Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Deníčkový zápis z období tvůrčí vysrknutosti (2)

16. ledna 2012 v 19:22 | Siwa |  Slovo za slovem 2012
"Nic v životě nemusí být jen a jen takhle a ne jinak."
William Saroyan


Jedna věta a celá pracně vytvořená nálada zničena. V posledních minutách školy. Mohl to být tak krásný den. Proč se teď nechám tak snadno vykolejit?Je docela sranda, když milujete čtení a těšíte se na seminárku, kde máte psát o nějaké knížce o češtině (sice vůbec netušíte, co byste na tři stránky měli psát, ale to není podstatné, vždy se něco vymyslí)... a přitom jste tak blbí, že si neohlídáte termín odevzdání prací.
V klidu jsem si říkala, že ještě tuhle hodinu to připomene, probereme, co v tom má být (protože jsem vážně netušila a netuším doteď). A budeme to odevzdávat příští týden nebo až později. No... ehm... ne, nejpozdější den odevzdání byl dnešek. Do 12:00, tak jsme se spolužačkou odpočítávaly minuty do zaznění gongu oznamujícího nám, že máme pětku. Ještě jsem se pak ujistila, jestli to nemůžeme přinést zítra, i když jsem věděla odpověď. Ale jistota je jistota.
No, ani mi to tak nevadilo, sice mám špatný pocit, že nemám dostatek ostatních známek (1 a 2), aby mi to tak nějak tu pětku vyrušilo. Takže možná poprvé v historii mého studia bude z češtiny dvojka. Ale co, tohle pololetí je hrozné samo o sobě, už to nijak nevylepším, a jakmile je na vysvědčení trojka, není tak podstatné, jestli budete mít z jednoho předmětu jedna nebo dvě. Ta dvojka naví už stejně nemá žádný vliv na vyznamenání... Teď si říkám, že to bude v pohodě, ale jakmile to uvidím, začnu brát antidepresiva. Možná už teď, co nad tím tak přemýšlím. Netušila jsem, že s tím přestupem na střední se to se mnou tak zhorší. Ale příští pololetí jim dám! Už mám pár plánů. *potutelný úšklebek*

Zítra mám dvě hodiny na zpracování toho, na co bychom měli mít asi 12 hodin. Jedná se o Modelování. Prvních šest hodin to ostatní ukecali na to, abychom šli na počítače a hledali nápady. (První tři hodiny to bylo potřeba, pak už to byla jen naše blbost.) Už minule se to prý mělo známkovat, ale bylo jich málo, tak se to posunulo na tento týden. A jsme ve skupině asi dvě, které ještě neměly šanci začít. Tak co, budeme to muset stihnout za dvě hodiny, nebo to vynecháme. Protože abychom si hodiny nahradily, až budou ostatní dělat další úkol, je blbost. Byly bychom o celou jednu práci pozadu. Asi je lepší tohle vynechat. Ale uvidím.

Práce se hromadí, když už to nejsou úkoly. Já se k tomu Veletajnému projektu nedostanu. :D

Středa znovu hrozí zkoušením z anglické konverzace. Radši dostanu čtyřku v tomhle pololetí než v tom dalším, které chci mít konečně zase dobré. Asi bych se to měla vážně naučit, i když bych to předem mít připravené neměla.

Proč mám znovu pocit, že je tenhle článek úplně zbytečný?

Mimochodem, v neděli, kdy jsem zveřejnila článek Nejoblíbenější věc (tužka), zde bylo překvapivých 122 návštěv (podle Toplistu). I po odečtení nějakých těch jednotek, které přidala má zvědavá maličkost, když koukala na vaše reakce a odpovídala, zůstává číslo dosti vysoké, oproti ostatním čtyřicítkám, padesátkám, šedesátkám. Čím to je?


"Člověk musí mít před sebou buď velké cíle, nebo velké lidi,
jink jeho síly vyprchají jako síly magnetické střelky,
když je dlouho odvrácena od správného směru."
Jean Paul
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Handle Handle | Web | 16. ledna 2012 v 21:36 | Reagovat

Pěknej citát nahoře :))
A jinak koukni se odkud návštěvníci přišli a třeba příjdeš na to, čím je ta velká návštěvnost... :)

2 Amia Amia | Web | 17. ledna 2012 v 12:27 | Reagovat

Asi všechny tak zaujal nadpis, že se sešli :-D
Článek není nikdy zbytečný, nebo jsou zbytečné všechny. Vyber si ;-)

3 Hjůbí Hjůbí | Web | 21. ledna 2012 v 14:00 | Reagovat

Vždyť je to jenom blbé pololetí. Nikam se pololetní vysvědčení nepíše. Navíc když ti v tomhle pololetí dají horší známku (když je mezi), tak ti na konci přilepší. A potm můžeš na konci roku říct, že sis tu špatnou známku z pololetí vylepšila na konci. A to je mnohem lepší než naopak. :-) Takže klid ;-)

4 Paweł Grobelny Paweł Grobelny | E-mail | Web | 22. ledna 2012 v 10:37 | Reagovat

Jak nie rozumiem po czesku, to sobie kopiję tekst do "tłumacz google" i już rozumiem. Tak samo zrobiłem z Twoim tekstem.

5 Vendy Vendy | Web | 23. ledna 2012 v 11:52 | Reagovat

Člověk se učí chybami. Tedy aspoň ten normální, co si dá říct a nemá pocit, že je jediný neomylný...
Nestihla jsi práci a teď si na to dáš pozor. Naštěstí to jsou věci, které sice naštvou, můžou něco pokazit, ale dají se napravit...
Nebo ne?

6 Líštička Líštička | 25. ledna 2012 v 13:46 | Reagovat

Mne sa tieto "výkecové" články veľmi páčia náhodou :-) aj z pozície čitateľa, aj pisateľa :-D na napísanie sú ľahké a na čítanie tiež... A mňa napríklad zaujíma, kto si ako žije, čím sa trápi a tak...
No a k tým trápeniam... To sa teš, že nie si ešte na vyskoje, ja sa snažím naučiť hromadu vecí na skúšky a popri tom píšem bakalárku, takže to je zaujímavé veľmi... Nestíham ani jedno, ani druhé, termíny horia a ja sa vrhnem asi na omamné látky :-D ešteže som flegmatik horšia nátura by sa z toho zložila...
Každopádne ti držím palce v škole :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama