Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Prosinec 2011

Neplánované skicy

28. prosince 2011 v 10:16 | Siwa |  Digitální tvorba
Jednou za čas mám proste nutkání popadnout tablet a něco nakreslit. O těch skicách nesmím přemýšlet, jinak nevzniknou. Proto ani vy o nich nijak hluboce nepřemýšlejte. Jsou tu (převážně) pro pobavení (viz nepovedené mužské plemeno). :)

Štastné a veselé!

23. prosince 2011 v 23:27 | Siwa |  Fotím...
Tak se také přidávám s přáním šťastných a veselých Vánoc. Štědrý den je sice až zítra, ale nemyslím si, že bychom byli takoví závisláci, abychom strávili celý den na blozích. Navíc, znám se, bych na to jistě zapomněla a popřála vám až někdy před půlnocí, což už by bylo pozdě, dárky by byly rozbalené, většina cukroví snědena, bramborový salát a kapr i řízky také.

Takže přeji spoustu dárků, pohodu u stolu i u stromečku, klid, štěstí a ať spatříte padající hvězdu, která vám splní přání. Kdo bude hladovět, aby spatřil zlaté prasátko, tomu přeji hodně zdaru, ale moc to nepřehánějte, aby vás nehonil divočák. Hlavně si ale následující dny užívejte podle svého.


Vánoční trhy 2011 - náměstí Míru

23. prosince 2011 v 20:34 | Siwa |  Fotím...
Ve středu, co jsem se dostala na prázdný pokoj intru... (Spolubydlící odjely, takže jsem měla dva a půl dne klidu! Bohužel tohle už nejspíš nebude. Líbilo se mi to. Dokonce jsem se ze školy na ten intr i těšila!) ... jsem si počkala na tmu a pak se vydala tramvají na náměstí Míru s foťákem. Chtěla jsem zvěčnit tamní vánoční trhy, i když jsem věděla, že fotky budou rozmazané (stativ s sebou vážně nevozím). No, jak jsem předpokládala, 80% fotek rozmazaných a vůbec prapodivných. Vybrala jsem ale několik docela povedených, bych řekla, i když stejně nic moc. Je vidět, když člověk fotí tak třikrát za rok. Hm, ale co. :)


Mezi hřbitovními zdmi

21. prosince 2011 v 15:55 | Siwa |  Fotím...
Staré fotky, ještě kolem začátku listopadu, myslím.

Zaběhly jsme do hřbitova u školy o hodině volna, prošly jsme ho, něco nafotily a vrátily se na vyučování. Přechod z rušné ulice do prostor hřbitova byl vážně zvláštní. Ač byly zdi nevelké, všechen hluk byl opravdu o dost slabší. Příjemný pocit se tam procházet.

Počasí ten den stálo za velké nic, ale apoň jsem se mohla vyřádit na počítači při úpravě fotek. Zkusila jsem Vyvážení barev, užitečná funkce, nechápu, proč jsem ji doteď nepoužila. Nesnažila jsem se dát fotkám dojem "reality", prostě další cvičení v úpravách, jako jste mohli vidět například v článku Extra úpravy (?). Vybrala jsem jen pár, nemá cenu sem dávat všechny, co jsem pořídila, je jich mnoho.


Tři dny smutku za každého zemřelého

20. prosince 2011 v 18:09 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Přišla jsem na způsob, jak blog zase rozeběhnout. Nečekat s "výkecovými" články na chvíle: "až se mi bude chtít". Chci na něco nadávat teď, napíšu to teď. Pak totiž emoce opadnou a já si říkám, že je zbytečné se o tom zmiňovat. Takhle si to sice budu říkat také, ale až po tom, co si budu číst již zveřejněný článek. Bude mi líto to mazat, když už jsem si dala čas s vyléváním emocí a jejich přeměnou do písmen, slov a vět.


Klauzury, druhá část nebude - rovnou k výsledkům

19. prosince 2011 v 19:28 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Začnu rovnou tématem v nadpisu:
Známe výsledky klauzur! Z kreseb technických detailů (viz Klauzury, první část) jsem dostala po třinácti bodech (maximum bylo myslím 15, nebo aspoň jsme jako nejvyšší našli tohle číslo). Jsem docela spokojená. Příště jim to nandám víc! :D

A z drapérie (= hadr), jejíž fotku bohužel nemám, přestože jsem měla šanci si své dílo zvěčnit, když jsme se šly s M. podívat na výsledky, jsem měla 10 bodů. Maximum, co jsme našly, bylo 14, takže hadr uhlem nám zase tolik nejde. No, myslím si, že kdybych ten pátek šla do školy a nenechala to být, mohla jsem si to možná o bod ještě zvýšit. Ale co, už s tím nic neudělám. (Pokud by se mi podařilo nějak získat fotku, jistě tady přibude.)

Nevím, jak to bude teď, jestli se body sečtou a výsledný počet určí známku, nebo to bude nějak úplně jinak. Byla jsem spokojená, když jsem slyšela a viděla výsledky ostatních ze skupiny, ale na druhou stranu mě to i zklamalo. Vím, je to dobrý výsledek, ale příště chci být lepší. Jde o to se stále zlepšovat.

Upozornění: dále jen několikavětné nesmyslné výroky

Designy blogu

18. prosince 2011 v 22:52 | Siwa
Není důvod si tohoto článku nějak extra všímat, je tu hlavně proto, abych měla přehled těch změn vzezření mého blogu. Nemám k dispozici všechny ukázky, ale něco ano. :)

P.S.: Vážně netuším data, jak dlouho to tu asi bylo, ale jedno je jisté - všechny jsou moje. Nikdy jsem tu neměla vzhled od někoho jiného. Ano, obrázky cizí byly, a hodně (a stále jsou), ale vždy mou rukou upravené. Takže rok odpadá, jméno autora odpadá... takže snad jen spokojenost, ale v té době jsem byla s každým spokojená na 90% až 100%, teď je to samozřejmě jiné a postupem času se to ještě měnit bude... ehm... takže vlastně nic.
Jen taková výstava.

Portrét: děda (tužka)

17. prosince 2011 v 14:55 | Siwa |  Tradiční tvorba
Ano, zase mám domácí úkoly. Portréty členů rodiny.


Klauzury, první část

14. prosince 2011 v 22:40 | Siwa |  Tradiční tvorba
Tento týden jsou klauzury, jen tak mimochodem, proto musím s jedním článkem (pro mě dosti důležitým) chvíli počkat. Ale dočkáme se všichni. :) Teď ale zpět k těm klauzurám.


Ďábel v ženském těle (tablet)

11. prosince 2011 v 23:45 | Siwa |  Digitální tvorba
Musím to komentovat? No, měla bych...

Sci-fi město (tablet)

10. prosince 2011 v 15:33 | Siwa |  Digitální tvorba
Včera mě chytl amok a bez přemýšlení jsem nakreslila tohle:

Policie hledá ukradenou večeři!

7. prosince 2011 v 21:40 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Praha - V době kolem sedmé hodiny večerní zmizela z místní ledničky domova mládeže večeře jedné středoškolské studentky. Ovocný salát byl v misce její splubydlící, která misku vyzvedla a dala do ledničky. Podle výpovědi následné zvolání své kamarádky J., že tam nemůže najít misku, považovala za vtip nebo důkaz jejího špatného zraku, bohužel se ale ujistila, že to je pravda.


Jsem rozhodčí

3. prosince 2011 v 21:45 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Ať je tady alespoň nějaký ten článek. ;D