nadmírně aktivní v jiných věcech:D Ale je pravda, že jsem se u ostatních předmětů zlepšila, jen ta matika klesá, prostě to mám obráceně než ty, takový matematický génius:D Tak to máš ještě větší motivaci, aby jsi se nezhoršila, ale měla stejné nebo lepší hodnocení (o jednu dvojku), ne? Protože víš, že na to máš, ale já mám tyto známky už 3. rokem. Každopádně se musím příští rok víc dokopávat k učení, o tom žádná:D Mimochodem, už jen 2 týdny do konce roku!! Pro mě už v podstatě jen týden, v pondělí jedeme se školou do Francie:)Držím ti ve všem palce, to zvládneme! Stejně si říkám, že je to o ničem. Celých deset měsíců se těšíme na blbých, velmi krátkých a přehorkých 8 týdnů a další rok zas a znovu, přitom to jsou ty nejkratší 2 měsíce, jaké si umím představit. Na druhou stranu je to malý záblesk naděje uvolnění z toho koloběhu, nebo nějaká motivace dochodit a dokončit školní rok. No nic, zatím dobrou noc:D

4 Siwa Siwa | Web | 14. června 2013 v 23:29 | Reagovat

[3]: Já vlastně spíš jeden a půl týdne. Pondělí a úterý má VOŠka talentovky, takže nám školu zabere spooousta cizích lidí. Spíš to tedy počítám na odjezdy z intru, což je pouhá dvojka. Ještě si pamatuju, jak jsem začínala na sedmnácti a pak jsem to odpočítávala. Jen tři dny a pak už jen uklízení, balení, odpočívání a těšení se na ty krátké dva měsíce. Je to málo, to nám je všem jasné, a každým rokem mi to ubíhá rychleji a rychleji.

Ohledně té spolužačky. Ano, bude to motivace i pro mě. Jestli bude mít lepší výsledky než já, budu v depresi. Myslím si ale, že tak rok potrvá, než si vůbec zvykne na nějakou snahu. Aby pak ale neudělala maturitu na jedničky a já ji neprojela. :-D To bych se vrátila o dva roky zpátky a tenhle nápad jí rozmluvila.

Příjemný pobyt ve Francii a přežij ten týden. (Každé prázdniny si říkám, jestli se naschvál celé dny nudit, aby mi ubýhaly pomalu, ale pak budu nadávat, že jsem nic neudělala, nebo mám dělat všechno potřebné a chtěné a pak nadávat, že to uteklo tak rychle... To je dilema. Stejně vím, jak to skončí. Nasadím pracovní tempo, to mi vydrží jen chvíli a pak budu jen tupě sledovat seriály a na psaní ani nic jiného se nezmůžu. :D Ale to snad ne. Mám spoustu věcí, co je potřeba udělat, nudit se nebudu.)
Ať ti prázdniny neutíkají zběsilým tempem, ale tak akorát, aby touha po nějakých povinnostech a režimu nepřišla moc brzy, ani abys v září nekoukala, kam prázdniny zmizely. ;-)

(Joj, to jsou dlouhé komentáře...)

5 Anna Anna | 15. června 2013 v 15:17 | Reagovat

:D To si úplně nemyslím, ty jí určitě neprojedeš, aby jí to vůbec vydrželo do konve září:D Z prázdninami to máme stejně, já si vždycky říkám, kolik věcí nakreslím a jak se budu připravovat na další pololetí atd. atd., ale stejně to vždycky končí tak, že jsem do 3 do rána vzhůru a v poledne vstávám a pak zase seriály znova a znova...:D (Dlouhé komentáře jsou přeci nejlepší 8-) )

6 Anna Anna | 15. června 2013 v 15:19 | Reagovat

* Konce září :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama