Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Jak být Krásná.cz aneb Co je nám do toho?

2. července 2011 v 21:29 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Předem upozorňuji, že to je jen další z mnoha témat, o kterých píšu tak, jak mě zrovna napadne, bez plánování jakékoliv pointy, protože TO je má slabá stránka, takže neočekávejte nic velkého a smysluplného. Jen mi vrtalo hlavou…

proč nás Blog.cz informuje o některých událostech kolem Krásná.cz…


Proč nás neupozorňuje i třeba na Dobyvatele??? Pokerfan, Doma.cz, Voyo… Proč je nezajímá, že jeden z našich blogerů je na předních příčkách Dobyvatele, zatímco to, jaké blogerky začaly psát pro Krásnou, je událost? Viz Nové blogerky z Blog.cz na Krásná.cz


Odpověď se dá nalézt na stránkách Blogu ve článku Krásná.cz - mnoho povyku pro nic:
"(…) Blog.cz se nevznáší solitérně ve vzduchu, ale existuje zde spolu s dalšími internetovými projekty TV Nova, které spolu dohromady tvoří jeden celek (především pro inzerenty, uživatele to zas tak zajímat nemusí).
Blog.cz a Krásná.cz mají navíc velký překryv z hlediska cílové skupiny mladých dívek, selfpromo Krásná.cz na Blog.cz se tak logicky nabízí. (…)"

Prostě Blog a Krásná jsou jakýmisi sourozenci nebo možná lépe prodavači stejného oblečení - cílová skupina: puberťáci (mezi které se svými patnácti roky patřím také). Blog je "velkej bráška" a chlubí se nám se svojí malou sestřičkou. Tak jsem pochopila já. Blog píše o Krásné... Píše Krásná o Blogu? Ne.

Co se týče mého názoru na Krásnou... ehm... No, byl by to dobrý projekt, kdyby tam psaly vážně holky, co o tom něco vědí. Naleznete tam horu článků, jež byly opsány z časopisů, zkopírovány z internetu, nebo jejich autorky opakují pořád dokola to samé a již dávno známé. Jsou tam i zakové, jejichž články za něco stojí. Těm bych upřímně přála místo v nějakém časopisu na tohle téma nebo na podobných stránkách, jejichž redaktorkami není každá druhá. (Mluvím zde o dívkách, ale samozřejmě jsou výjimky a píšou tam i kluci...) Ne na Krásná.cz, protože být házena do jednoho pytle s kopírkami a podobnými.... osobami, musí být dost potupné. Málokterá z nich na těchto stránkách dojde uznání.

Říkáte si "To se jí to kritizuje, jenom závidí." Ne, opravdu tuhle... jak bych to nazvala... zábavu nezávidím. Občas si tam zajdu. Nebudu říkat - jako mnoho odpůrců Krásné - že jsem se tam šla zasmát, i když občas takové nutkání mám. Přitáhne mě zajímavý nadpis článku, kterých vážně není moc, ale občas se najde. Neodsuzuju Krásnou, jen si myslím, že se začlo špatně. Neříkám, že bych to zařídila lépe, netvrdím, že vím, co přesně je špatně... prostě se už od začátku něco dělá jinak a možná proto 3/4 blogové komunity Krásnou nesnáší. Vinu na tom jistojistě má "hození" na Krásnou.cz po odhlášení z blogu, které se ze dne na den objevilo. Vím, dá se to zrušit, ale přesto. Vezměte to z psychologického hlediska, pokusím se o to také, přestože psychologii nestuduju a studovat nebudu...

Jedete autobusem, víte, že příští zastávka je - doplňte si jaká -, ale najednou vás ta chrčící krabice na kolech vyhodí někde úplně jinde. Jak se cítíte? Zmateně? Překvapeně? Naštvaně? A co bloger, který se odhlásí z blogu a skočí na něj Krásná (v téhle větě nic úchylného není!)? Je zmaten. Co se děje? Kam jsem se to dostal? Překvapen. Co to kruci je? Naštván. Co to s tím blogem sakra je? Nevím, jak vy, ale já se tak cítila. Někdo mi narušil "program". Někdo si dovolil mi něco změnit, aniž bych to věděla. Někteří z vás to znají, když se mění administrace, že? Najednou je něco jinak!
Možná špatné přirovnání, špatná slova, ale co...

A pak blogeři nemají být naštvaní, když jim je Krásná nacpána přímo před obličej, jaksi vnucená. "Podívej se na mě! Tady jsem!"

Dalším gólem bylo: Čti nejlepší blogerky, Krásná.cz
Většina se cítila ponížená, sražená někam do kanálu, zatímco ty "nejlepší blogerky" se vyhřívaly na slunci. "Jestli oni jsou nejlepší, tak v tom případě je můj blog horší." Standa na to reagoval tak, že to přece nikdo netvrdí. Vím, chtěl uklidnit, ale prosím vás, vždyť přece tohle ten slogan vyjadřuje. Když je někdo nejlepší, logicky jsou ostatní méně... (kvalitní, chytří, zábavní...) Ano, Standa i trefně poznamenal, že sebevědomé blogerky tohle nijak nezasáhne, jen nad tím mávnou rukou, a je to pravda. Co je nám do toho? Ať si ostatní tvrdí, co chtějí... Správný přístup ;D - praktikuji ho taky. Jinak je o tom psáno v již výše zmíněném odkazu (ten druhý od začátku).

Víte, že pisatelky Krásné byli i v pořadu Volejte Novu (můžete se přesvědčit)? Ano, je sice pěkné, že puberťačkám radí puberťačky, vrstevnice, ale jen si některé ty rady přečtěte!

A víte, co jde ještě mimo mé myšlení a čemu se musím smát?

O_O Co má společný Wipeout a Krásná.cz? Budou snad radit, jak se po té spršce bláta, vody, pěny, barev a všeho možného rychle upravit, abyste před kamerami vypadali skvěle? Budou radit, jak pak zamaskovat modřiny? Ať mi tohle někdo vysvětlí, protože na tohle mé IQ asi nestačí.
(+ krásná zkrácenina "Showbiz" :D)

Na každý článek o Krásné se samozřejmě sesype spousta blogerů s urážkami apod. Tohle se ještě hodně dlouho nezmění. Ty články ale budou jisojistě pokračovat. Vždyť Sestřička bude růst a Velkej bráška bude informovat o jejích úspěších. Zajímalo by mě, jestli mu to Sestřička někdy oplatí a bude vyzdvihovat i ona jeho. Asi ne, protože ona se o blogy zajímat nemusí, zato některé blogy se o krásu a módu zajímají...

Je to závěr? Snad jo. Nicméně jsem zase zapomněla, co všechno jsem chtěla zmínit, aby to dávalo smysl. Snad to je všechno. Možná žádné poselství, možná žádný smysl, ale je to prostě můj názor na Krásnou.cz a divím se, že jsem ho sem ještě nedala, když tak ráda rejpu do všeho možného. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 2. července 2011 v 22:33 | Reagovat

Našla jsem tam I kvalitní články... dva... za celou dobu. Kdyby takové byly všechny, proč ne, jenomže takhle to fungovat nebude. Ty holky se dělej o polopaticky podaný témata, neuměj je vysvětlit, neuměj je zdůvodnit. Ano, učej se, ale totéž můžou dělat u sebe na blogu, ježiši. Tak proč jim dávat takovejhle prostor a ještě je cpát ostatním? Až Krásná získá smysl, já před ní kleknu. To se nestane...

2 agrenej agrenej | E-mail | Web | 3. července 2011 v 0:08 | Reagovat

Článek je to dobřej. :-) Rád jsem si ho přečetl, přestože mám krásnou u pr.. Tyhle články si vždy rád čtu, neboť je to to, co se na mém blogu jen tak neobjeví, neboť můj flegmatický přístup k věcem tomu slušně brání. :-D

Pro příště můžu ještě poradit si myšlenky napsat na papír, abys měla jistotu, že je tu máš všechny. :-D

3 Amia Amia | Web | 3. července 2011 v 0:22 | Reagovat

Mě je krásná taky ukradená, nikdy jsem nebyla moc na dívčí magazíny. Ale fakt je, že od doby coje na titulce blogu tak tam skočím docela často.
Jediné, co mě na tom všem štve, je strčení tématu týdne až dolů, pod AK, který mě nezajímá, Krásnou která mě zajímá o trochu víc. Ach jo. My co nejsme a nechce ani do AK ani do krásné máme zjevně smůlu.
No nic, je tema.blog.cz, alespoň, takže já už si taky přestávám stěžovat a jdu :-)

4 PISTÁCIE PISTÁCIE | Web | 3. července 2011 v 11:11 | Reagovat

máš krásný design :)
fakticky moooooc

5 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | E-mail | Web | 3. července 2011 v 11:31 | Reagovat

Keď tam zablúdim raz za sto rokov (tiež podľa nadpisu, ktorý ma zaujme, alebo nezaujme, ale chcem vedieť schválne, čo k tomu dotyčná napíše), tak niekedy je článok ako-tak v pohode, ale niekedy je to normálne VÝSMECH danej témy...
Hrozné.

[3]: Súhlasím!

6 Teen Teen | Web | 3. července 2011 v 16:30 | Reagovat

No, ať si Krásná.cz klidně existuje, ať si tam píše, kdo chce a co chce. ALE ať mi to necpe přímo pod nos, kdykoliv se podívám na Blog.cz! Proč se musím při každém přihlášení dívat na titulky "Vylepši si postavu správným oblečením" nebo "Řeš problémy s akné"?! Proč mám poslouchat (resp. číst) stížnosti Lady Vanilky a jejích fanynek, které mi řeknou, že jí závidím její "slávu"? :-D Mělo by mě snad zajímat, že něčí sestřenice rozbila lustr? Asi ne. Až budou mít ty blogerky úroveň a budou schopné radit, tak prosím. Do té doby jim ale dávám palec dolů.

7 agrenej agrenej | E-mail | Web | 4. července 2011 v 0:12 | Reagovat

[6]: Problémy s akné. :-D To se vždycky tak chlamu. :-D To, co já měl na obličeji x let, by ty chudinky utrápené asi zabilo. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama