Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 12, 11, 10)

25. dubna 2013 v 8:14 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
*povzdych* A takto dopadá valná většina mých předsevzení a plánů...

Ano, i když jsem v minulém článku Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 13) slibovala, že budu každý čtvrtek něco psát, dopadlo to tak jako u většiny mých předsevzetí. Zapomněla jsem na to a věnovala se něčemu jinému.
Ono by se ty čtvrtky daly omluvit - měla jsem praxi a mé vstávání bylo jako v každý jiný den, takže jsem neměla ty krásné dvě hodiny navíc. U nás na škole byla soutěž, kdo vyhrál, šel realizovat svůj návrh do spořitelny - malba na zeď. Celá třída po skupinkách pomáhala každému z těch deseti výherců...Já si opravdu umím vybrat (= ironie). Jediný návrh, kde jsou přechody, a já se vesele přidám právě k jeho autorovi. Zkuste si malovat přechody na zeď, která saje rychlostí papírového kapesníku. A těch problémů bylo víc, ale tak dlouhý článek by mi blog asi ani nedovolil publikovat. Ale zvládli jsme to, s naší realizací byli lidi kolem vcelku spokojeni a už je to konečně za mnou, takže se už nemá cenu rozčilovat.
Byli jsme čtyři ve skupince - šéf (výherce) a tři pomocnice včetně mě. Jedna z nich měla oficiálně pracovat s námi, ale dělala všude jinde, jen u nás ne. Dobrá, to bych jí křivdila. Tak dva dny u nás něco dělala, ale... celkově jsme u toho strávili dva týdny, takže to je trochu nepoměr. A druhá většinou jen seděla, četla si nebo svačila, ale to jí nezazlíváme. Dva u té zdi byli maximum, a když jsme společnici řekli, pomohla. Nelítala všude možně.
Asi však nikdy nezapomenu na to, že šéf a já jsme oba na opačných stranách uměleckého stylu. On je na takové ty hladké přechody, žádná textura, všechno lehké a vypiplané... Já? Nejraději mám hrubé skici, mám ráda, když jsou vidět tahy štětce a nějaká textura, mám ráda odlehčené, rozmáchlé tahy... Byly to holt zajímavé týdny. Z toho, co jsme měli v plánu namalovat, vzniklo dílo, které na fotkách vypadá jako počítačová grafika, ale co... Je to šéfův návrh, hlavně aby byl on spokojen. I když někdy jsem si nemohla pomoct, prostě jsem to chtěla udělat dobře, když už na tom pracuju, ale většinu dobrých návrhů šéf zavrhl, protože to třeba dělalo texturu. Škoda.

Toto jsme tedy dělali... Foceno den před dokončením, takže netuším, jestli to teď vypadá trochu lépe, nebo naopak hůř, nebo to nechali stejné.


Měla bych se učit angličtinu... a matematiku... a psychologii. Měla bych se věnovat psaní svého hlavního příběhu. Psaní asi bude muset počkat. Po dvou týdne praxe jsem si ještě nezvykla na ten školní stres, takže učení se na testy beru nějak moc lehkovážně. Takové to: To přece dám, co bych se učila. Ale pak člověk nad testem zjistí, že to všechno za tu dobu zapomněl. Nebo začne najednou zmatkovat. Dnešek bude v tom případě rozhodně zajímavý. Píšeme každý předmět, co dneska máme, což by se dalo zvládnout, kdyby jedna slečna neměla mé poznámky k psychologii u sebe už tři týdny... Jestli dnes nepřijde, mám holt smůlu a budu si muset půjčit sešit někoho jiného. Budu riskovat, že tam nebude všechno, takže během testu se budu modlit, abych si vybavila, o čem jsme se to tak před měsícem učili...

No, ta moje odpovědnější část právě zvítazila - jdu se na to učivo ještě aspoň podívat, ať si hned po uzavření známek neudělám u učitelů ostudu a nezkazím si to tak hloupě.

A tentokrát se opravdu pokusím si na své předsevzetí o psaní čtvrtečních článků pokaždé vzpomenout a splnit ho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 agrenej agrenej | E-mail | Web | 25. dubna 2013 v 18:22 | Reagovat

Zeď vypadá zajímavě. :-) Opravdu jde poznat, že to není nic odbytého a že na to padlo dost práce. :-)

Nejhorší je, když se píše více věcí najednou v jednom dni. To je na mašli. Já na štěstí to měl krásně rozvrženo, takže v pondělí jsem se učil na test z úterý, v úterý na test ze středy..... takhle to vlastně vypadalo skoro celé poslední tři týdny u mě. :-D Docela sranda. :-D

2 Anna Anna | 25. dubna 2013 v 21:48 | Reagovat

Já už jsem si říkala, že to asi těch 21 dní bez nového článku nepřežiju!:D Jinak zeď se mi moc líbí, trochu mi to připomíná 3D tetris:D

3 Amia Amia | Web | 7. května 2013 v 15:56 | Reagovat

Pravá malba na zdech je vždy hezká, navíc v úředních budovách. Tam to člověka většinou tak překvapí, že jen zírá na obrázek a nevnímá to otravné čekání, kterémusí podstupovat :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama