Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Květen 2013

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 5)

30. května 2013 v 7:16 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Tááák už zvbývá jen pět čtvrtků, zaokrouhleno na čtyři týdny. To zvládneme, to zvládneme...
Ano, hrabe mi.


Propaguji české knihy - dva díly Erilianu

26. května 2013 v 11:37 | Siwa |  Propaguji české knihy
... čím více se bude o knihách domácích autorů psát v pozitivním slova smyslu, tím více se budou prodávat. Nakladatelé budou ochotní takové knihy vydávat a autoři budou mít možnost psát další díla a zlepšovat se. ...

Temnářka přišla s dalším projektem, který by mohl být něčím, co náš český trh potřebuje - podporou české literatury.

Tentokrát jsem se rozhodla upozornit na příjemnou oddychovou četbu, a to fantasy knížky od autorky Terezy Janišové. Obě jsou od ní a obě patří do jedné série. Snad vás zaujmou.

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 6)

23. května 2013 v 7:56 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Nezapomněla jsem. Uf. Ale moc času nemám. Tenhle týden je šílený...

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 9, 8, 7)

16. května 2013 v 8:36 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Jó, jó, to zase slibuju a slibuju a ono dva týdny nic. Ale tentokrát mám docela přijatelné omluvy.

Rafaelova škola: Vílí křídla

14. května 2013 v 18:15 | Siwa |  Knihy

Autorka: Renata Štulcová (web, blog)
Nakladatelství: Mladá fronta, 2011
Obálka a ilustrace: Jarmila Marešová
Počet stran: 376

Anotace:
Marina je dvanáctiletá dívka, která žije jen s babičkou, majitelkou malé květinové farmy, a tatínkem, ochráncem přírody. Sama si o sobě myslí, že je obyčejná, dokud se s ní nezačnou dít věci, kterým nerozumí.

Opravdu jí rostou na zádech křídla? Proč si její nezvěstná maminka přála, aby studovala na prestižní Rafaelově škole? Jací studenti tam studují? Najde Marina maminku? Získá ve škole přátele na život a na smrt? Zachrání jednou svou největší lásku?


Propaguji české knihy - Půlnoční dáma, Osudotepec

12. května 2013 v 17:24 | Siwa |  Propaguji české knihy
... čím více se bude o knihách domácích autorů psát v pozitivním slova smyslu, tím více se budou prodávat. Nakladatelé budou ochotní takové knihy vydávat a autoři budou mít možnost psát další díla a zlepšovat se. ...

Nelze nesouhlasit s Temnářkou, která přišla s dalším projektem, který opravdu stojí za to (ne že by ostatní nestály, ale tenhle má skutečný potenciál k záchraně českého trhu... jsem naivka, vím, ale minimálně důležitou pomocí by mohl být).

Co se to tu stalo?

12. května 2013 v 3:19 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
To se jen autorka blogu zase pomátla. Její minulý design jí najednou připadal dobrý spíš na propagační stránky než na blog, proto se rozhodla to prostě změnit. A z dostupných prostředků vzniklo toto. Ještě to není hotové, menu je potřeba upravit, vůbec to musím všechno projít a uzpůsobit tomuto designu. Mějte prosím trpělivost.

Potřebovala jsem změnu. Minulý vzhled byl opravdu moc strohý, takový na propagaci grafika, ne pro blogerku, která se občas potřebuje vypsat s naprostými blbostmi. Tohle trochu víc vystihuje, čemu se věnuju, tak snad mi to dá trochu víc inspirace k článkům. Nejspíš vzhled ještě upravím, tohle je opravdu první nástřel, teď se budou chytat mouchy a masařky.

P.S.: Úplně jsem zapomněla, jak příjemné je zase pracovat s nastavením blogu oproti zmateným cizím kódům HTML, škodolibému redakčnímu systému apod.

Jdu spát.