Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Vánoční trhy 2011 - náměstí Míru

23. prosince 2011 v 20:34 | Siwa |  Fotím...
Ve středu, co jsem se dostala na prázdný pokoj intru... (Spolubydlící odjely, takže jsem měla dva a půl dne klidu! Bohužel tohle už nejspíš nebude. Líbilo se mi to. Dokonce jsem se ze školy na ten intr i těšila!) ... jsem si počkala na tmu a pak se vydala tramvají na náměstí Míru s foťákem. Chtěla jsem zvěčnit tamní vánoční trhy, i když jsem věděla, že fotky budou rozmazané (stativ s sebou vážně nevozím). No, jak jsem předpokládala, 80% fotek rozmazaných a vůbec prapodivných. Vybrala jsem ale několik docela povedených, bych řekla, i když stejně nic moc. Je vidět, když člověk fotí tak třikrát za rok. Hm, ale co. :)


Tahle fotka se mi líbí, ale hlavně mně osobně přijde vtipná. Trdelník na kraji doslova září jako modla. Nedivila bych se, kdyby u něj klečeli lidé a v hlavách jim proudily myšlenky na postavení chrámu sv. trdeníku. To šílenství, když se někde objeví stánek s trdelníky nechápu. Poprvé jsem ho ochutnala asi minulý týden a... jo, je dobrý, ale strašně mi připomíná jedno úplně obyčejné pečivo z obchodu. Samozřejmě je trdelník lepší, ale neutrácela bych za něj padesát korun, to ani náhodou. Debata s M. o trdelnících trvala na naše poměry nepřirozeně dlouho, ale pobavily jsme se.


A viděli jste někdy nálet světlušek?
Nevím, co je lepší. Fotka barveně nahoře, nebo černobílá dole?


Ten vánoční stromeček vypadá přes den pěkně, ale jakmile zapnou ta příšerná modrá světla, stává se z toho něco vážně děsného. K chrámu se toahle kýčovitá přezdobenost nehodí a fotky zepředu vypadaly vážně hrozně. (Částečně za to mohla i moje osůbka, která neumí fotit.) Proto sem ty fotky nedávám.


Po chvíli jsem měla promrzlé prsty a fotky se vedly čím dál méně. Prst sotva cítil, jestli zmáčkl spoušť, a navíc foťák nebyl ani chvíli v klidu. Myslím, že kdybych se neklepala já, klepal by se jistě sám. Mohla jsem tam být asi jen dvacet třicet minut, ale zima po chvíli byla. Ve sněhu by ty fotky vypadaly lépe, ale kdoví, jestli bych v tom mrazu vůbec něco vyfotila. :)

Návrat do tepla (prázdného) pokoje byl krásný. Měla jsem posit, že už jsem velká holka, že jsem zrovna vešla do svého bytu, když jsem si odemkla klíčem, rozsvítila, dostala se do pokoje, odhodila tašku s foťákem na postel, převlékla se a v klidu, bez zodpovídání otázek typu: Jaké to bylo?, jsem se pustila do prohlížení, vybírání a upravování fotek, udělala si k tomu instantní teplou polévku, učila se na druhý den do školy, a pak v klidu balila na odjezd domů, který se konal ve čtvtek odpoledne hned po škole.
Vážně budu zklamaná, až přijedu po Novém roce na intr a zase tam budeme tři. Pochybuju, že se tohle někdy v blízké době zopakuje. Uvítala bych to aspoň jeden týden měsíčně. Ale mám holt smůlu. Ty dva dny a půl jsem si to vyloženě užívala, i přes strach z toho, že zase zaspím a nikdo mě nevzbudí s otázkou, jestli náhodou nemám jít do školy.
Cítila jsem se těch pár dnů dospěle a volně. Ach...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Telenta Telenta | Web | 23. prosince 2011 v 21:46 | Reagovat

Já sice na intru nejsem, ale párkrát jsem takhle byla sama doma a moje pocity "děsně dospělé" byly velice podobné. Nicméně hlavně mi vyhovovalo, že se mě nikdo stále nevyptával, co jsem dělala, co dělám a co budu dělat :-D
Jinak ta druhá fotka je vážně úžasná :-)

2 Líštička Líštička | 25. ledna 2012 v 13:54 | Reagovat

Fotky sú super, zaujímalo by ma, aký máš foťák (určite nejaké megadelo...) :-( uch a čo by som ja dala za chvíľu "dospeláckeho" bývania :-D

3 Siwa Siwa | Web | 25. ledna 2012 v 14:02 | Reagovat

[1]: Ono je to s tím vyptáváním horší tady na intru než doma. :-D

[2]: Záleží, co považuješ za "megadělo" :D Je to zrcadlovka Nikon D100, a přestože má dost let za sebou, slouží dobře. :-D
(např: http://www.nikonusa.com/en_INC/IMG/Assets/Digital-SLR/2010/25206-Nikon-D100/Views/25206_D100_frontleft.jpg) Není moc velký, zato se někdy pěkně pronese. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama