Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Říjen 2011

Strom - borovice (tužka)

29. října 2011 v 18:32 | Siwa |  Tradiční tvorba
Další domácí úkol splněn. Měli jsme nakreslit strom/y. Vrhla jsem se na borovici, jakožto můj velmi oblíbený strom. Odmítám jít v tomhle počasí ven, sednout si na studenou lavičku (nevím kde, tady kolem žádné lavičky nemáme!), popadnout tužku a nakreslit strom. Zmrzly by mi prsty. Proto jsem zvolila mnohem pohodlnější způsob - našla jsem fotku nějakého stromu a kreslila hezky v teploučku pokoje.

Asi se vrhnu ještě na další, abych neměla jen jeden. Zpeskovala jsem spolužačku za to, že má jen jeden, tak nechci v úterý přijít a mít jen jeden výkres. :D Navíc si to chci pořádně procvičit, což neuděláte jen jedním obrázkem. Kresli, kreslit, kreslit... Souhlasím. Nic jiného nepomůže. Zatím ale nemám na to náladu. Jestli něco přibude, to nevím, ale dám sem zatím tu borovici.


Přišla jsem na důvod mé blogové nečinnosti!

29. října 2011 v 14:54 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Ani prázdniny mi nedaly nápad na nějaký smysluplný článek. Většina toho, co mě napadne, skončí v odpadkovém koši mé mysli s nálepkou: Koho by to zajímalo?


Extra úpravy (?)

20. října 2011 v 22:08 | Siwa |  Fotím...
Tak jsem přemýšlela, co bych sem dala. Po tááák dlouhé době...
Vím, vázne to tu. Nebudu se vymlouvat na nedostatek času. Čas je, nápady a nálada ale ne. Bohužel. Mám už pár článků, ale musím počkat, až nastane jeden den. Pak teprve budu mít právo o tom mluvit. :D

Nicméně sem dám aspoň ty nevydařené fotky z ranního focení na Náměstí Míru. Vstala jsem sice brzy, ale východ jsem nestihla. Ne takový, jaký jsem chtěla. Navíc byla mlha a mrholilo, takže fotky jsou mázlé, skoro bez barev atd. (Holt neumím fotit, profesionál by si s tím snadno poradil.) Jelikžo je zbytečné sem dávat původní fotky a fotografie upravené tak, aby vypadaly jako vyfocené za slunečného, krásného, letního dne, se mi dělat nechtěly, rozhodla jsem se pro něco jiného. Radikální úprava! :D Není to u všech, ale na většině jsem se trochu vyblbla. Kvalita nic moc, provedení taky ne, ale ať je tu něco jiného. :)


Přiznám se, že nemám poslední dobou moc náladu. Mám intru plné zuby a to jsem tu jen měsíc a půl. Co budu dělat v pololetí. Strašně se těším na prázdniny, bude klid. Ale aspoň trochu promýšlím to svoje "dílo".
Psala bych výkecové články, ale jsou moc dlouhé a málokdo je čte. Pravda, asi je budu psát jenom proto, aby mi nezakrněly prsty... :D A aspoň budu mít vzpomínky, písemnou dokumentaci prvních měsíců na střední.

Ale teď už k fotkám, jinak z toho vážně bude další výkecový článek.


Myslíte, že mám sílu vymyslet zajímavý nadpis?

6. října 2011 v 21:24 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Chtěla jsem to pojmenovat "Výkecový článek, číslo nevím", ale řekla jsem si, že výkecových článků s názvem Výkecový článek bylo už dost. Proto je tohle výkecový článek s nevýkecovým názvem.

Upozornění: Autorka tohoto článku je po celém dni úplně mimo, proto nečekejte nic... (Budete aspoň překvapeni, když při očekávání nic, najdete v článku "něco" - písmenka! Omlouvám se, vážně jsem mimo...)


Padající anděl - černobílá verze

3. října 2011 v 19:07 | Siwa |  Digitální tvorba
Nechápu, proč jsem, jakožto člověk milující černobílou kombinaci, nezkusila, jak by vypadalo moje tabletové dílko Padající anděl (spíš andělka :D) v černobílé verzi. Přišla jsem na to díky své sestřičce, nebudu říkat jak, ale prý je to moc hezké. Tak jsem to převedla do černobílé a musím to sem dát. Nechápu, že mě to nenapadlo. Obě verze ale mají něco do sebe.


Výkecový článek už-nevím-kolikátý...

3. října 2011 v 18:39 | Siwa |  Slovo za slovem 2011

Upozornění: Tento článek (opět) nemá žádný smysl, myšlenky zde proudí bez jakéhokoliv pravidla, vládne zde chaos...


Studie perspektivy - kresba knih (tužka)

2. října 2011 v 12:26 | Siwa |  Tradiční tvorba
Minulý týden jsme od našeho (mého určitě) nejoblíbenějšího učitele, hlasitého profesora Výtvarné přípravy a Figury, dostali úkol NAKRESLIT ČTYŘIKRÁT ČTYŘI KNIHY, naházené na sobě. Řekla jsem si, že by to mohlo být docela snadné, prostě na sebe hodit čtyři knížky a nakreslit je. To jsem netušila, že mi to zabere (s přestávkami) asi půlku dne. První mě bavil, je na něm taky vidět největší "piplačka". Bohužel perspektiva... ani nekomentuji. Další už nejsou tak propracované, ale dovoluji si tvrdit, že se mi perspektiva povedla.

Cítím, že mi toho škola hodně dává. Pamatuju si profesorovy rady, tipy a upozornění, co dělám špatně, takže se podle toho řídím. Nejhorší je, když někdo člověku řekne, co dělá špatně, poradí mu, jak to zlepšit, a ten člověk si stejně zatvrzele trvá na tom, že to jinak dělat nebude, že jemu se to líbí, je to jeho styl. Jenže nejdřív by se to měl člověk naučit správně, teprve pak si může vytvořit nějaký zvůj styl. Nejdříve znát pravidla, než se začnou porušovat. Je to tak v psaní, kresbě, hudbě... ve všem.

Ale teď už k těm mým výtvorům:

(Bohužel je to na A3 a náš skener je na A4, takže je to příšerně oříznuté, aby se mi tam aspoň něco vešlo. Foťák mám na intru, takže pokud se mi to podaří večer nějak dobře vyfotit, nahradím tyhle obrázky těmi fotkami.)