Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Energetický upír? Podle mě žádná magie...

25. července 2011 v 21:58 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
"Energetický upír (…) je metafora pro osobu nebo bytost, která o sobě tvrdí, že pro své klidné přežití nutně potřebuje konzumovat životní energii."
- citace z tetičky Wiki -

Ne že by to o sobě zrovna tvrdil, ale jak ho znám, nedivila bych se, kdyby aspoň něco tušil. S tím svým egem by na sebe byl jistojistě pyšný.

Mluvím o jednom člověku, na kterého jsem si okamžitě po přečtení článku o energetických upírech vzpomněla. Není to nic, co by ho potěšilo, že? Možná proto záměrně neuvádím jméno ani nic dalšího. Jestli to bude číst a dojde mu, že myslím zrovna jeho, tak mu řeknu asi jen jedno: Ať si myslíš, co chceš, můžu ve skutečnosti myslet někoho úplně jiného. Taky by se mohlo stát, že si to jeden človíček vyloží po svém, a tomu chci říct, že jeho nemyslím…


To je tajností, co? Nejsem na to u sebe zvyklá, a vy jistě taky ne. Ale vzhledem k tomu, že jaksi nejsem v takové anonymitě, v jaké bych chtěla být… tedy naprosté anonymitě, tohle všechno musí být. Jsem rázný člověk, většinou řeknu, co si myslím, ale jsou lidé, ze kterých mám jaksi… strach. Nechci je mít za nepřátele, protože jsou schopní mi život ztrpčit tak moc, že si to nepředstavím ani v té nejhorší noční může. Naštěstí teď jdu do Prahy, kde budu začínat s novým štítem, začnu utvářet názor okolí na mou maličkost podle svého, tak jak budu chtít. Všechno od začátku…

Můj názor na energetické upíry? Hm… Proč ne? Na světě je tolik nevysvětlitelných věcí, že tohle je klidně možné. Jsou lidi, kteří nám jakoby vysávají energii. Nemusí v tom být nic magického, prostě nás jen jejich přítomnost unavuje. Poznala jsem to. Mám tu osobu ráda, dobře se mi s ní povídá, ale… Ano, to všudypřítomné "ALE"… Její přítomnost mě prostě vyčerpává. I když je konverzace s ní příjemná, bolí mě po odchodu hlava a tak strašně se těším do postele. Netuším, jestli to o sobě ví, ale při její povaze něco jistě tuší. Ví, že tohle může dělat - získávat energii z ostatních - a dělá to ráda.

Podle Enigmy je prý "energetické upíry údajně možné rozdělit na několik druhů". Vampýři dočasní (kterým se prý může stát každý, třeba po nějakém fyzickém či psychickém vyčerpání, kdy člověk nutně potřebuje energii), upíři permanentní úmyslní a permanentní neúmyslní. Onen člověk je neúmyslný asi tak, jako je neúmyslná moje neschopnost v tělocviku (mám své důvody).

"Platí, že většina aktivních upírů si vydržuje své dárce, kteří jim poskytují životní energii. Požadavky na takového dárce bývají zpravidla vysoké, protože osoba s nekvalitní životní energií by mohla poškodit samotného upíra a jeho další kroky."
- citace z tetičky Wiki -

Vydržuje své dárce. Hm. Moje životní energie bývala vysoká, obzvlášť při kontaktu s tou osobou. Pak? Nevím, čím to bylo. Možná tuším, co to odstartovalo, ale to by dost prozradilo. Pak jsem si svou energii chránila. Nedávala jsem ji tolik najevo, "nechávala" jsem si ji na později, na důležitější věci. A ono to "přátelství" začalo ochabovat. Jako by ho předtím poháněla ta moje "energie". Lhostejnost, nerudnost a odtažitost to pak zabila.

Je mi to líto. Moc mě to mrzí, ale minulost už nepředělám. Možná je to tak lepší. A jak už jsem řekla. Teď budu začínat s novým štítem. Úplně ode dna, od začátku. Teď si už dám mnohem větší pozor. Pořádně se obuju, abych se od toho dna odrazila dobře a co nejvýš, protože jsem velmi ambiciózní povaha (v některých věcech) a co bylo předtím, na to budu jen vzpomínat. Začnu znovu.

Dodatek: Než mě začnete lynčovat za názory podporující magii… Ano, myslím si, že něco jako magie existovat může, něco, co nejde jen tak vysvětlit, nelze to určit fyzikálními veličinami, protože to třeba jsou ještě neurčené veličiny (vždyť všechno jsme si vymysleli my, nejsou to žádné meziplanetární informace, je to vymyšleno námi, pravdu nikdy nezjistíme, nejde to, ale co když tohle všechno prostě není pravda…). Přála bych si, aby magie existovala. Ale příhodu s oním "energetickým upírem" nijak magicky neber. Psychologie, ovládání svého chování a podobné… tohle stálo za tím vším. Takže prosím, nelynčovat, aspoň zatím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 25. července 2011 v 22:48 | Reagovat

K tomu mohu jen zkopírovat odstavec z ještě nezveřejněné upíří příručky:
"Energický upír. Takový upír můžete být prakticky kdykoliv a určitě jste nejednoho už ve svém životě potkali. Tento upír žije z energie ostatních a doslova ji vysává. Pije krev jenom obrazně, protože je z něj okolí unavené, občas je naštve a když se blíží, už mají oči navrch hlavy, protože s ním nechtějí mít nic společného. Když konečně odchází, je po náladě a dá se považovat za rádoby vysírku. Ale tahle se chovají jenom otravní energičtí upíři. Pravý energický upír vám na první pohled nebude vadit a doma sebou občas seknete, protože jste prostě unavení. Vysávají vám energii, aniž byste si toho všimli a uvědomili si to. Často jsou definování jako profesoři matematiky." :-D

2 Ivi Werwolfin Ivi Werwolfin | E-mail | Web | 26. července 2011 v 11:11 | Reagovat

Energický upír nemá s mágiou nič spoločné. Celkovo energia a mágia nemajú nič spoločné. Napríklad som si spomenula, že hocijaký človek sa môže stať energickým upírom a vysať energiu - ale nie z človeka, ale napríklad zo stromu - lebo stromy nám energiu dávajú, keď o ňu žiadame. Žiadny kúzla, žiadne čary. (Ináč ja na mágiu verím a všetko nadprirodzeno, neviem prečo to píšem, to asi kvôli tomu poslednému odstavcu).
Myslím, že ja som sa s takým upírom ešte nestretla, lebo ja mám teraz posledný rok pocit, že mi vysáva energiu úplne každý človek, ktorý len okolo mňa prejde (to bude chyba vo mne). Ale kedysi dávnejšie sme sa rozprávali  s tetou o tomto (o tých upíroch) a hovorila, že ona takého jedného poznala..vlastne, skoro každý na takého narazil. Okrem mňa hehe. Ja nemám energiu, tak sa mi každý vyhýba. :D

3 Adelaine Monroe Sawyer Adelaine Monroe Sawyer | Web | 26. července 2011 v 11:33 | Reagovat

Energetičtí upíři určitě existují. A linčovat tě nebudu. Já věřím na magii samotnou, na upíry, vlkodlaky, duchy a nebojím se to říct. Takže jo, jsem si skoro jistá, že tohle je pravda, protože je tolik dokázaných věcí o tom, že je to skoro jasné. :)
A mě se to naštěstí ještě nestalo. Sama mám málo energie, ještě mi jí někdo brát asi umřu. O.o :-D

4 anawy anawy | Web | 26. července 2011 v 21:39 | Reagovat

uf, upíry nie sú zrovna moja parketa, ale každopádne ďakujem za komentár na mojom blogu a že sa ti páčil môj článok ;-)

5 Teen Teen | Web | 26. července 2011 v 21:50 | Reagovat

Já ještě na žádného takového upíra nenarazila, ale možná to bude tím, že by ze mě jaksi neměl co vysávat, protože já vypadám jako hrozně neakční, líný a nudný tvor, přestože zdání klame. Ale musí to být hrozně nepříjemné, žít vedle někoho takového. Ono stačí, když tě někdo obyčejně otravuje, ani si z tebe nemusí nic brát.

6 Amia Amia | Web | 27. července 2011 v 0:23 | Reagovat

No, víš, mám takový nejasný dojem, že bys byla lynčována spíš za to, kdybys tvrdila že magie NENÍ :-D

Být vysáta energetickým upírem je zlé. Znám. Myslím :-)

7 Barčuše Barčuše | Web | 27. července 2011 v 19:33 | Reagovat

Přesně tak. Já mám také radost z vyšší návštěvnosti - ale jen tehdy, když vím, že jsem svůj blog "násilně" nevnucovala lidem pod nos. Nechávám to volně, čtenářům. Těch si cením. A děkuji za názor. ;)

8 Kamčí Kamčí | Web | 27. července 2011 v 19:48 | Reagovat

ahojky článek je velice zajímavý... :-)No celý blog je zajímavý.. :-)

Ps:Mohla by ses kouknout na můj blog?..A dát nějaký ten komentář k mým článkům prosím?

No a máš velice krásný blog!.. :-)

9 Siwa Siwa | Web | 27. července 2011 v 20:00 | Reagovat

[8]: Tohle samé jsi už napsala na blog Barčuše k jejímu článku na TT - Reklamy. Když už nejsi schopná vymyslet něco jiného, aby ses právě takhle "neprozradila", tak proto tu je místo pro reklamy.

[7]: Nač já ty Vzkazy dělala :D A taky si svých čtenářů vážím. :-D

10 Chestar Nut Chestar Nut | Web | 27. července 2011 v 20:47 | Reagovat

noo.. po přečtení článku a hluboké úvaze mohu říct, že nejspíš s jedním takovým upírem žiju v jednom baráku a sídlí přímo pod mým pokojem. Řeč je o mojí "milované" babičce. Nebo je to všechno úplně jinak?... nevím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama