Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

II. Zimní bitva - Dračí setba

14. ledna 2012 v 14:00 | Siwa
Dovolím si informovat o jedné akci. Nejen pro milovníky středověku, rytířských soubojů, procházek dobovým tržištěm a mnoha dalšího, užijí si jistě i ostatní. Vše se dozvíte z letáku a popisu v článku. Snad jen dodám, že na akci bude vystupovat i Rudolf z Falknova.


II. Zimní bitva pod Devíti skalami


Dne 11.2.2012 proběhne v areálu statku Bukáček již druhá zimní pohádková bitva.

Tradiční boj dobra a zla, pod názvem Dračí setba, přináší skupina šermu a fireshow Novus Origo z Polné jako svůj třetí počin v této lokalitě. Doposud mohli diváci shlédnout jednu zimní a jednu letní bitvu, ve kterých vystoupily šermířské spolky z celé republiky.

Scénář příběhu je ryze pohádkový, ale na rozdíl od prvního ročníku, který se inspiroval pohádkou Ledová královna, je původním scénářem skupiny. Jedná se o příběh čaroděje ohrožujícího celý lidský rod. Mottem bitvy je: "Říká se, že kdo povolá Dračí setbu, stane se neporazitelným, někdy ale odvaha může přemoci magii… může!" Víc si ale již divák musí přijít shlédnout sám.

Areál bude veřejnosti otevřen od 11 hodin, kdy začne provoz tržiště, od 13 hodin pak proběhnou vystoupení šermířů, projížďky na koních, výuka a ukázky orientálních tanců. V 15 hodin je naplánována samotná bitva a ihned po setmění velká fireshow. Na večer je připravena i rocková veselice nejen pro účinkující.

Informace pro diváky: Statek Bukáček se nachází v obci Křižánky u Svratky na lyžařských tratích Žďárských vrchů, pohodlná cesta tam vede ze Žďáru nad Sázavou, Nového Města na Moravě, Hlinska nebo Poličky. V areálu je možnost výborného stravování a popřípadě i ubytování. Parkování je zdarma, cena vstupného je 100kč pro dospělou osobu, 60 Kč pro děti. Děti do výšky meče mají vstup zdarma.

Kontaktní osoby:
Martin Bahounek - 776 804 138
Václav Vinkler - 605 364 485
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama