Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Duben 2013

Malý démon

27. dubna 2013 v 22:23 | Siwa |  Digitální tvorba
Už dost stará práce. Tužková skica je někdy z konce června minulého roku.
Digitálně jsem to přepracovala kdovíkdy. Ale už nějakou dobu mi to straší v počítači bez štítku "zveřejněno", takže aspoň bude tady na blogu něco nového.

To mi připomíná, že už jsem dlouho nedodělala žádnou digitální práci. Skic je mnoho - chuť je dodělat však postrádám.

Bylo to podruhé, co jsem zkoušela v počítači upravit naskenovanou kresbu tužkou. Zajímavá zkušenost. A myslím, že to dopadlo docela dobře.

Doufám, že se vám malý démon bude líbit.

Nefušuj do ajťáckého řemesla

27. dubna 2013 v 22:05 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Měla bych si udělat vlastní přikázání a tohle by do toho po včerejšku stoprocentně patřilo. Ale popořadě.

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 12, 11, 10)

25. dubna 2013 v 8:14 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
*povzdych* A takto dopadá valná většina mých předsevzení a plánů...

Ano, i když jsem v minulém článku Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 13) slibovala, že budu každý čtvrtek něco psát, dopadlo to tak jako u většiny mých předsevzetí. Zapomněla jsem na to a věnovala se něčemu jinému.
Ono by se ty čtvrtky daly omluvit - měla jsem praxi a mé vstávání bylo jako v každý jiný den, takže jsem neměla ty krásné dvě hodiny navíc. U nás na škole byla soutěž, kdo vyhrál, šel realizovat svůj návrh do spořitelny - malba na zeď. Celá třída po skupinkách pomáhala každému z těch deseti výherců...

Čtvrteční internátní ráno (odpočet - 13)

4. dubna 2013 v 8:44 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
Aj! Poslední článek byl v únoru. Měla bych se stydět. Bohužel nepřináším tímto článkem nic nového, jen chci zjistit, kolik lidí o mně ještě ví.

Je další čtvrtek. Už jich zůstalo hodně za námi, ale důležité teď pro mě je, že do konce školního roku jich zbývá jen třináct. Necelých dvanáct týdnů do konce, třináct odjezdů z intru domů. Už jsem si zvykla, že jsem přibližně ve třetím čtvrtletí vždycky tak nedočkavá prázdnin a mé odhodlání nemít zameškané hodiny a co nejvíc využít času stráveného různými předměty se hroutí. V této době vždy vezmu diář a počítám týdny, dny, odjezdy, příjezdy, předpokládané hodiny prosezené a prostáté ve škole a-tak-dále-a-tak-dále. Proto to "odpočet - 13" v nadpisu článku. Dám si úkol, který snad nebude tak těžký splnit - každý čtvrtek něco napsat, i kdyby to mělo být nesmyslné info jako tady. Snad ty týdny budou ubíhat rychleji.