Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Deníčkový zápis z období tvůrčí vysrknutosti (3)

25. ledna 2012 v 15:02 | Siwa |  Slovo za slovem 2012
Ano, další článek o všem možném. Blogový Múzák se ne a ne vrátit, takže to ještě nějakou chvíli bude trvat. Tak si říkám, kdy konečně dopíšu resty v Projektu Dopiš příběh...Ohledně vysvědčení - nevím, jestli vám to říct teď, nebo si to nechat až na den vydávání vysvědčení. Jenže to bude všude plno článků na toto téma. A já osobně nerada čtu celý den o jednom a tom samém, takže málokdy se mi chce přidat článek, jakých je kolem až moc. (Například čtení Témat týdne, která nedávají zase tak moc velký prostor k rozletu fantazie, čili jsou jen dva maximálně tři neustále se opakující názory; články na Vánoce, kde většina píše, co dostala pod stromeček; popřípadě Silvestr plný článků s fotkami ohňostrojů... Nechci nikoho urazit, je spousta blogerů, kteří píší zajímavé články i v těchto dnech, ale u mě je těžké se nenechat strhnout davem a vymyslet něco originálního.)
Tak to asi řeknu teď.
Mé obavy ze známky z češtiny (viz Deníčkový zápis... bla-bla-bla (2)) byly nakonec neoprávněné. Profesorka bez nějakých poznámek jako třeba: "Tou poslední známkou jste si to o dost pohoršila, ale vzhledem k množství lepších známek jsem se rozhodla vám dát ještě za jedna." oznámila, že mám prostě za jedna. Tak tam mám buď víc známek, než si myslím, nebo nepřikládala této práci zas tak moc velkou váhu (což se mi nezdá). No, takže...
UFF!
Historie známek z češtiny zůstává naštěstí neposkvrněna.

Co tak zírám do diáře, kam jsem si zapsala známky, které už znám, vypadá to se mnou následovně:
a) budu mít čtyři dvojky a trojku
b) tři dvojky a trojku
c) dvě dvojky a dvě trojky (to vypadá takhle napsané příšerně!)
Vysvětlím:
Čekám na známky z Modelování a Plastické anatomie. Plastickou anatomii za jedna mít nebudu, jelikož mé známky jsou 2, 2, 2, 4, 4, 4. (Každá práce je hodnocena třemi profesory - takže lehkým výpočtem se dá zjistit, že jsem dělali dvě práce - nakreslit zpaměti lebku ze 3/4 pohledu a popsat (děláno třetí týden školy :D) a pak lebku z jakéhokoliv úhlu a vybarvit části, které jako kreslíři portrétu potřebujeme znát - např. lícní kosti jsou při portrétování důležité apod.) Vychází tedy trojka, ale odevzdávali jsme "sešity", což by mi sice - pokud bych měla za jedna - vylepšilo průměr jen na nějakých 2,5, takže teoreticky stále trojka, ale takhle přísně to tam neberou. No, uvidíme. Buď z toho bude další trojka, což mě pořádně naštve, nebo dvojka a budu ráda.
Ohledně Modelování je problém v tom, že práci, na kterou jsem nebyla, musím udělat doma. Nevěděla jsem, že to musím dodělat, jinak bych to přinesla už tohle úterý. Takže musím ještě něco sesmolit doma. Stejně budu mít za dvě, protože asi ze třech známek mám jen jednu jedničku a dvě dvojky... Aspoň myslím...

A co se týče vysvědčení samotného.
Musím se o tom zmínit, jelikož mě to neskonale štve. A budu ještě víc naštvaná, pokudy z té Plastické anatomie budu mít dvojku a zbude tedy jediná trojka - Angličtina. Podmínky pro vyznamenání na naší škole jsou:
- jednička z Výtvarné přípravy (Vyp), jakožto hlavního předmětu
- průměr (myslím) do 1,5
- žádná trojka
Myslela jsem si, že z Vyp budu mít dvojku. Takže mi nějak extra ta trojka nevadila, jelikož mi relativně nic nekazila. Jenže po tom, co jsem včera zjistila skutečnost, že nebýt té trojky, podmínky bych splnila, zatímco takhle jen probíhám těsně vedle cíle s transparentem "Vyznamenání!" a překračuji cílovou čáru s posměšným černým nápisem "Bez vyznamenání :P", takže se nemůžu vrátit, abych chybu z nepozornosti napravila. Hrozný pocit, vážně. Můžu jen stát a smutně koukat na vyznamenání, na které se dá skoro dosáhnout. Ale jsem už za cílovou čárou, je pozdě.
A další věc, co můžu dělat (a taky že to budu dělat), je škodolibě sledovat, jak ostatní dobíhají na stejné místo jako já a nikdo se zatím o vedlejší cíl ani neotřel. Upřímně netuším, jestli má někdo vyznamenání, ale jsem si jista, že někdo určitě ano. Tomu to ze srdce přeju, byl holt přizpůsobivější a ne tak líný jako já. (Respektive nebyl v den psaní důležitého testu z angličtiny úplně mimo. Až se divím, že jsem ten test psala já.)
To jest k tématu vysvědčení vše. Musela jsem to napsat. Když to tak čtu, přemýšlím, jestli to nezní jako vychloubání, i když si jsem jista, že spousta z vás bude mít lepší známky. Jen někteří lidé prý rádi čtou tyhle "vykecávací" články s problémy jejich pisatele. Tak snad jsem je tímhle výlevem potěšila. :)

A taky přemýšlím, jestli už těch písmenek není dost...
Ale co, ještě jich pár přidám:

Taky se tak těšíte na jarní prázdniny?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 25. ledna 2012 v 15:54 | Reagovat

Hah, vyznamenání? Co to je? :-D To jsem měla naposledy někdy v devátý třídě :D Teď má u nás ve třídě vyznamenání jeden člověk a ještě je to šprt jak stehno, takže, prosím, vypláznutý jazýček, důležité je prolízt. Koho zajímá nějaká matika...chemie...fyzika? Cha, cha, naivní! 8-)
Já si nechám tenhle článek, až budu vědět všechny známky, což bude bohužel až při vysvědčení, protože v jedné známce ještě pořád nemám jasno - ačkoliv by mi tu dvojku mohla dát. Konečně bych zase po třech letech mohla mít hezké vysvědčení, i když mě vytáčí, že dostanu z angličtiny za dva... Vrrr :-?

2 quesa quesa | E-mail | Web | 26. ledna 2012 v 16:53 | Reagovat

Neboj jsem na tom podobně :D
chodím na všeobecný gympl, což zní děsivě, ale nakonec je to všechno většinou úplně primitivní :D
Až na předmět ZSV - Základy společenských věd, tento rok psychologie. Učitel si na mě zasedl a hrozila mi čtyřka, ale prostě jsem si u něj vydupala trojku..nic lepšího u něj asi nedostanu :(
No každopádně mám průměr 1,31 a nemám vyznamenání...Takže nejsi jediná, o koho vyznamenání škrtlo a odešlo :D
Nevěš hlavu, vyznamenání není tak důležitý a navíc rok ještě nekončí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama