Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Já a má děravá hlava! Vždyť bylo vysvědčení...

3. července 2011 v 16:43 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Teprve dneska jsem si uvědomila, že jsem se vlastně nepochlubila s vysvědčením! :D To bude asi tím, že jsem se domů vrátila až včera, takže jsem to vysvědčení viděla až včera. Tři dvojky - dějepis, angličtina, chemie. To ujde ne?


Dějepisářka mě naštvala jednou jedinou větou, což se málokdy povede.
"To bude ještě za dvě."
Ještě za dvě? To jako přemýšlela, že mi dá trojku??? Vycházelo mi snad 1,8 nebo kolik. Vím, že by mi stačily dvě nebo tři jedničky a měla bych to za jedna, takže mi rozhodně nemohlo vycházet něco tak hrozného jako trojka! I když to možná myslela jinak, prostě mě naštvala. :D

Angličtina - to bylo jasné, když ta učitelka neumí učit ani si zjednat ve třídě pořádek. Pořádná ostuda, že ze skupiny jedničkářů má jedničku asi jeden nebo dva lidi. Gól, co? Ale jí to je jedno. Dál bude pokračovat ve svém bodování, ignorování veškerých našich proseb o větší vysvětlení látky… dál bude se žáky dělat všechna cvičení v učebnici, přestože se pak látka nestíhá a jedničkáři jsou o celou kapitolu (=čtyři lekce) pozadu, než jsou třeba trojkaři.
Byli jsme u trojkařů, protože naše učitelka nebyla ve škole, a víte co? Oni znají slovíčka lépe a umějí mnohem lépe číst, než my! Ostuda pro Dana od nás, že ani nevěděl, jak říct, že nerozumí. To dostalo i mě. Naše skupina byla vážně ta nejblbější ze všech. Stýskalo se mi po našem předchozím angličtináři i našem třídním. Ten nás to uměl naučit. Stejně jako tahle byl pořád pryč kvůli výměnným pobytům, ale stíhali jsme. Nedělali jsme všechno, přesto jsme látku uměli. Byli jsme napřed a měli jsme tak čas si občas něco zahrát, zazpívat anglickou písničku apod. Ten učit uměl, na rozdíl od téhle.
Nejhorší bylo, že nás nenechali přestoupit k dvojkařům, přestože jsme dvojky měli (i trojky) a sami jsme chtěli. Ne, museli jsme prostě zůstat v jedničkářích… Většinu to pak nebavilo, prostě jsme chtěli jinou vyučující, ale co záleží na našich názorech a přáních, že?

Chemie. :D U té se musím smát, protože pro tuhle známku jsem se prostě rozhodla sama. Měla jsem snad 1,6 nebo kolik. Věděla jsem, že mě bude zkoušet. Ale to bych nebyla já, kdybych na to nezapomněla. Sacharidy, tuky, bílkoviny… Vypustila jsem to z hlavy, zbývaly dva týdny do konce roku. Samozřejmě mě vyzkoušela hned na začátku hodiny. Řekla jsem jí, že mi bude stačit dvojka. Úplně zezelenala vzteky a opovržlivě poznamenala: "A to to ani nezkusíš?"
Vzdychla jsem a řekla, že teda jo. Dala jsem asi první dvě otázky, pak jsem prostě řekla "Nevím…" a bylo to. Poslala mě si sednout, že mi teda dá dvojku. Spolužáci se mě pak ptali, jestli jsem to vážně nevěděla, nebo jsem to jen hrála. Samozřejmě, že jsem to nevěděla, ale možná kdybych se snažila, vybavila bych si to. Ale bylo mi to úplně jedno. Dvě nebo tři dvojky na vysvědčení? Na tom mi nezáleželo. Navíc na školu už jsem přijata, tak co… :D Ale ten její pohled! Už jenom za to to stálo… :D

Když jsem se domů teda vrátila, čekalo mě v pokoji vysvědčení a na něm složená šerpa… ale jaká! RŮŽOVÁ!!! To snad ne! Bylo to i minulý rok, věděla jsem to, byla jsem s kamarádkou pomáhat, ale doufala jsem, že to změní, nebo jim to třeba nevyjde a budou mi muset dát modrou, pro kluky. Nic takového se bohužel nestalo. Už ani nevím, kam jsem ji zahodila, ale ještě je někde v pokoji.

A co jsem měla u vysvědčení ještě? Dárkovou knižní poukázku na 200 Kč do knihkupectví (neřeknu, našli byste si moje město :D). Jupí! Prý za "vzornou prezentaci školy během školní docházky". Tím asi mysleli ty výtvarné soutěže… Hm… A možná i nějakou tu literární a tu příšernost, s čím jsme vystoupili na taneční soutěži… Brr. Hrůza. :D

(Tablet ještě nemám, ale uvidíme následující týdny, jestli se mi dostaví domů...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriella Gabriella | Web | 3. července 2011 v 18:22 | Reagovat

Blbá učitelka na anglinu je zlo. Sama jsme to zažila a teď mi to dělá dost velkej problém a to mě dřív anglina tak bavila:)
Jinak  to ještě za dvě znám:D a t jsem třeba měla průměr 1,3  a správně jsem měla mít jedničku, jsou to svině! :D

2 Teen Teen | Web | 3. července 2011 v 19:53 | Reagovat

Každý předmět stojí za nic, když má člověk blbého učitele... My takhle měli tři měsíce náhradní učitelku na chemii, trojku jsem vytáhla na hezkou dvojku, stará učitelka se vrátila a já zase nechápala ani slovo. No jo. :-x  :-D
Ale zase mi spousta učitelů dala lepší známku než by musela, takže já si nestěžuju :D

3 Amia Amia | Web | 3. července 2011 v 22:44 | Reagovat

Gratuluji šprťo ;-)
No jo, dobře, závidím :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama