Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Pro grafomany

8. června 2011 v 21:22 | Siwa
Grafomanie = chorobná touha psát (z řeckého grafein - psát; mania - touha);
v lékařském smyslu jde o chorobný stav mysli, pro nějž je typické psaní nesmyslných, nesouvislých shluků slov;
v obecném smyslu slovo grafoman označuje člověka s chorobným nutkáním psát texty literárního charakteru bez ohledu na jejich kvalitu;
popřípadě "označení" autora, jehož texty nejsou zrovna kvalitní...

Nejdou tu žádné rady pro opravdové grafomany! Je to jen taková narážka na začínající autory. Ti samozřejmě nemají nutkání psát nesouvislé texty, i když to tak někdy může vypadat (taky jsem psala nesmysly, což mi zůstalo doteď :D), ale řekněme si narovinu, že první verze začínajících rádoby spisovatelů stojí za houby, stejně jako práce některých grafomanů. Přiznám se, že poprvé jsem tohle slovo slyšela... ehm... četla z přeložených rad k psaní od polského spisovatele Andrzeje Pilipiuka a nějak se mi to označení pro začátečníky zalíbilo. I já se tak nazývala... z legrace. Vězte tedy, že to nemyslím nijak zle.Staré rady, spousta tam toho není, ale pro ty začátečníky, kterým ještě nějakou dobu potrvá, než si uvědomí, že žádné rady nemají nad praxi, to snad bude stačit. Rubrika "ukončena", některé rady jsou nesmyslné, ale nechci to mazat, když jsem si s tím kdysi dala práci.
.


Něco málo o různých literární útvarech. Mohlo by se hodit... na co, tak na to už přijděte sami :)
.


Citáty, které mě zaujaly; básničky, které se mi moc líbí a naplňují mě příjemnými pocity; a vtípky, které všichni potřebujeme k rozveselení chmurných dnů a období.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama