Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Říjen 2012

Zbytek kreseb z prváku

27. října 2012 v 17:36 | Siwa |  Tradiční tvorba
Už před nějakou dobou si nás bývalý profesor na výtvarnou přípravu zavolal do své třídy, ať už si vezmeme ty své výkresy, ať se to tam neválí.

Činnosti brouka Pytlíka aneb do čeho všeho fušuju

27. října 2012 v 14:39 | Siwa |  Činnosti brouka Pytlíka
"Nerozhodná duše s mnoha zálibami."

Občas si připadám jako brouk Pytlík či Jára Cimrman - kecám do všeho, zapálím se pro spoustu věcí a někdy sama nevím, čemu se mám věnovat nejvíc a co úplně vyhodit kvůli zbytečnosti. Podle blogu to nejspíš vypadá jen na grafiku, případně knížky a psaní. To jsou ty hlavní záliby, ale často se mi stává, že se pro něco nadchnu, nějakou dobu se mě to drží a pak to zahodím a vrhnu se na něco jiného.

Jelikož jsem poslední dobou dostala pár nápadů na články o psaní, korektuře, grafické práci apod., budou takové články v jedné rubrice. Snad se v tom vyznáte jak vy, tak já. Sama nemám jasno, jak články a vůbec rubrika bude vypadat. :)

Je ještě spousta činností, které chci zkusit, ovládat, ale čas má na rozdíl ode mne rozum a nutí mě si uvědomit, že to všechno nemůžu stihnout. Možná má pravdu, ale za zkoušku přece nic nedám. Kdoví, kdy se mi bude nějaká taková schopnost hodit. Obzvláště v téhle době, že?

Holt se nějak k blogové aktivitě musím dokopat. Snad tahle rubrika neupadne jako spousta dalších.

Zase nový design?

26. října 2012 v 23:58 | Siwa |  Digitální tvorba
Já vím, já vím.
Ale znáte takovou tu naději, že za váš tvůrčí blok může právě aktuální vzhled stránek a změnou dostanete chuť k tvorbě? Já vím, jsem naivní.

Ve skutečnosti mě taky trápí otázka, která nejspíš hlodala či bude hlodat spoustu z blogerů - Jaký je smysl mého blogu?
Ale hledat na tohle odpověď je stejně marná záležitost jako na otázku "jaký je smysl života?".

Nicméně je tady nový vzhled.Jsem si jistá, že všichni moc dobře vidíte, ale nějakým článkem na svou dřívější (ne)aktivitu musím navázat. Nějak prostě začít...
Vzhled asi nejlépe uvidí uživatelé s monitorem 1680x1050 px, pokud mě paměť na čísla funguje; takový je rozměr layoutu. Snad to nevypadá hrozně ani na ostatních monitorech, můj netbook-monitor 1024x600 to zobrazuje taky vcelku slušně, přestože nevidím obrázky na okrajích. :D

Vím, že se asi některým z vás nebude líbit zmizení dřívější fotky ze záhlaví, ale nezoufejte, třeba se sem někdy vrátí. Chtěla jsem mít jednou design čistě autorský (což se znovu nepovedlo, protože dřevěné pozadí není moje :D). Tak až mě to znovu přejde, buď se nějaký starý vrátí, nebo se tu objeví další.


Jinak mimo mísu:
Mám pár nápadů na články, tak snad se k nim dokopu, dokud jsou prázdniny a člověk má chuť a čas dělat něco jiného, než se učit, dělat úkoly, nervovat se ze zkoušení a ničit si nervy vychovatelkami na internátu. Chci už ale s touhle blogovou nečinností něco dělat.