Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 13)

4. dubna 2013 v 8:44 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Aj! Poslední článek byl v únoru. Měla bych se stydět. Bohužel nepřináším tímto článkem nic nového, jen chci zjistit, kolik lidí o mně ještě ví.

Je další čtvrtek. Už jich zůstalo hodně za námi, ale důležité teď pro mě je, že do konce školního roku jich zbývá jen třináct. Necelých dvanáct týdnů do konce, třináct odjezdů z intru domů. Už jsem si zvykla, že jsem přibližně ve třetím čtvrtletí vždycky tak nedočkavá prázdnin a mé odhodlání nemít zameškané hodiny a co nejvíc využít času stráveného různými předměty se hroutí. V této době vždy vezmu diář a počítám týdny, dny, odjezdy, příjezdy, předpokládané hodiny prosezené a prostáté ve škole a-tak-dále-a-tak-dále. Proto to "odpočet - 13" v nadpisu článku. Dám si úkol, který snad nebude tak těžký splnit - každý čtvrtek něco napsat, i kdyby to mělo být nesmyslné info jako tady. Snad ty týdny budou ubíhat rychleji.


Stalo se toho za tu dobu docela dost, ale naštěstí jsem většinu zapomněla. Je pravda, že malé špatné příhody po chvíli zmizí z paměti a naštěstí nejsou nikde, kde by se mi mohly připomenout - jako například právě na blogu.

I přesto, že jsem už předtím měla méně volného času, než bych chtěla, našla jsem si brigádu. Upřímně si pořádně odpoinu až o víkendu doma. Na střídačku mám brigádu a tréninky, obě dvakrát týdne, pátek je náročný kvůli hnaní se na intr zabalit, hnaní se na vlak, hnaní se na kytaru, pomalé loudání se znovu na vlak, nákup a odjezd domů. Sobota je můj neojblíbenější den. Protože v neděli se znovu odjíždí na intr.
Bylo mi nabídnuto učit malou korejskou holčičku česky, aby se mohla v září v české škole domluvit. Kdyby mi to řekl jiný člověk, než mi to řekl, asi bych odmítla. Nejsem na tak náhlá rozhodnutí a už vůbec ne na nějakou podobnou sociální činnost. Nakonec jsem si ale řekla: umíš česky, anglicky se domluvíš, i když hlavně rukama nohama, tak co bys to nevzala? Týden mi aspoň uteče mnohem rychleji. Šílenost je dávat si každý den misku na jídlo dolů do jídelny, aby mi večeři mohli dát do ní a já si později mohla zaplnit žaludek. Každý den! Několikrát se sice dostanu na intr během odpoledne, ale to jen na otočku, a zase letím pryč. Zatím mi takové vypětí docela nevadí, jsem i spokojená. Proč někomu nedat trochu svého času, když za to dostane zaplaceno? (A teď nemám na myslí žádné kupování a prodávání času ve sci-fi příbězích.)

Během učení se stanou zajímavé věci a to, co ta malá (no... malá... sedm let) udělala minule, mi vnuklo nápad si to sepisovat. Čas tyhle maličkosti, přeřeky apod. odnese a mně zbude jen strohá vzpomínka - učila jsem česky korejku. To je ohromná škoda. Ještě to promyslím, ale možná by to mohlo pomoct i jiným, kteří by něco takového mohli zkusit. Materiálů pro takové lidi je málo a nejde zrovna o nic jednoduchého. Ono by to šlo lépe, kdybych aspoň uměla korejsky, ale to tak maximálně napočítám do deseti a vyloudím pár dalších zvuků. Malá umí anglicky jen trochu, takže se domlouváme vším možným, hlavně obrázky. Začátky jsou těžké, ale věřím, že to pak půjde jen a jen rychleji.

A snad i tady na blogu začnu být aktivnější. Na seznamu toho mám dost, ale není nálada to sem vkládat. Hlavně jsem prošvihla spoustu příležitostí vyfotit si ve škole hotové dílo, takže umění bude asi až na konci roku, až obrázky dostanu zpátky. Přejte mi sílu to tu znovu rozjet, já se budu snažit ty vlny zachytit. Přečtu si těch několik motivačních vzkazů, které jsem od vás v poslední době dostala - vždy mě to nabudí, ale chodí to zrovna v době, kdy není čas.
Potřebovala bych si ho trochu koupit do zásoby.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 agrenej agrenej | E-mail | Web | 5. dubna 2013 v 18:55 | Reagovat

Sílu ti rozhodně přeju. :-) Těším se, až si zase najdeš čas na blogování (postrádám tě jako autorku i jako čtenářku :-) ).

Tak ses dala na obtížné učení. :-) Držím palce, ať máš na to pevné nervy. :-) Rozhodně souhlasím s tím nápadem se sepisováním postřehů a nápadů. Věřím, že i tady na blogu se najdou lidé, kteří by to ocenili. Já osobně bych na to ale neměl nervy. :-D Vím, že nejsem dobrý učitel a ještě učit anglicky? Ufff. :-D

2 Siwa Siwa | Web | 5. dubna 2013 v 21:15 | Reagovat

[1]: Sotva s ní mluvím anglicky, nemám ji plést. Prostě česky, ať si zvykne na jazyk, ale občas nějaké slovíčko je potřeba, to ho však zase třeba nezná. :D

Přinutím se přestat na chvíli věnovat mým příběhům a oblezu zase blogy svých oblíbených blogerů. Ty k nim patříš. :-) Děkuji za podporu. :-D

3 Selenne L. Athi Selenne L. Athi | Web | 7. dubna 2013 v 15:31 | Reagovat

ehe, povídej mi o aktivitě na blogu :D a gratuluji k brigádě :)

k tvému komentáři s Kvothem: pokud jsi nečetla první díl, rozhodně to udělej. Pořád mám pocit, že první díl byl mnohem lepší, než druhý. Bohužel Strach moudrého muže trpí komplexem druhých dílů. Ale jinak ti Kvotheho doporučuju. Rothfuss má svůj styl a píše rozhodně dobře. :)

4 Barb Barb | Web | 8. dubna 2013 v 0:11 | Reagovat

Těším se,až tu zase budou přibývat dílka a články :-) Hodně štěstí s obnovováním blogu.

5 es ef es ef | Web | 19. dubna 2013 v 6:36 | Reagovat

Připadám si úplně stejně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama