Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Spolužáci mě dneska sežerou...?

31. ledna 2013 v 8:34 | Siwa |  Slovo za slovem 2013
aneb další Čtvrteční ráno

Proč by mě měli mí drazí spolužáci žrát? Blíží se vysvědčení. Mnoho z vás už v tuhle dobu, co tohle píšu, vysvědčení dostává, ale naše třída je dostane až třetí hodinu. Kdo nečetl minulý článek Duhoví jednorožci, kde jsem psala své útrapy a šoky při zjišťování známek, nechť na to, pokud chce, klikne. Kdo nechce, tomu poskytnu stručné sdělení dlouhého článku: Vysvědčení mi budou zdobit jednotky.


Neplánovala jsem to, ale jsem z toho neskutečně šťastná. Ani mi tak nejde přímo o ty jedničky, ale je skvělé to brát jako takovou hru. Snažit se udělat co nejvyšší skóre. Mám z něčeho mezi jedničkou dvojkou? Co to zkusit, jenom zkusit, vytáhnout na jedničku? Zvládnu to? Dá to práci? Co pro to můžu udělat? Člověk se v tu chvíli snaží ovlivňovat učitele i telepaticky. (Ovšem nikdy bych se nesnížila k úplatku. Za to mi to nestojí.)

Jedna spolužačka mi to nechtěla věřit. Bohužel to tak je. Mám nechutné vysvědčení, jak by asi řekl profesor angličtiny... a možná to i řekne, po vysvědčení jdeme na jednu hodinu angličtiny. Budeme si povídat, co kdo měl na vysvědčení, a nejenom že mě budou chtít zkoulovat spolužáci a budou nadávat, proč to už roztálo, ale profesor zase bude mít hlášky.
Myslím to v dobrém. Jsem nervózní z toho, že až si pro ten papír půjdu, neubráním se jízlivému úšklebku na úkor ostatních. Né, budu se držet.
Se vší pravděpodobností se nestane nic. Podaří se mi zapadnout na angličtině pod lavici a během povídání ostatních se držet z dohledu i mysli profesora.

A pak, beze spěchu, si to štrádovat na metro a potom tramvají k sestře do práce. Žádné hnaní na vlak, abych stihla kytaru, žádné hnaní na kytaru, žádné hnaní z kytary... pohoda. Jo, dnešek se mi líbí. (Když nepočítám fakt, že jdu do školy jen na dvě učební hodiny, a to tam prosím strávím čas od deseti do jedné. Ať žijí volné hodiny (= silná ironie), kdy člověk dřepí před ředitelnou na křesle, jí, čte si a neustále čeká, až se ta ručička na hodinách doplazí na daný čas.

Dneska jen krátce. Musím balit. Ať máte vysvědčení takové, jaké chcete, ať vás rodiče doma nezlobí, ať vy, co už děti máte, máte i tolik trpělivosti, abyste jim těch pár špatných známek neomlátili o hlavu a spíš je malým dortíkem nebo nějakou jinou odměnou motivovali ke zlepšování, ať vy, co děti nemáte a už nejste ve škole, si užijete čtvrteční den, který snad bude stejně jako včera vcelku teplý a příjemný...
Prostě, všichni se mějte dobře. Jdu se nechat sežrat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 agrenej agrenej | E-mail | Web | 31. ledna 2013 v 12:00 | Reagovat

Zlaté časy vysvědčení. :-D Člověk měl možnost taktizovat a ovlivňovat na poslední chvíli. Ach jo... Docela mi to i chybí. :-D Teď už řeším jen dal/nedal a známka je druhotná záležitost. :-D
Blahopřeji k takovému krásnému vysvědčení. :-) Samé jedničky na střední se už tolik nevidí. :-)

2 Veri Veri | Web | 2. února 2013 v 19:47 | Reagovat

[1]:Přesně tak :-D

3 anonym anonym | 27. listopadu 2013 v 0:13 | Reagovat

Víš to, že je někdo studovanej a měl samé jedničky na vysvědčení ještě neznamená,že je chytrej!!!!!!!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama