Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Červen 2011

Stále je naděje

29. června 2011 v 22:01 | Siwa |  Do šuplíku
Podivný pokus o... sama nevím co. Asi jsem měla slabou chvilku při poslechu této písničky. Doporučuji si ji k tomu poslechnout...


Michaela Burdová - Hněv pána ohně (Křišťály moci #2)

29. června 2011 v 18:27 | Siwa |  Knihy

Počet stran: 273 s.
Předchozí díl: Zrada temného elfa
Následující díl: pracovní název je Věž zkázy, ale uvidíme v září 2011 (anotace aj. zde)
Hodnocení: 65%

Neilin odhalila Arwinovo tajemství. Už mu nedokáže důvěřovat ani odpustit… nebo snad ano? V utajovaném městě Bílých elfů Än-Ielwil, o kterém se vyprávějí pouze legendy, Neilin konečně nachází klid. Noví přátelé ji doprovázejí za prvním Křišťálem moci, ale nic není tak snadné, jak se na první pohled zdá. Neilin čeká setkání se Smrtí.
Na Smaragdittu teče krev. Král Edrian se rozhodl získat své město zpět, ale Isgraelova armáda nestvůr je strašlivá. Pomohou elfové svým dávným lidským přátelům? Poslední naděje leží v rukou Terien a bájných gryfů. Isgraël zatím odhaluje svou nejničivější zbraň. Neilin se musí postavit hrozbě, která dávno neměla existovat. Odhalení, které ji nakonec čeká, bude šokující.


ZOO Praha

28. června 2011 v 14:19 | Siwa |  Fotím...
Před několika dny jsem psala, že místo školního výletu pojedeme s kamarádkou do Zoo v Praze. Nakonec z toho ale sešlo, kvůli mým zádům, se kterými jsem si na tréninku udělala bůhvíco. Tenhle týden na školu kašlu a jsem u ségry v Praze, takže snad každému dojde, že mi to chtěla vynahradit a jely jsme tam v neděli spolu.

Dalo se čekat, že při mém štěstí bude pršet. Celou dobu nic, dojdeme hned na začátku k lachtanům a rozprší se. Tak jsem fotila ptáky ze suchého místa pod hustými korunami stromů. Přestalo, šly jsme dál. Zase začalo. Ségra chodila s deštníkem nad mou hlavou a připadala si jako sluha... Mezi námi v tu chvíli BYLA služka, protože mi nesla ještě tašku na foťák :D.B
Bylo pod mrakem, takže fotky vypadaly tak, jak vypadaly. Máme ale různé programy, že? Můžeme upravit světlo, aby to nevypadalo tak strašně, apod. Využila jsem toho, protože to vážně byly hrůzy. Nějak jsem vyšla ze cviku.

A předem se omlouvám za chabé pokusy o vtipy...


Makruju?

28. června 2011 v 13:38 | Siwa |  Fotím...
Ne, ale chtěla bych. Bohužel jaksi nevlastním makro objektiv... Ale co, i s normálním jdou udělat docela hezké fotky květinek, brouků a tlustých kobylek...


Já se prostě nepoučím...

27. června 2011 v 12:36 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Já... no... ehm... Jak bych začala... Víte, já vlastně... *nervózně si pohrává s prsty a těká očima kamkoliv, jen ne na monitor, protože už vidí ten váš výraz, až se dozvíte, co se jí zase zrodilo v hlavě...*


Lidé všech názorů, spojte se... a řekněte...

26. června 2011 v 21:58 | Siwa |  Slovo za slovem 2011

Proč nejsem schopná napsat smysluplnou... vlastně jakoukoliv pointu???

Tohle je nefér! Já už nevím, co dělat... Měla jsem nápad na článek (Byl prozaik a spisovatel), otevřela jsem nový článek, začala psát... a nenapadala mě žádná pointa. Já jsem prostě člověk, který i v normálním životě mluví o všem možném, všelijak přeskakuje zu jednoho na druhé, takže zapomene, o čem povídal předtím... a tím pádem vynechává i jakékoliv vysvětlení, proč o tom všem mluví.

Tohle už je na léčení, vážně. Mě to strašně mrzí. Vím, že po vás nemůžu chtít, abyste jako mávnutím kouzelného proutku naučili "pointovat", ale třeba cvičení, doporučení, číslo na terapeuta, adresa blázince... cokoliv! Štve mě to nejen kvůli čánkům, ale i proto, že kvůli tomu vlastně nemůřu psát nějaké normální, čitelné povídky. Bez pointy... To prostě nejde.

Klidně si to ověřte, otevřete jakýkoliv článek, kde o něčem mluvím (takže nemyslím obrázky, fotky apod.). a přesvědčte se. Žádná pointa. Ona by tam jistě šla. Možná byste něco vymysleli, ale já jsem na to prostě levá.

Takže do komentářů (vyberte si jednu nebo více možností):
- větu: "Tak s tím ti neporadím, máš to holt blbý."
- radu na nějaké cvičení
- doporučení nějakého psychologa
- oznámení, že jste zavolali do blázince, ať si pro mě přijedou - ráda bych se totiž pořádně připravila na odjezd, oni to všechno berou strašně rychle a já bych nerada něco zapomněla (Přemýšlela jsem, že bych kontaktovala Kadet, jakožto ředitelku psychopatické léčebny.)

Předem děkuji za druhou, třetí a čtvrtou možnost. :D

Byl prozaik a spisovatel

26. června 2011 v 21:02 | Siwa
Jestliže jste člověk, který tohle u zkoušení z literatury říká, tak byste si tento článek možná měli přečíst, abyste zjistili, jakou nehorázní blbost tvrdíte.

Seznamte se: KadetJaina

22. června 2011 v 20:37 | Siwa


KadetJaina

Ano, píšu o ní znovu. A to proto, že tohle je nový "projekt" a ona má tu čest být první :D. Popravdě nevím, proč jsi první ty, Kadet, nejspíš proto, že se mi ve výpisce v poslední době objevuješ nejčastěji ;D...

Plány dopředu

22. června 2011 v 20:01 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Řekla jsem si, že by neuškodilo sem dát nějaký článek, ve kterém bych neoznamovala, co se stalo, ale svěřila bych se, co dřív nebo později plánuju. Většinou je tady info o tom, že jsem někde byla apod., chtělo by to něco jiného :D


Trochu starší obrázky + ten včerejší

21. června 2011 v 20:38 | Siwa |  Tradiční tvorba
Včera mě chytla taková chuť kreslit, ani nevím, jak se to stalo :D. Nejspíš jsem chtěla vyzkoušet ty věci, které nám rozdala učitelka na výtvarku. Na začátku roku jsme platily dvě stovky na pomůcky a teď jsme to, co zbylo, dostali v naturáliích XD. Uhly, rudky, 10x čtvrtka A4, 10x čtvrtka A3, barevné papíry, štětce, centropen, vodovky... mohli jsme si rozebrat i tužky, ale jaksi jsem nebyla dost rychlá a sotva jsem ke stolu přišla, už byly všechny pryč i s krabičkou, ve které ležely. A lihovky, jenže ty vybral spolužák, který kreslí převážně s nimi.


"Supr dess" aneb Reklamy dělají z lidí debily

21. června 2011 v 14:02 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Promiňte mi to poslední slovíčko v nadpisu, ale nemohla jsem si pomoct. Já prostě nepochopím některé jedince z toho našeho blogového světa...


Můj názor na Tokio Hotel

19. června 2011 v 16:01 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

Proti Tokio Hotel nic, ale zhola nic nemám!

Klidně si tu nadávejte, máte právo na svůj názor, ale tak ASPOŇ DĚLEJTE, že jste inteligentní lidé...

2.6.2011 - A foťák explodoval

18. června 2011 v 17:44 | Siwa |  Fotím...
Ne, nebojte, neexplodoval, ale neměl k tomu daleko. (Navíc nemám nějak nápad na zajímavý nadpis.)
Jeli jsme na přehradu u Špindlerova mlýna, já udělala asi dvě fotky a pak najednou... foťák nezaostřoval. Vlastně trochu jo, ale jen ten objektiv. Já v okénku viděla pořád rozmazaně, i když jsem slyšela "bzučení" foťáku, které naznačovalo, že zaostřuje. Fotky pak byly takové nic moc. Nevím, čím to bylo. Foukal příšerně studený a prudký vítr, ale tím to určitě nebylo, co? :D Nic jsem s ním nedělala. Pak jsme jeli přímo do Špindlu a tam už zase šel. Měla jsem chuť ho rozmlátit. Pěkně mě naštval, protože v tom městě toho zase moc k vyfocení nebylo, pokud nepočítám ty příšerné ceny! Přesto ale nějaké fotky mám a nebudu jim křivdit, ony za to nemůžou. :)

Jsem zoufalá...

16. června 2011 v 21:58 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
... ze dvou věcí (o kterých vám můžu říct, pak je ještě spousta, o kterých se zmiňovat nebudu, dokud to nepřejde nebo mi to prostě nezačne být totálně jedno).


31.května 2011 - Stíháni

16. června 2011 v 21:06 | Siwa |  Fotím...

aneb

jak to vypadá, když někoho napadne se jít podívat do funkčního lomu, pak zjistí, že "se tam nejspíš nesmí" a nějaká (nechci říct šílená) obyvatelka vesnice nám poradí, abychom šli takovou cestičkou, že prý na ten lom dobře uvidíme a budeme ho mít jako na dlani, což by znamenalo i pěkné fotky...


Sex v KRNAPu

12. června 2011 v 20:39 | Siwa |  Fotím...
I v KRNAPu jsou někdy dost zajímavé věci.


29.května 2011 - Ještě kousek! (2/2)

12. června 2011 v 20:05 | Siwa |  Fotím...

Abych se přiznala, nechce se mi nic extra psát. Víkend mi uběhl nějak strašně rychle a pomyšlení na to, že zítra zase do školy, mi nějak ubírá energii a obvyklou ukecanost. Proto dnes jenom fotky z výletu na Klínovku a skoro až do Polska. :D


Projekty

12. června 2011 v 19:04 | Siwa


Na blozích a internetu vůbec je spousta zajímavých lidí. Chci o nich informovat a zároveň to je prostě seznam blogerů, kteří mě něčím zaujali, jsou pro mě něčím zajímaví apod. Samozřejmě tu budou jak neznámí, tak známí blogeři (i když s těmi se asi budu bát udělat rozhovor, jestli vůbec rozhovory budou, ale hodilo by se to, ne? I když... já nevím...)
.


Přeřeky učitelů a učitelek, důkazy "inteligence" některých z nich... Jsou to také lidi a mýliti se je lidské, ale někdy to jsou takové bomby, že se o to člověk musí podělit. :DO co jde? Napíši začátek nějaké příběhu a na vás bude, abyste ho podle sebe dopsali. Kolik verzí vznikne?

Střípky slov

12. června 2011 v 18:48 | Siwa
Jsem od přírody ukecaný člověk, který miluje dlouhé texty, všechno všemožně rozebírá a většinou ho nikdo nechápe. Tak snad se najde nějaká spřízněná dušička. :)


Aneb BEZ ZAŘAZENÍ... Co mi přijde na mysl...Něco mě zaujalo, nějaký článek, chování blogerů apod. a potřebuji to rozebrat... :DTak to dopadá, když se mi nějaké TT líbí a mám k němu co říct. Většinou to jsou blbosti, ale i nad těmi se člověk někdy zamyslí. No ne?


Nekoukejte se tak na mě, chtěla jsem mít originální název jinak velmi oblíbené rubriky. Deník.

29.května 2011 - Ještě kousek! (1/2)

9. června 2011 v 21:23 | Siwa |  Fotím...

Neděle, 29.května

Ještě kousek!

1/2

Nebudu zdržovat dlouhým popisem událostí, jen vysvětlím nadpis.
Jakmile se Mirek rozejde, tak prostě JDE. "Nebojte, jenom támhle na tu mýtinku a pak se vrátíme..."
Na mýtince: "Ale támhle na to bych se chtěl podívat. Pojďte. Slibuju, že pak půjdeme."
Na tom místě: "Když už jsme tady, tak se podíváme ještě támhle za ten kopec."
Za kopcem: "..." *radši nic neříká a sám jde, ví, že ho budeme následovat*
Atd. Atd. Atd.

Takže chápete nadpis? :D

A teď už fotky... (Přestože jsem vybrala asi pětinu toho, co jsem nafotila, tak je těch fotek docela dost, proto jsem tento den rozdělila na dvě části.)