Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Srpen 2012

Grafická soutěž u Sherylin Lee - hlasování

16. srpna 2012 v 13:27 | Siwa |  Digitální tvorba
Na blogu Sherylin Lee skončilo zasílání návrhů do grafické soutěže a poslané návrhy byly zveřejněny.

Nevím proč, ale zůčastnila jsem se také. Jen tak, jako procvičení si grafiky a zároveň první zkoušku fotomontáže, která by vypadala trochu lépe, než můj úplně první pokus asi před rokem.

Šlo o navrhnutí obálky pro Sherylin příběh. Informace o něm najdete u ní.

Přiznám se, že mě to bavilo, přestože jsem měla špatný pocit z toho, že kombinuji obrázky z internetu na obálku. Ale ta zatím bude k vidění jen u na internetu, na oficiálních stránkách Sherylin Lee.

Zůčastnilo se 30 povedených návrhů, tak hurá hlasovat!
A udělejte pro mě jednu laskavost...
Ne, nebudu teď žadonit o hlasy. Pořádně si prohlédněte obálky a vyberte si, která se vám bude líbit nejvíc. A pro tu hlasujte.

Skoro mimo mísu: Shánění hlasů je podle mě sprosťárna. Reklamy, články, obíhání "affs", aby hlasovali ne na základně vlastní chuti, ale proto, aby nebyly vyhozeny z oblíbených blogů.
Nejhorší je, že ti, co si zaslouží v různých soutěžích vyhrát, jsou (většinou) poctiví a rozhodování nechávají na ostatních, na jejich vlastních názorech, zatímco ti, co by skončili níž, prostě shánějí a vyměňují hlasy, takže pak mnohdy doženou i ty dobré. Všimla jsem si toho už u nejedné soutěže a přijde mi to prostě nefér. Ale zkuste prohrávající přemluvit k fér hře, když postrádají potřebné vlastnosti, aby to uznali.

Rozhodně tím nemyslím nikoho konkrétního (no, i když jedna by se našla) a už vůbec to nemířím na tuto soutěž. Mé roztěkané myšlenky jen zabloudily. Ani během prázdnin nemají klid, pořád se musí zabývat složitým procesem promýšlení mého příběhu, a proto už jim trochu hrabe. Včetně mě samotné.

Takže koho to zajímá, nechť navštíví blog Sherylin Lee a podívá se (a zhodnotí) návrhy obálek.

Anthony Burgess - Mechanický pomeranč

7. srpna 2012 v 16:22 | Siwa |  Knihy

Autor: Anthony Burgess
Z anglického originálu A Clockwork Orange (1962)
Přeložil: Ladislav Šenkyřík
České vydání: Odeon (2010) (5. vydání)

To jsem byl já, teda Alex, a tři moji frendíci, to jako Pítrs, Jiřík a Tupoun, kterej je opravdu tupej, a seděli jsme v mlíčňáku Korova a decidovali se, co budeme ten večer dělat, když je venku zima jak v prdeli, i když aspoň že neprší. Mlíčňák Korova byl typickej plac plus-mlíko, a vy jste už, bratři moji, snad pozapomněli, jak tyhle placy vypadaly, věci se dnes tak kvikle měněj a všichni strašně rychle zapomínaj a ani noviny se moc nečtou. Takže to byl takovej plac, kde se prodávalo mlíko plus něco k tomu, nesměl se tam prodávat chlast, ale neexistoval tehdá zákon, aby nemohli strčit nějaký věšči do starýho mlíka, takže jste to mohli drinkat se syňágou, toldou nebo hňápám nebo s pár jinejma věščma, který vám poskytly nádhernou chorošnou čtvrthodinku, ve který ste oslavovali Boga se všema Svatejma a andělskýma chórama, který ste klíďo strčili do kapsy a v hedce vám přitom vypalovaly rachejtle. Nebo ste mohli drinkat mlíko s nožema, jak jsme tomu říkali, což vás posílilo a nachystalo na malou svinskou přesilovku, právě tohle jsme si drinkali toho večera, o kterým jsem vám začal povídat.