Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Propaguji české knihy - dva díly Erilianu

26. května 2013 v 11:37 | Siwa |  Propaguji české knihy
... čím více se bude o knihách domácích autorů psát v pozitivním slova smyslu, tím více se budou prodávat. Nakladatelé budou ochotní takové knihy vydávat a autoři budou mít možnost psát další díla a zlepšovat se. ...

Temnářka přišla s dalším projektem, který by mohl být něčím, co náš český trh potřebuje - podporou české literatury.

Tentokrát jsem se rozhodla upozornit na příjemnou oddychovou četbu, a to fantasy knížky od autorky Terezy Janišové. Obě jsou od ní a obě patří do jedné série. Snad vás zaujmou.Erilian, město čarodějů


Touhu po anotaci, odkazech na recenze a ukázky a podobně směrujte prosím na Legii, a to v případě této knížky právě sem či na Databázi knih, kde ji najdete zde i s názory jiných čtenářů. Oficiální stránky této knihy tady.

I tahle kniha se mi dostala do rukou jen proto, že se o autorce v té době mluvilo a já chtěla obhlédnout českou luterární scénu a své konkurenty. No co, přehled by člověk měl mít.) I když je Erilian jednoduchý, vzpomínám na něj s velmi dobrým pocitem. Byl přečtený za chvíli, ale i tak jsem si ho užívala. Potřebovala jsem konečně něco, co nerozvádí miliony dějových linek, co neřeší otázky, které lidstvo trápí už věky. Prostě něco s pěkným, chytlavým příběhem. A to Erilian je. Příjemná oddychová kniha, styl psaní výborný, ilustrace pana Vyorala potěcha pro oko. Nemám co vytknout a myslím si, že tato autorka stojí za pozornost.Erilian, kouzla na obzoruKdyž už jsem četla druhý díl a líbil se mi, nemohla jsem si nepřečíst ten druhý. Sama nevím, jestli se přidat k táboru, kterému se líbil víc první díl, nebo ne. Hlavní hrdinka, Zia, je jiná než Kiara v první knize, a zažívá jiná dobrodružství. U mě jsou knihy možná na stejné úrovni. Nedají se srovnávat. Tady autorka popustila uzdu fantazie víc a nechala hrdinku bloumat po jiných místech, plout lodí a objevovat pro ni neznámé. Její společníci mi byli sympatičtí, stejně jako Ziina snaha vyhnout se při psaní své knihy klišé. (Kdo by to neznal?)
Možná nás čeká ještě třetí díl, ale to se nechám překvapit. Rozhodně budu zvědavá na autorčinu další tvorbu. Byla by škoda skončit jen u Erilianu, či pouhých dvou knížek.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anet Anet | Web | 26. května 2013 v 19:26 | Reagovat

Ten nápad nezní vůbec špatně, i když z české literatury čítávám spíše autory jako je Čapek, J. Zeyer či Jakub Arbes, tu současnou až tak nevyhledávám, nic méně, tebou zmíněná kniha zní dobře ;-)

2 Siwa Siwa | Web | 7. června 2013 v 22:11 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že to aspoň zní dobře. Já zase teď spíš hledám "mladé talenty" a čtu a čtu. (Obhlížím konkurenci. :D)

3 Melanie Melanie | Web | 21. července 2013 v 17:25 | Reagovat

Na první díl Erilianu jsem narazila v knihovně a dost mě bavil, bohužel druhý už tam nemají, takže si ho asi nadělím k narozkám :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama