Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Soubor povídek - Tajná kniha Šerosvitu

11. července 2011 v 18:21 | Siwa |  Knihy
Počet stran: 250 s.
Předchozí díl: -
Následující díl: -
Hodnocení: 45%

Co když kromě našeho světa existuje svět přízraků - Šerosvit - jako další vrstva reality, navázaná na náš svět? Šerosvit, který vznikl z duševní činnosti lidí a jehož bytí je podmíněné existencí lidské civilizace, protože ta mu dodává energii a umožňuje jeho neustálou obnovu.
Toto je příběh dvou míšenců, bratra a sestry, kteří od sebe byli v dětství oddělení. Jejich příběh se odvíjí na pozadí jednotlivých povídek a při čtení se skládá jako mozaika.
Karolína Francová, Sanča Fülle, Vilma Kadlečková, Lucie Lukačovičová a Julie Nováková
napsaly duchařskou fantasy s hororovými prvky, která se odehrává převážně v Čechách v naší současnosti, byť prazačátek sahá až do staré Číny.
Tentokrát jen krátce. Z téhle knihy mám rozporuplné pocity, o čemž svědčí i hodnocení. Přiznám, že kniha mě nalákala jen kvůli obalu. Ani jsem nečetla anotaci, teprve doma po několika stránkách čtení a to už bylo pěkně pozdě… Za obálku by to tedy bylo velmi vysoké hodnocení.

Příběh je zajímavý, originalita se mu upřít nedá, ale…

… styl psaní mě osobně nenadchl. Nemůžu tady kritizovat autorky za to, že mě prostě jejich styl psaní nesedl a přišlo mi to ze začátku jaksi zmatené, spoustě lidí se kniha nejspíš líbila. Nápad velmi zajímavý, ale nemůžu dát kladné hodnocení. Nemůžu si pomoct, ale konec mi nedal ten pravý pocit uspokojený, pocit, že jsem tu knihu nečetla zbytečně. Něco mi stále kazilo požitek ze čtení, ale nemůžu určit co. Asi ten styl. Ale musím přiznat, že moc dobře se mi četly části od Julie Novákové (dvě části z dvanácti).

Okamžik, kdy jsem jen třeštila oči, tam ale byl. Pobavilo mě:
"Utíkejtéééé!" ječel průvodce na turisty. "Zachyťte se o lidskou věééééž!"
Kdo se jen diví, proč jsem to sem dala, ten si knihu klidně může přečíst… Kdo se po přečtení toho řádku buď začne pobaveně smát, nebo naopak brečet, tomu ji nedoporučuju, ale můžete mě samozřejmě neuposlechnout. :)

Můj názor není výjimečně nadšený, po dočtení knihy jsem si šťastně oddychla, že už to mám za sebou (nesnáším nedočtené knížky, proto se do nich většinou i nutím… nikdy nevíte, jestli konec nebude přece jen mnohem lepší než začátek…). Myslím si, že třetí třetina knihy se povedla mnohem více než stránky předtím. Milovníkům krvavých fantasy plných nabušených hrdinů se tohle nejspíš líbit nebude, je to soubor městských povídek a hrdinové jsou - ne zcela - obyčejní náctiletí.

U mě jen 45%, u vás možná více…


Pokud vás zajímají stránky této knihy, kde najdete myslím i úryvek, tak tady: www.serosvit.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 14. července 2011 v 21:57 | Reagovat

No, sice jsem si hned vzpomněla na druhou vrstvu reality z Denní hlídky (a vlastně všech hlídek), ale zbytek anotace mě přesvědčil že to tak není. Možná sai tu knihu přečtu i jen proto, že ji psalo tolik autorek (Smečka pochopí ;-) )
:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama