Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Myslíte, že mám sílu vymyslet zajímavý nadpis?

6. října 2011 v 21:24 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Chtěla jsem to pojmenovat "Výkecový článek, číslo nevím", ale řekla jsem si, že výkecových článků s názvem Výkecový článek bylo už dost. Proto je tohle výkecový článek s nevýkecovým názvem.

Upozornění: Autorka tohoto článku je po celém dni úplně mimo, proto nečekejte nic... (Budete aspoň překvapeni, když při očekávání nic, najdete v článku "něco" - písmenka! Omlouvám se, vážně jsem mimo...)


- ZNÁMKY -

Ták! Už jsem si začala zapisovat známky! Dneska jsme dostali výsledky testů z Dějin výtvarné kultury. Oj, vůbec jsem nečekala tak dobrý výsledek. 93% správně, takže za jedna! Dělali jsme to výjimečně ve dvojicích, protože to byl první test, takže to nebyla celé moje práce, ale jen 93%... Ne, to ne, to bych M. urazila. Pomáhala...
Já to sem musím napsat, jak se znám, určitě ten sešitek ztratím a budu vědět velké nic.
Z angličtiny píšeme skoro pořád, ale mě to nějak nevadí. Psali jsme vlastně rozřazovací test, ze kterého známky nebyly, pak jsme psaly ze dlouhého článku na překlad, pak věty s hovorovou angličtinou na překlad... Takže 2 a 1. Juch! Už jsem si myslela, jak hrozné známky budu mít. Psanou formou to udělám, ale mluvit prostě neumím. Ale to se naučím, určitě! No, ale včera jsme psali Unit a to dopadlo hodně špatně. Řekl, že prý bychom se měli vejít do 75 bodů ze sta, pokud ten test chceme splnit, což znamená, že kdo bude mít 74 bodů je na tom vlastně stejně jako ten, co má třeba 3 body, což mi přijde docela... nespravedlivé, ale na střední a obzvlášť vysoké to je normální, že? Ale stejně! No, jelikož můj odhad, kolik bodů asi budu mít, byl kolem 64, tak to asi vážně nebude dobrá známka. Ten Unit mi vážně nešel.

- REVIZOR -

Cestou z metra jsem konečně (!) narazila na revizora. Poprvé za tu dobu, co tu jsem. No, byla jsem mimo z Designbloku, na kterém jsem se školou byla, koukám do země a vidím nějaké nohy otočené úplně opačným směrem, než jde dav, a navíc mi zastoupily cestu! Lehce zvednu oči, vidím nějaký zlatý plíšek. První myšlenka, co mě napadlo, bylo, že to je zase nějaké individuum, které po mně chce peníze za nějakou cetku. V tom fofru jsem se nekoukala, co to je za plíšek.Ukročím doprava, že toho člověka obejdu, ale on mi zatarasil cestu rukou! Hlavou mi projelo, co se sakra děje, zvednu hlavu a slyším, jak mluví něco o tom, že si sedím na uších, ať mu ukážu jízdenku... Já byla tam mimo zaprvé vůbec z toho dne, zadruhé z toho, že to bylo poprvé, co mě takhle zastavil. Nevím, co jsem si myslela, nejspíš že bude procházet vagóny jako v autobuse, ale rozhodně mě nenapadlo, že to má vlastně mnohem jednodušší při východu z metra! *plác do čela* Nakonec jsem se ale vzpamatovala, vyhrabala z tašky peněženku, z peněženky OpenCard a modlila se, aby se nestala nějaká chyba (zákon schválnosti). Naštěstí v pořádku a pustil mě.
... Kdybych aspoň měla v uších sluchátka! Mohla jsem si jedno vytáhnout, aby viděl, že jsem prostě neslyšela, a když jsem na něj nekoukala, bylo jasné, že ho chci obejít. Takhle to ale vypadalo, že jsem se mu snažila zdrhnout, protože jsem neměla jízdenku! No... uff! Ještě že jsem nejela načerno.

- ŠKOLA -

Ve škole jsme ráno s M. zjistily, že máme místo Informatiky jít do osmnáctky, že máme s nějakou skupinou Výtvarnou přípravu. Další přestávku tam bylo úplně něco jiného. Jdeme na Designblok. Tak jsme patřičnou hodinu odešly dolů čekat na učitele. Čekáme asi půl hodiny, pak nám oznámí, že máme jít do čísla 18. Ta učitelka je... Jsem tak ráda za toho našeho profesora, oba (učí nás totiž střídavě dva profesoři). Během té půlhodiny mi kleslo sebevědomí pod bod mrazu, prý se o nás prohlašuje, že jsme nejhorší skupina na kreslení, já tomu nevěřila, ale tohle přesvědčení už se po té Výtvarné přípravě začalo kymácet. No, děláme to nejlíp, jak umíme, tak co... To je hlavní. Budeme se jen zlepšovat. Ale možná se to jen tak zdálo proto, že prostě neznáme styl jejich kresby, takže když to člověk vidí poprvé, líbí se mu to. Hlavně když nemá čas zkoumat chyby...
My celou dobu trénujeme perspektivu na krychlích a kvádrech, oni už on začátku kreslili nějaké láhve, konvici apod. My to bereme popořadě. (Všichni tedy budeme úplně na jiné úrovni kresby, což je tedy vážně úžasné (=ironie).) Takže mi trénujeme stále dokola krychle (ale už jsme k tomu přidali i docela složitou, ale nádhernou a zábavně se kreslící látku, což je jako spojení zajímavé), a ona nám ta učitelka položí na stůl nějakou krychli s kloboukem! Ať prý uděláme patnáctiminutový náčrt všichni, jak její, tak naše skupina! Samozřejmě nám to nešlo, skici jako takové jsme nedělali, zvykli jsme si na to několikahodinové kreslení detailů apod. Ach jo. Ale docela to šlo. Pravděpodobně to ukáže tomu našemu, ale to mi nevadí. Ona mi vůbec nesedla. Zezačátku se tvářila jako milá, inteligentní profesorka, ale pak se ukázala v pravém světle. Mám pocit, že mi o ní jedna holka povídala.
Prý "přijde jednou za hodinu, celé jim to smaže, načmárá to sama a odejde". Nic jim k tomu neřekne. První chyba. Druhá - opravovat si to máme sami. Oni nám jen mají říct, co děláme špatně, my to musíme pochopit, vidět to a opravit. Tak se to naučíme. Možná to je ona, dost by to na ni sedělo.
No, trochu jsem se rozjela a už jsem zase naštvaná.

- DESIGNBLOK -

K tomu Designbloku. Kdo neví, nechť navštíví strýčka Googla. Já to řeknu zkráceně. Je to nějaká akce k designu, je to skoro po celé Praze a je to docela zajímavé, ale mě to moc neoslovilo. Ano, dobré nápady, ale já jsem v tomhle prostě hrozná. Koukám hlavně na praktičnost. Ano, dobře se na to kouká, ale nechtěla bych to. Kouknu na to jen jako na zajímavou věc, občas užasnu nad dobrým nápadem, že by se to dalo použít i jinak, ale to je vše. Ano, většina věcí právě měla být praktická, ale některé vsadily spíš na design, než na praktičnost, ale o tohle tu bohužel nejde. Ale zaujal mě nábytek vymyšlený pro budoucnost, pro malé prostory, málo věcí... To byly dobré nápady, dobře zpracováno, ale kdoví, jak to pak bude, že? Pěkné věci, ale děkuji, nechci. (Jestli tohle napíšu do sešitu na Dějiny výtvarné kultury, kde to máme zhodnotit, učitelka mě zabije. Ne, napíšu to jen trochu normálněji, bohužel na to zrovna nemám to správné myšlení... :D)

- TAEKWONDO -

Zrovna jsme dělali všechny sestavy podrobněji, mistr opravoval každého, hodně se tomu věnoval, člověk toho dost pochytil... jenže mě poslal učit dva bílé pásky první sestavu! MĚ! Tu, která má za měsíc zkoušky před komisí na červenočerný pásek, tu, které to i přes úroveň jejího pásku naprosto nejde a potřebuje se to obzvlášť pořádně naučit, tu, která sice ví, co dělá špatně (všechno), ale potřebuje to říct přesně od něj, jinak si to nezapamatuje. Potřebuju to na něm vidět, abych měla jistotu, že si to myslím správně.
Ne, on mě nechá si opakovat první sestavu celých šedesát minut, ještě k tomu ne naplno, protože se snažíte hlavně naučit techniku, ne to provedení, to přijde na řadu pak, když už vědí, co mají dělat. Na čtvrt jsem ráda, měla jsem pohodovější trénink (a zopakovala jsem si jedničku, dá se říct, že jsem se ji i pořádně naučila :D), ale na tři čtvrtě jsem naštvaná. Hlavně se potřebuju naučit osmičku, kterou tam oni dělali, ale já ji zkoušela jen jednou na soustředění v červenci! :(

- POHODOVÝ VÍKEND -

Zítra konečně DOMŮ! Naštěstí nám profesor nedal žádné kreslící úkoly, takže mám víkend volný, vlastně jen sobotu, pátek večer a neděle dopoledne a kousek odpoledne. Teoreticky dva dny. Hmm, stejně to uběhne strašně rychle a já budu zase sedět tam, kde sedím teď a nemít žádné soukromí.

- TEĎ... -

No nic, jdu si dát čínskou polévku, neměla jsem večeři, možná něco nakreslím nebo se pokusím něco napsat nebo mě napadne ještě jiná aktivita... Ulevila jsem si, snad už mě ta podivná nálada přejde a budu v pohodě. Jestli ne dneska, tak zítra ráno určitě.

Vím, že tu nejsou skoro žádné jiné články, než tyhle "vylejvárny", ale teď mi to vážně moc pomáhá. Pokusím se napsat i něco jiného, aby to tu nesklouzlo do stereotypu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sikuri Sikuri | Web | 10. října 2011 v 17:04 | Reagovat

Spolusedící správně podotkla, že máš dobrou slovní zásobu. Zajímalo by nás, co studuješ...? Grafiku? Docela by se mi hodilo vědět, kde se dělají "kreslící úlohy," abych mohla dělat něco, co mi jde, pokud bouchnu na veterině.

2 Siwa Siwa | Web | 10. října 2011 v 17:18 | Reagovat

[1]: Ano, grafiku v Praze.
A děkuji, moc často to na velkou slovní zásobu nevypadá, ale snažím se. :-)

3 ruža z Moravy ruža z Moravy | E-mail | Web | 10. října 2011 v 18:13 | Reagovat

[2]:Skromnost není na místě, slovní zásobu máš opravdu dost velkou. Když tak člověk čte občas nějaké výtvory ,,bohužel" studentek, je mu smutno. Profesorky musí trochu srážet sebevědomí studujících, abyste si moc ,,nemysleli" a nelajdali. ;-)  :-D

4 Sikuri Sikuri | Web | 10. října 2011 v 19:35 | Reagovat

Tak, tak.
U mně na blogu jsi komentovala mimo jiné i povídku "koleje" a do závorky napsala: "chtělo by to další". Další co? Povídku? Nebo pokračování Kolejí?

5 Siwa Siwa | Web | 10. října 2011 v 19:38 | Reagovat

[4]: To je jedno, další literární dílo. :-D

6 Ayuš Ayuš | Web | 12. října 2011 v 16:27 | Reagovat

Mnohokrát děkuju ^^
A jo, bylo to supr :) I když mi muž pořád předhazuje, jak je Zombiewalk po Praze lepší, mě stačí i tenhle "mini" :)) Mimochodem, naprosto skvělé záhlaví.

7 Handle Handle | Web | 13. října 2011 v 18:28 | Reagovat

Ach jo, taky bych chtěl mít z nějakého testu 93%. :/ :DDD

8 Chodiaca kreativita Chodiaca kreativita | Web | 18. října 2011 v 21:53 | Reagovat

Aj ja mám problém s vymýšľaním názvov, predovšetkým kapitol :-)  :-)

9 Zdenda Zdenda | Web | 19. října 2011 v 20:34 | Reagovat

Sice je to vážně vylejvárna, ale dobře se to čte, takže souhlasím s dobrou slovní zásobou :D
A mam dotaz: To taekwondo máš ve školním rozvrhu, nebo ho máš jako kroužek?Jenom abych věděla, na cose do budoucna těšit...

10 Siwa Siwa | Web | 20. října 2011 v 11:43 | Reagovat

[9]: Taekwondo mám jako samostatný kroužek. Na umělecké škole by to asi v rozvrhu nebylo, ale kdyby ano, jistě by to byla legrace. :-D (Neodpustím si reklamu... :-D) Je to v Praze a Kolíně. No jo, no, všude je teď propaganda. :D Ne, jen ať víš, kde to je, kdyby ses náhodou rozhodla to zkusit. :-) Jinak děkaji za pochvalu. :)

11 Amia Amia | Web | 3. listopadu 2011 v 15:57 | Reagovat

Páni, až takhle se to rozjíždí, zatímco já... mám problémy s vlastním rozběhem? :-D
No, tak snad teď už je to fajn. Ty zkouškyna červený pásek už jsi dělala, nebo za týden?

12 Siwa Siwa | Web | 3. listopadu 2011 v 16:34 | Reagovat

[11]: Červený pásek už mám půl roku. :-D Teď jsem měla dělat na červenočerný, ale nestíhám kvůli škole, tak jsem si to posunula na duben.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama