Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Výkecový článek už-nevím-kolikátý...

3. října 2011 v 18:39 | Siwa |  Slovo za slovem 2011

Upozornění: Tento článek (opět) nemá žádný smysl, myšlenky zde proudí bez jakéhokoliv pravidla, vládne zde chaos...


Občas se zajdu podívat na prace.cz a podobné stránky na BRIGÁDY. Poslední dobou to ale omezuji, jelikož mě vždycky dokáže rozpálit do ruda fakt, že většina těch brigád je pro lidi od osmnácti let, s maturitou nebo rovnou vysokou školou... Na co tedy můžeme brigádničit od patnácti, když je tak málo brigád pro patnáctileté a stejně vám jakožto patnáctiletému výrůstku nikdo nevěří a nesvěří vám byt, psa, kolo ani květináč. Mě by přitom stačil docela malilinkatý dokumentík na korekturu! Práce jako třeba rovnání konzerv do polic v samoobsluze a jiné podobné aktivity... no... málo času. Potřebovala bych práci z domova. Jednorázovou, pravidelnou, to je jedno. Jenže jsem nic takového nenašla. Rozhodla jsem se, že i kdyby u takové práce byl minimální věk 18 let, stejně bych napsala a dokázala jim, že tu češtinu prostě umím a mám o to zájem. Třeba by svolili... A vyplňování dotazníků, otevírání a čtení reklam na e-mailu... já tomu nevěřím. Jestli s tím máte někdo zkušenosti, vyvěďte mě z omylu, ale mě to přijde jako naprosté... nevím-co. Jestli to je pravda, tak to si ti lidi, co jen otevřou e-mail a přečtou si, že někde je nějaká sleva, někde se prodává to a to, někdo nabízí tamhle něco, vážně žijí. Skoro doslova za prd dostanou peníze... Zdá se mi to jako blbost, ale prý to "funguje". (Kam jsme to dopracovali?)
Holt asi nikdy brigádu nenajdu...

No, ale jak jsem tak bloudila po nějakých stránkách, našla jsem tohle:


Když jsem si to četla, automaticky jsem před tou tečkou za slovem "prodej", skončila větu... Teprve po notné dávce smíchu jsem si všimla, že to pokračuje, jen prostě ten puntík je na nějakém divném místě. Mylsím, že takhle brigáda by šla. Tedy, záleží na tom, jestli to je myšleno jako že hledají nějaké brigádníky, které by mohli koupit, nebo chtějí nějaké brigádníky, které by pak mohli prodat (jakože hledají třeba psy na prodej apod.)
No... tak to s brigádami.

Musím říct, že co se týče mé "kariéry"... to je špatné slovo, měla bych napsat spíš... já ani nevím, jak to nazvat... Prostě co se týče mého budování budoucí kariéry (snad), to jde vážně dobře. Dozvíte se víc později, jen jsem to musela prostě napsat, mám z toho všechno strašně velkou radost. :-) Ale pochlubím se později... :-)

Na INTRU mě to baví čím dál méně. Ano, je to tady dobré, ale pro mě to prostě není. Tady si člověk nemůže zalést sám do prázdného pokoje, vzít si knížku a v klidu číst, přemýšlet, kreslit nebo prostě dělat něco SÁM. Furt tady někdo je, a když už tu nejsou, tak přijdou za deset minut, nebo už tu mají věci, jen si někam odskočily, takže ani nevím, kdy se najendou zjeví ve dveřích a bude po klidu... večer, když jde člověk doma spát, tak má ve zvyku si zhasnout, no ne? (Jsou výjimky.) Ale tady? Já chci chodit spát v deset, abych spala minimálně těch osm hodit, abych prostě nebyla unavená, všechno zvládala apod. Ale když si ty dvě dělají úkoly a jsou na ksichtknize až do půlnoci, aniž by zhasly a nechaly si rozsvícené jen to malé světlo, které máme každá u postele, tak vážně nejde moc dobře spát. Klidně ať si mluví, je mi to jedno, nevadí mi to, ale ať zhasnout! Občas mi zhasnou, to jo, ale nějak na to poslední dobou zapomínají. Já to chápu, dělaly včera úkoly, potřebovaly mít světlo, ale zrovna včera jsem se potřebovala pořádně vyspat. Nechci, aby měly zkažené oči, ale zrovna to bylo takhle nevhod... Ach jo. Já věděla, proč se sem netěšit.
Samozřejmě intr má i plus, ale zrovna nemám náladu je vypisovat.

Začíná mě hrozně bavit zase KYTARA. Juchú! Mám teď nádherné skladby a navíc mi připadá, že mi to v aktuálním místě hraní jde lépe, než v tom, ve kterém jsem byla asi šest nebo sedm let. Učitel totiž učí na dvou místech (jedno město a jedna vesnice, jsem teď na té vesnici, jezdím tam, když jedu v pátek domů, mám to po cestě). Líbí se mi tam, ten režim, který v ten pátek mám, nevím, prostě mi to asi jde nějak lépe, to nevím, ale rozhodně mě to víc baví.

A TAEKWONDO a BONGSUL? Začínám v sobě cítit to, co jsem měla cítit už před třemi roky. Touhu se to naučit výborně. 19.listopadu mám totiž zkoušky na červenočerný pásek, které se dělají už před komisí, a ne naším mistrem-zkušebním komisařem. Komise je prý hodná, ale stejně nechci dostat ten pásek z jakési solidarity, že jsem měla tu odvahu tam jít. Chci to získat proto, že na t mám, ale taekwondo je možná až za předními příčkami mých nejoblíbenějších zájmů. Kdyby mi mistr dal čas do dubna, kdy jsou další zkoušky, zvládla bych to, ale takhle? Budu muset hodně makat... Strávím na tom celý den tréninku a DVĚ HODINY trvají zkoušky samotné! No teda... Už teď mě bolí celý člověk. Neumím přerážet destičky, maximálně to dám pěstí, ale ne kopem, s těmi ne-základními kopy mám občas docela problémy, nemám správnou rovnováhu, sestavy se mi při zvýšené pozornosti ostatních pletou jako nohy po maratonu, musím se naučit nový způsob provádění těch sestav... a prostě musím na chvíli všechno odsunout a věnovat se jenom tomuhle... ale to nejde! Já konečně chtěla začít psát, ale teď bych místo těch hodit strávených u pc měla být nahoře v posilovně před zrcadlem a zkoušet správné techniky úderů a hlavně kopů... No, musím to asi překousnout a to psaní ZASE odložit.
Bongsul je ale výš než taekwondo. Bongsul (boj s tyčí, kdo neví) jsem chtěla dělat už od začátku, ale bylo mi doporučeno nejdřív zkusit taekwondo, ať se naučím základy. Už to dělám čtvrtým (?) rokem, ale když to celé ty čtyři roky flákáte, je i zelený pásek lepší než vy... Ano uznávám, stačilo by každý den trénovat, mami, vím to... No nic...

Bylo toho jistě ještě hodně, co jsem chtěla napsat, ale mě většinou tyhle články o tom každodenním (kytara, taekwondo apod.) uklidní víc, než kdybych o tom, co mě naštvalo přes den, psala nas*štvané články. Takhle na to zapomenu a ušetřím si další špatné nálady. A vůbec, ráno to bude zase dobré, s náladou začnu od začátku...

Pěkný zbytek večera, jdu dělat domácí úkoly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TerCoone^ TerCoone^ | Web | 3. října 2011 v 18:51 | Reagovat

AHoj na mém blogu je přihláška do soutěže o nejlepší blog :)* Budu ráda když se zúčastníš:)

http://liveforcore.blog.cz/1110/1-sonb-prihlaska-info

2 KadetJaina KadetJaina | Web | 3. října 2011 v 18:58 | Reagovat

Taky musim mí u spaní totální tmu. Na to, že do pokoje někdo leze jsem jakožto dítě, které vyrůstalo v malém bytě a ještě má sourozence, naprosto zvyklá a nějak mě to netankuje. Člověk se jen nemůže podívat na hentai :D
Já bych intr brala, kámoš říkal, že jsou to nejlepší léta života, ale mezi klukama a mezi holkama to vždycky chodí jinak, takže se nedá soudit :-D Ale což, mě to možná, asi, čeká za dva roky taky, pokud nezůstanu ve městě :D

3 Siwa Siwa | Web | 3. října 2011 v 19:05 | Reagovat

[1]: Nemám potřebu.

[2]: Já nejsem typ člověka, co by byl z toho intru nadšený. Každý je jiný, samozřejmě to tu většinu baví. Já sem ale nešla proto, že jsem chtěla, ale proto, aby byl snadnější přístup k mé vysněné škole. :-D (Já bych byla radši na intru s klukama, to by mě bavilo, ale ne tady, já holky jako "kolektiv" zrovna nemusím...

4 histoires histoires | E-mail | Web | 3. října 2011 v 21:12 | Reagovat

Jo, já jako jedináček se taky moc nesnesu s lidmi, když nemám svůj klid... :D
Dvě hodiny? To se máš, u nás trvají zkoušky někdy celý den... Teda, mně trvaly zatm nejvíc tři hodiny a taky mi stačilo... Každopádně ať ti odhodlání vydrží a nervy taky... :)

5 Siwa Siwa | Web | 3. října 2011 v 21:15 | Reagovat

[4]: No, my to v pohodě zvládneme za půl hodiny, nižší pásky, jedeme třeba po šesticích, většinou stejný pásek. To trvá asi hodinu, než se vystřídáme (taekwondo nemá tolik pásků, myslím, co například judo, nevím to ale jistě a jsem teď líná to hledat). Ale pak to prý trvá celý den, máš několik hodin na trénink ještě a pak dvě hodiny před komisí... A co děláš ty? 8-)

6 Hok Wolker Hok Wolker | E-mail | Web | 4. října 2011 v 18:22 | Reagovat

[5]: Kyokushin karate. My cvičíme všichni dohromady. Nejnižší bývají vepředu a za nimi další a další stupně, takže když jdeš na hodně vysoký pásek, musíš si odcvičit i ty před tebou...
Být to na mě, tak dělám jen ty cviky na ten aktuální post :D

7 quesa quesa | E-mail | Web | 4. října 2011 v 20:26 | Reagovat

Hele klidně se vypiš, já se vždycky pobavím a zlepší mi to náladu. :D
Já momentálně na blog nemám moc času. Překvapivě je gympl docela záhul.. :D
Těším se na další výkecový článek :D

8 Siwa Siwa | Web | 4. října 2011 v 23:33 | Reagovat

[7]: Smát se lidskému neštěstí! Ts! Ale hlavně že se pobavíš, mě taky zlepší náladu, když vidím, že se někdo má hůř než já! :D (nemyslím zle, dělám si legraci... :-D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama