Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Žáci nejsou dobří pro svou školu!

5. května 2011 v 21:34 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Zase jeden z těch článků bez jakéhokoliv smyslu, jen roztěkané myšlenky. To jen abyste věděli, co vás čeká. Snažila jsem se to nějak zkrátit, ale já když se rozjedu, tak to prostě nejde zastavit. Musela jsem se vypsat… prostě musela…

CENZURA!

Jak mě štve, že tenhle blog znají asi dvě kamarádky a rodina! Někdy mám potřebu toho tolik napsat, ale vzhledem k tomu, že je dosti velká pravděpodobnost, že si to přečte právě ten člověk, kterého se to bude týkat, tak nemůžu. Nechci ublížit, nechci si zničit těch několik dnů i týdnů plných nenávistných pohledů, trapného mlčení nebo naopak nadávek, což by jistě nastalo hned po přečtení toho článku danou osobou… Chjo… Já bych tu prostě ráda měla nějaké ty slabší chvilky, jindy zase strašnou radost (tu sem psát můžu, ale byla jedna věc, ze které jsem měla ohromnou, nesmírnou radost, ale nechtěla jsem si zničit jeden docela pěkný vztah, i když extra by mi to nevadilo, ale jde o věci, co ten člověk ví, co by mohl říct apod. :( Určitě to znáte.)


JEDNIČKÁŘI DOSTALI PĚTKY!!!

Co se týče včerejška, naše učitelka na angličtinu zase dokázala, jaká je inteligentní osobnost… *ironie* Předtím jsem psali neohlášený test z NOVÝCH slovíček, takže samozřejmě nikdo nevěděl a navíc rozděleno na A a B, takže beznaděj :D (i když já bych stejně neopisovala… ne, fakt, věřte mi…)

Další den se nesl ve znamení nádherných známek… POZOR! Jen se zmíním, že jsme ve skupině tzv. "jedničkářů", ale od té doby, co odešel náš super učitel a nastoupila tato mladá učitelka, je toto označení jen název skupiny a ne důkaz našich známek. Ono totiž by se mělo přestupovat, pokud máte třeba dvojku, tak byste měli pak jít do dvojkařů… Ne, prostě ne. Člověk chce od ní pryč, chce se něco naučit (protože i v těch "blbějších" skupinách bychom se toho naučili víc!), ale prostě NÉ, není mu to dovoleno! Nesmí! Grr…

Takže k těm známkám:
- tři TROJKY
- jedna ČTYŘKA
- a třináct PĚTEK!!!

A v té skupině nás je asi devatenáct (!) a z toho bylo TŘINÁCT PĚTEK! No není ona… Deset nových slovíček, co chyba, to stupeň dolů. Řekněte mi, jak můžou být test se čtyřmi chybami z deseti a test s deseti chybami z deseti ohodnoceny STEJNĚ…! Já tenhle systém doteď nepochopím. Vždy půlka = trojka, půlka vědomostí! Ne, prostě každý si to dělá jinak, ale většinou zůstane u stejného systému (teda aspoň u nás), takže se člověk může přizpůsobit, ale když si to NĚKDO dělá pokaždé jinak, jak ho zrovna žáci naštvou, tak to promiňte, ale to není -
Nedokážu vymyslet jiné slovo, než normální, ale to není to správné… Hm, jsem se nějak rozjela :D


ŽÁCI NEJSOU DOBŘÍ PRO SVOU ŠKOLU!!!

Dále bych se chtěla zmínit o tělocviku. (Pokusím se jen krátce, protože to by byl článek vážně dlouhý a já nechci, abyste mi usnuli.)

Už jsem zde psala o tom, že holky z naší třídy a pár holek z osmičky nacvičujeme na školní akademii taneční vystoupení. První plán byl, že tam ani jedna z nás nechce a že se jen ulejeme z tělocviku! Zkráceně - Nepustili nás tam, zástupkyni se to nelíbilo. Jednu kamarádku S. to vážně vzalo, začala to brát vážně a opravdu se snažila, chtěla na naší poslední akademii vystupovat…

Mezi námi - já jí tohle už říkala - jsem ráda, že tam nejdeme. Nechtěla jsem tam nikdy, ale nakonec jsem přistoupila, že budu tancovat s nimi a pomohla jsem jim se sestavou… a mezi námi :D, kdybych se vrátila v čase, znovu bych to neudělala. Neptejte se mě na důvody, prostě ne. Takže jsem ji, chudinku, utěšovala, ale to se nedalo. Nešlo to. Možná jsme to neměly nejlepší, ale princip vysvětlují dvě věty pronesené kamarádkami S. a D.

Vysvětlení k první větě: Kamarádka S. je výborná atletka - skok vysoký a spousta dalších věcí. Vyhrála škole spoustu cen, se kterými se škola bude chlubit na chodbách ve vitrínách ještě dalších X let.
"Proč jsem téhle blbé škole vyhrávala závody, když mě ani nepustí na akademii?!"

Vysvětlení k druhé větě: "Čtyřka" je škola vedle nás, kde jsme byly v soutěži o Nejlepší pohybovou skladbu a "vyhrály" čtvrté místo. A "cizinci" byli studenti na výměnném pobytu asi ze čtyř zemí.
"Byly jsme dobré pro čtyřku, byly jsme dobré pro cizince… a teď nejsme dobré ani pro vlastní školu?"

Ano, nechci tam jít, je mi to upřímně jedno, že nás tam zástupkyně nepustily, ale druhá věta je dost trefná. To, že "Paní ředitelka říkala, že by bylo ideální mít kolem 12 vystoupení a teď jich je 14, takže když to jedno nebude, tak to nijak nevadí," pro mě není vysvětlením. Zástupkyně na tu druhou větu odpověděla nějak takto:
"Já jsem tady na ty cizince nebyla, takže nevím, jaké to bylo, ale paní zástupkyně říkala… atd. atd. atd." a už to jelo. Takže ona to vlastně ani neviděla! Hm, výborné *zase ta ironie*.

Následující tvrzení není výsledek mé nas-štvanosti, ale fakt, který byl teda hodně špatně zamaskován. - Ve druhé skupině, se kterou jsme, dá se říct, soutěžily o možnost vystoupit, je postižená dívka. Všem učitelům je jí líto, ale dneska jsem se na ni dozvěděla docela zajímavé věci (ale to jsou možná jen drby, zásadně tomu nijak extra nevěřím, dokud si to sama neověřím), u kterých by se kantorům nejspíš ježily vlasy na hlavě (až na fyzikáře, ten žádné nemá…). A to, že do choreografie dali i ji, je něco výborného a mohlo by to být považováno za nějaký "rasismus" (nevím, jak to vyjádřit), kdyby řekli "Ne, nepůjdete tam."

Na otázku, proč tam jdou oni a my ne, když jdeme na rozdíl od nich aspoň trochu stejně, nám bylo odpovězeno: "Nejde o sehranost, ale o propracovanost."
Tak to mi promiňte, ale to je pěkná blbost. Navíc tam jsou břišní tance, který mají tak jednoduchou choreografii, že (nekecám) jsem se ji naučila za pouhá dvě zhlédnutí a to na břišní tance nechodím. A hádejte, kdo v té skupině je… Ona žákyně.Ne, končím! Musím, už tak je to moc dlouhé. Snad pomohly oddělovače a nějaké ty nic neříkající nadpisy. Já jsem se vážně musela vypsat. On toho ten blog mám. Jestli jste někdo došel až sem, upřímně vás obdivuji. Smekám. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 6. května 2011 v 21:06 | Reagovat

Proč bys obdivovala? Jak něco začnu číst, tak už nepřestanu :-D

Bóže, koukám že jakmile je škola trochu větší, učitelé si všude dělají co chtějí 8-O

2 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 6. května 2011 v 23:15 | Reagovat

Ideální na to se vypovídat a nikomu tím neublížit je deník, klasický sešit, který si někam schováš a nikdo ti ho nebude číst. Osobně si ho vedu už několik let a někdy je vážně nejlepší psát do něj věci, o kterých nechceš, aby je četl někdo, kdo nemá.

3 Vendy Vendy | Web | 7. května 2011 v 13:23 | Reagovat

Koukám, ře je to pěknej bordel!
K té angličtině - nepochopila jsem zadání testu. Šlo o nová slovíčka- to jako o slovíčka, které jste neprobírali? Která jste se neučili? Pak je to blbost.
Pokud šlo o nová slovíčka, která jste se učili, pak, bohužel, byla v právu. Sice to nebylo zrovna fér, ale život není fér. Protože v podstatě byste to měli umět, i kdybyste test nepsali, chci říct, že angličtinu se učíte, abyste ji uměli použít - a když budeš jednou s někým mluvit třeba pracovně, nebudeš mu říkat - hele, počkej dva dny, já se na to musím připravit, musím se doučit pár slovíček... ne, budeš to muset umět a mluvit s ním stejně jako mluvíš česky...Takže ta učitelka vás možná driluje, abyste se tohle naučili.
Tak jsem to aspoň pochopila..
Ale k tomu známkování samotnému, tam máš pravdu.
A co se týká vystoupení, nad tím jen vrtím hlavou. Vždyť o co jde? :-?  ???

4 Siwa Siwa | Web | 7. května 2011 v 13:56 | Reagovat

[3]: Nová slovíčka, která jsme se učili den předtím.
Vím, máme se to učit, ale musí přece počítat, že někdo má kroužky do osmi večer, pak musí dělat prezentaci na rozpočet pracovního pobytu v zahraničí na dva měsíce, atd. a nemusí to stíhat. Člověk by se to možná naučil nebýt toho, že angličtina byla hned první hodinu :-D
U jiných učitelek angličtiny na škole bych byla i vděčná, kdyby nás drilovala (už jsem chtěla napsat Grilovala :D), ale tahle ženská... to se nedá popsat v komentáři, byl by delší než článek. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama