Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

A další… hádejte co… ÁNO, výkecový článek

14. září 2011 v 22:56 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Asi tomu dám nějaký jasnější název a začnu to číslovat… Hmm…Nedávno jsem tu zmínila, že mám pocit, jako bych na tu školu nepatřila. Musím přiznat, že ta myšlenka už odplula někam daleko, bohužel v době angličtiny sedne na pendolíno a je vmžiku zpět. Jsem v "lepší" skupině, bohužel je na mě až moc dobrá. My jsme prostě s naší učitelkou nemluvili anglicky, slovní zásoba minimální, jenom slovíčka ze sešitu, anglicky na nás mluvila jen v nejhorším případě, když to jinak nešlo, což zahrnovala návštěva zástupkyně, ředitelky nebo prostě nějaké návštěvy… Vím, že nejsem jediná, ale já se tam cítím tak divně! Napíšu, ano, rozumí, ano, ale nedokážu prostě spontánně mluvit o tom, co jsem dělala minulý týden, jaký mám názor na internet nebo vývoj medicíny a prostě… A to chce v pátek udělat test na slovní zásobu, což je asi moje nejvážnější slabina v angličtině. Ale to nebudou věty typu "Karel šel včera do nemocnice navštívit malou sestru." Jako na základce, tohle bude sice z článku, ale ta slovíčka si budu muset zítra najít na internetu a opravdu se to našprtat, pokud nechci pětku. Nejhorší je, že si to prý i pozmění, takže si napíšu všechna slovíčka, co neznám, a naučím se je, abych je pak mohla použít. Uf! Nechci do té horší, protože to jsou prý hodiny "v klidu", čili nuda, učitelka mluví anglicky s typicky českým přízvukem, žáci ji neposlouchají a místo toho hrají na mobilu hry, kreslí si, čtou, poslouchají mp3 apod. Tam nechci! Ale tohle je na mě moc! Bude trvat hodně dlouho, než se to pořádně naučím. Už se těším na ty čtyřky pětky, sbohem vysvědčení s vyznamenáním! Snad to ale nebude tak hrozné, i když…

Zato ohledně Výtvarné přípravy a Figurálního kreslení apod. jsem šťastná čím dál víc. Den ode dne mě to baví víc a víc a víc a víc… Pozorně poslouchám a snad se trochu zlepšuju. Rozhodně ale pokrok od toho prvního kreslení, kdy profesor stanul za mými zády, dlouze vzdychl a po chvilce ticha řekl: "No ten první ročník bude teda něco…" Teď se mu to dokonce i líbí a připomínek má minimálně a musím se přiznat… že mi to chybí. Ten křik, věty jako: "Co to je za hrůzu? Tohle přece není TAKHLE, ale TAKHLE! Copak to nevidíš? Vidíš to? Ne? Tak znovu. Tohle je přece…" Ale to ještě přijde. Toho si ještě užiju. :D

V pátek mě čeká kytara. Neměla jsem to v ruce asi dva týdny, protože jsem toho na intr tahala spoustu a třetí ruku vážně nemám, abych unesla ještě kytaru. Takže to hezky předem oznámím učiteli, omluvím se a pak se nechám uškrtit.

Dost mě nervuje i náš Mistr. Chce, abych už v listopadu šla na zkoušky na červenočerný pásek, což je před komisí. Je prý sice hodná a nemá nějak extra velké nároky (to vysvětluje, proč ty zkoušky udělal i Kristián), ale já tam nechci jít jako někdo, kdo to prostě neumí a spoléhá se na soucit, ale chci to umět. Bohužel nejsem typ, co by se doma sebral a začal trénovat. Zatím mi to jakžtakž stačilo na trénincích, ale nároky se stupňují a už to (dlouho) nezvládám. Já to všechno vím, ale taekwondo není moje priorita, chci být nejlepší v jiných věcech (kreslení a psaní), a už vím, že když budu chtít být nejlepší v mnoha věcech, budu ve všem maximálně tak dobrá, ale nic nebudu umět výborně. Měla bych se nejvíc soustředit na jednu věc, a ostatní dotáhnout jen na dostatečnou úroveň. Takže se taekwondo pokusím dotáhnout aspoň na tu dostatečnou. :) Tenhle odstavec je napsaný nějak složitě, ale jsem líná to přepisovat…

Asi už půjdu spát. Raději. Zítra mám zase trénink a kvůli puchýřům z minulého úterý, čtvrtka a tohoto úterý pochybuji, že to nějak zvládnu. Uvidíme. Až se vrátím, pustím se do angličtiny, ale třeba na něco ještě čas bude. Brzy očekávejte pár fotek z prohlídky kousku Prahy s kamarádkou ze třídy a nějaké ty články… Kdybych měla aspoň trochu přijatelný foťák v mobilu, vyfotím i moje školní kresby, abyste viděli, jak postupuji a jestli se aspoň minimálně zlepšuju (je ještě brzy, já vím :D). Bohužel takový nemám, takže si ještě počkám…

Jinak momentálně máme zase úkoly… a to:
- kresba v tužce: židle (A4 nebo A3)
- kresby oka (očí) v tužce, počet není dán, prý nás to třeba bude bavit a odevzdáme mu dvě tři A3
- a nějaké úkoly z angličtiny… to je v pohodě, ale ten test! Chjo…

Tak dobrá, jdu spát, ať se ráno zvednu.
Pěkná zbytek noci, popřípadě Dobrou noc, ať vás blechy štípou celou noc (to nevím, kdo tohle vymyslel, protože to rozhodně nezní jako přátelské popřání krásné noci…).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 14. září 2011 v 23:56 | Reagovat

Tolik nových zážitků, vypadáš že nevíš co říct dřív :-D

2 KadetJaina KadetJaina | 15. září 2011 v 6:47 | Reagovat

Angličtina se zvládne, člověk se do toho časem dostane. Chytneš se, určitě. Taky neumím mluvit, ale když máš zbytek, tak to přijde samo :).
Jinak koukám, že jedeš jako fretka. Fajne, jen tak dál, hlavně nezkolabovat :-D

3 Anet Anet | Web | 15. září 2011 v 11:41 | Reagovat

Tý jo, mám pocit, že to vše ani nemůžeš zvládnout:-D

4 Líštička Líštička | 15. září 2011 v 14:47 | Reagovat

Ja som úplne opačná... Rozumieť rozumiem, s písaním je to horšie, ale rozprávam jedna radosť (a to som sa anglicky učila len na strednej 4 roky v ,,horšej" skupine, ktorá sa nakoniec ukázala byť lepšou :-D )...Som rada, že kreslenie ti ide, mohla by si nejaké fotky sem dať, nech máme predstavu ;-)
Dovolím si nesúhlasiť s tvrdením, že ,,když budu chtít být nejlepší v mnoha věcech, budu ve všem maximálně tak dobrá, ale nic nebudu umět výborně"... Vo väčšine príôadov to tak býva, ale nie vždy a takým ľuďom, ktorí zvládnu všetko majstrovsky sa hovorí experti ;-) (ja im hovorím bohovia :-D ) zaujímavé, že to hovorím ja, čo mi stačí byť vo všetkom len dobrá :-? ale som rada, keď vidím, že aj v dnešnej dobe sa nájdu mladí ľudia, ktorí CHCÚ byť v  niečom najlepší a neriadia sa len heslom: veď nejako bude. Skladám ti poklonu 8-)

5 Hok Wolker Hok Wolker | E-mail | Web | 15. září 2011 v 16:29 | Reagovat

Nesmíš to vzdávat. První půl rok na nové škole je vždy stresující a člověk si připadá ztracený, ale to časem odezní, jakmile se v tom naučíš chodit. Uvidíš :)
Co se druhého odstavce týká, máš můj obdiv, že si to dokážeš přiznat a že sis utřídila priority. To já stále neumím a odmítám si myslet, že bych měla něco 'vypustit'.
Držím palce v každém ohledu :)

6 Teen Teen | Web | 15. září 2011 v 16:50 | Reagovat

Něco ti řeknu: S tou angličtinou to bude ze začátku dost těžké, ale když zatneš zuby, do půl roku se z toho vyhrabeš.
Já se takhle cítila, když jsem se dostala do lepší skupiny na němčinu - já, která jsem ji na základce sotva rok a ještě tím typicky českým stylem. všichni ostatní se ji učili aspoň dva roky, spíš déle. Ale nevzdala jsem to, i když jsem k tomu někdy neměla daleko, teď už jsem ovšem tam, kde jsem, a jsem ráda, že jsem se překonala, ať to stálo co to stálo.
A tak je to se vším... prostě jenom přečkat krušné začátky.
Jo a ještě něco: člověk může vynikat ve více věcech, jen tomu musí věnovat opravdu hodně úsilí. Já mezi takové lidi nepatřím, ale pár jich znám.

7 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 15. září 2011 v 19:44 | Reagovat

Na zlepšení slovní zásoby je nejlepší sledovat anglický a americký filmy a seriály přímo v originále. Nejdřív z titulkama a pozdějc to už půjde i bez nich. Vážně to pomáhá. Na mluvení neexistuje jiná rada než mluvit. Nebát se, že uděláš blbou chybu, protože cizinci (tím myslím Brity a Amíky) sami nemluvěj správně. Občas fakt stojí zato si je poslechnout :D Ale je fakt, že mluvení je vždycky nejtěžší, pokud tě k tomu něco nenutí. Většina mých spolužáků, maturantů mimochodem, s tím má do dneška problémy. Takže klid, za pár měsíců už budeš určitě mluvit, jako když bičem mrská ;)

8 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | E-mail | Web | 15. září 2011 v 20:49 | Reagovat

Heh, ja som z cudzieho jazyka asi taký prípad, že rozumiem, keď sa pýta cudzích, tak presne viem, čo odpovedať, ale keď sa pýta mňa, tak neviem zo seba dostať nejakú rozumnú vetu.
Ináč, ja sa stále čudujem nad tým, aká si ty.. ako to povedať. Taká všestranná a máš veľmi veľa koníčkov! Furt niečo kreslíš (akože ja viem, máš to v škole ale tak no....), píšeš, chodíš na to taekwondo, hráš na gitaru... ja nechápem, ako to môžeš všetko stíhať!
Ja ti normálne závidím. Ja som taká úbohá, nič nerobím, sedím doma, na gitaru sadá prach, príbehy nepíšem až tak často, knižku nejak nečítam.. proste hrozné so mnou!

9 Handle Handle | Web | 17. září 2011 v 10:34 | Reagovat

No, tak s tou angličtinou jsme na tom hodně podobně... :D slovní zásoba malá a možná bych nepřeložil ani tu "primitivní větu o Karlovi" :D no, za rok jsem v maturitním ročníku, takže jsem si řekl, že angličtinu se speciálně začnu učit :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama