Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Další výkecový článek

7. září 2011 v 22:01 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Jsem na sebe naštvaná! Nejraději bych si nafackovala, měla jsem zareagovat jinak! Chovala jsem se jako nevím co, jako malé dítě, umíněné a slabé... jaká zbytečnost! Vrátit čas, prosím! Neměla bych tak hroznou náladu...
Musela jsem, sice to není o tolik lepší, jak jsem si myslela, ale aspoň o trochu, nebo si to alespoň namlouvám. Omlouvám se, že se tady nic neděje, nic nestíhám, jsem pořád unavená, než si zvyknu na ten nový režim apod. Ale našla jsem si chvilku, abych napsala další zbytečný článek.

Upozornění: Beze smyslu, volný tok myšlenek...Viděla jsem z okna tramvaje na první pohled nějakého manažera nebo vysokého úředníka v černých kalhotech a botách a modrou košilí zastrčenou do kalhot... a s bílými sluchátky a nejspíš mp3 nebo iPodem v kapse. A řekla jsem si, co asi tak poslouchal...?

Včera jsme měli mimo jiné Figurální kreslení, kde jsme začali tužkou lebku. Máme úžasného učitele. Svému příjmení si svou hlasitostí při námitkách a dalšího dosti odporuje, ale je to jeden z těch nejlepších učitelů na škole. Při kreslení té lebky bylo u všech všechno špatně, tohle málo, tohle hodně, tady silněji, támhle slaběji, copak to nevidíš, no pořádně se podívej, musíš... I mě samozřejmě vytkl spoustu věcí. V tu chvíli, prostě první hodina s ním, mi to přišlo možná moc přehnané, mě se to třeba líbilo, ale když jsem poslechla jeho rady, hned byl výkres lepší, ale pro něj to stále byla nesmyslná a špatná kresba čtyřletého děcka. Všechno jsem to tak nějak brala, ale když pak asi po dvou hodinách obíhání naší "podkovy" ze stojanů přišel zase ke mně, netušila jsem, co řekne. Čekala jsem další radu/námitku k obrázku, ale on se jen opřel o zeď za mnou a asi po deseti vteřinách ticha řekl: "No tenhle ročník bude vážně sranda."
Jestli jste to pochopili, tím lépe. Kdo ne, tady je překlad: "V tomhle ročníku s vámi bude spousta práce, protže všichni to máte horzné, ale tohle je vážně nejhorší." Takhle to vyznělo, ale myslel to dobře. :) Říkal, že to je prostě zkušební kresba, první hodiny, že si to příště uděláme znovu a LÉPE. Nevím, nevím... Docela mi kleslo moje přesvědčení o dobrém kreslení (což je taky důvod, proč se nekoukám na díla ostatních, protože vidím, jak to mají nádherné, a klesne moje ego a nemám do toho obrázku chuť... a nesnáším, když někdo studuje - kromě učitele - ten můj výkres...)
Ale dnes je to zase v pohodě. Máme ho i na Výtvarnou přípravu, střídá se s jiným učitelem. Začali jsme zátiší v tužce, dnes jsme pokračovali. Nevím, jestli polevil v námitkách a razanci slov, ale dnes jsem byla za jeho rady vděčná a docela mě zklamalo, když pak asi popáté přišel a nic neřekl, jenom "Dobrý.", a několika dalším ještě oznamoval chyby ve výkresech. V tu chvíli jsem si uvědomila, že včera mě nějak prostě nadrogoval těmi svými výkřiky do nebe kvůli naší neschopnosti, že mi to prostě chybí a potřebuju to... Prostě drogy.
Potěšilo mě, že se mu líbila jedna část zátiší, kus látky (což je výkon, já látky nikdy neuměla). Řekla jsem si, že to tedy se mnou není tak úplně beznadějné. :)

Mám tady na intru jenom tužky na rýsování, vím minimálně o jedné jedničce, pak samé mikrotužky a nevím proč. Netuším, kde ty tužky mám, takže kreslit a stínovat zátiší tvrdou tužkou byla sranda, ale dala jsem to a musím říct, že mi to pomohlo při zobrazení povrchu látky.

V rozřazovacích testech na angličtinu jsem se dostala mezi ty lepší. Ten učitel je taky úžasný, má smysl pro humor, což jsem u té druhé profesorky jaksi postrádala, ale první pohled může klamat, že?

Ohledně učebnic - vím asi půlku, a je jich asi šest, což jde, ne?

Tělocvik nemám! Nestíhala a nezvládala bych tréninky taekwonda. Juchú! Nemusím šaškovat ve škole!

Během psaní tohoto článku mi jedna zjištěná věc tak zvedla náladu, že prvotní hozhořčení je pryč. Brzy o tom napíšu. :D

Viděla jsem fotky kamarádky ze třídy, foťák má teprve měsíc, digital... Když jsem si je prohlédla... Jak já se teď stydím! Ach jo, musím na sobě pracovat. :D


Je toho určitě ještě víc, ale už si potřebuju jít lehnout, nemám už sílu, takže je možné, že tu bude brzy další, dodatkový výkecový článek. :)

Omlouvám se, že zatím nepíšu žádné články a ani do projektu Dopiš příběh, který je momentálně v podnájmu u Amii ZDE. Vím, že ani moc nekomentuji, nemám na to sílu, nic mě nenapadá, jsem úplně vygumovaná, prostě utahaná jako kotě, ale vězte, že to čtu, jen mi mozek nepracuje natolik, aby zvládl zformulovat nějakou větu k tématu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 7. září 2011 v 22:26 | Reagovat

Chápu, velmi chápu, jsem taky poslední dny naprosto mrtvá a neschopná cokoliv dělat než - postel-škola-domů-postel 8-O Rozčiluje mě to, přitom je toho tolik co dělat! A člověk nemůže, páč je totálně vyčerpanej.
Hmpf, nechcu se vidět ve čtvrťáku :D

2 Amia Amia | Web | 7. září 2011 v 23:56 | Reagovat

Jestli se začnej podceňovat stejně jako Agrenej, tak vás už vážně oba zabiju!
8-)

Škola je mor, zvlášť když začíná. V říjnu už to bývá lepší a v listopadu už jsou všichni konečnš tak nějak zvyklí, že je. Tím tě ale vůůbec nechci stresovat :-D   To zná každej.

Hej, já tělocvik ráda! Co máte sakra všichni proti tělocviku a matice? :D

3 Siwa Siwa | Web | 8. září 2011 v 12:07 | Reagovat

[2]: Já matiku ráda! :-D Prostě nerada cvičím a hraju "zábavné" hry na rozkaz. :D

Agrenej se nemá co podceňovat. U něj to raky nechápu. :-D

4 Amia Amia | Web | 13. září 2011 v 21:16 | Reagovat

[3]: Jo, ty dokonale zábavné hry mě spíš rozesmívali, to, co mi vadilo, byly blahosklonné pohledy učitele a keci na téma ,,V poslední době už se ženy začínají zařazovat i do těch TĚŽŠÍCH sportů. Třeba do maratonu"
Vždycky se jen nadechnout, počítat do deseti a pomalu odejít :D

Agrenej tím začíná být známej :-D
Ale slyšela jsem, že kluk když má předložit něco co napsal a podobně, nejdřív to sáhodlouze uvede, kdy jak a k jaké příležitosti ho to napadlo, několikrát zdůrazní že je to narychlo, nepovedlo se mu to, není to jeho šálek kávy apod. a pak teprve se dostane k samotnému dílu :D
Zkus vypozorovat, jestli je to i u kreseb ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama