Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Květen 2011

Tak mám zase vyšší pásek!

25. května 2011 v 21:12 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Ale nebýt toho, že zkoušející komisař je zároveň i náš trenér, tak bych to sotva udělala... Ale je myslím jediný, takže se nemusíme bát, že by nám do toho kecal někdo cizí. Mistr ví, co vám jde na trénincích, takže když to na zkouškách zkazíte, přičte to nervozitě, trémě a... lenosti a slabé vůli. :D

Inzerát: Koupím neviditelnost!

24. května 2011 v 22:50 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Nemáte někdo recept na neviditelnost? Nebo posunutí času o 24 hodin? Nebo kouzlo na vymazání paměti (někoho cizího, ne mě… i když to by se taky v poslední době dost hodilo…)? Nebo nějaký lektvar, po kterém bych všechno zvládla? Umíte někdo zastavit čas? A jestli ano, jak jste drazí? Moc peněz v kasičce nemám, nedali byste mi slevu?

Pokusy o fotky po několika měsících

21. května 2011 v 20:38 | Siwa |  Fotím...
Nabíječka koupena, baterka nabita a vložena do foťáku, příslušný aparát zapnut, přiložen k rozespalému oku a spoušť stisknuta...
Zděsila jsem se, když jsem se podívala, co to je. Fotím Nikonem D100, ne že by byl nějak moc těžký, ale po ránu a asi čtyřech měsících, kdy jsem s ním vůbec nefotila, byly fotky příšerně rozmazané. Ale příšerně! Ale využila jsem toho a ve Photoshopu to poupravila tak, aby z toho vzniklo toto:

Čtyři přírodní živly (pastelky, tuš)

21. května 2011 v 14:32 | Siwa |  Tradiční tvorba
Nedávno jsem navštívila blog kreativity.blog.cz, kde měla autorka zajímavých způsobem nakresleny čtyři přírodní živly - oheň, vodu, zemi a vzduch... (tady) Při pohledu na ty obrázky mě popadla chuť to také zkusit. Takže...

Pár starších obrázků aneb Mám skener!

20. května 2011 v 20:36 | Siwa |  Tradiční tvorba
Tak konečně! Konečně! Máme multifunkční tiskárnu! Skener, kopírka, tiskárna - to všechno a možnost Wi-fi! Ach, já jsem tak šťastná! Už jsme doma měli dvě, ale byla to celé nějaká špatná série, takže jsme to museli vracet, kupovat nové barvy, abychom zjistili, v čem je chyba a podobně… ale teď už ji máme. FUNKČNÍ :D!

Učitelka vs. Poněvadž (0:1)

18. května 2011 v 21:57 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění

aneb
Ano! Je zde další část mé pozorovací práce, která se nejspíš stane mým koníčkem, přestože je riziko smrtelného šoku při této aktivitě velmi vysoké. Mžitky před očima, převracející se žaludek, srdce vynechávající několik tepů, zrychlený dech a přitom stažené plíce… nepříjemný pocit. Ale aspoň to konečně zase nebyl stereotyp jako každou středu: MvŽ, AJ, M, ČJ, Dě, CH…

Pokud si pamatujete na první díl této série Jak komáři zužovali ovce..., jistě si vzpomenete na učitelku angličtiny, která tuto větu vypustila z úst. A hádejte, kdo mi dnes málem způsobil doživotní šok? Ano, máte pravdu, *spokojeně kývá hlavou* zase angličtinářka (:D).

BEAST: Má cesta k nim

14. května 2011 v 0:10 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
D.U. (Důležité Upozornění): Předem upozorňuji, že ačkoliv to v poslední době tak mohlo vypadat, nepřešla jsem na zcela autorský blog, takže zde budou stažené videoklipy, fotky, spousta odkazů apod. Takže kdo si to myslel, tomu se omlouvám. Nepatřím do AK, takže si můž dovolit sem občas něco takového dát.
.
D.D.U. (Další Důležité Upozornění): Píši o korejské hudební skupině, takže kdo je proti nim zaujatý, nechť si jde číst něco jiného, protože je tady vychvaluji a přiznávám na sebe kromě metalu (za což dost lidí odsuzuje), také K-pop, K-rock apod. (za což někteří TAKÉ odsuzují)... chjo...
.
D.D.D.U. (uhádnete, co to znamená? :D): Tohle není článek historie skupiny, najdete zde jen základní info o nich a to ještě k tomu z různých (často nespolehlivých) zdrojů, takže jestli mám někde chybu a vy víte víc, napiště mi to, chyba bude opravena. Článek je spíš moje cesta k nim a prostě tu musejí mít své čestné místo. Jestli se náhdoou najde někdo, kdo je to nich zblázněný tak jako já, ať si čtení užije... jinak nevím, jestli se ostatním bude BEAST líbit. Pokud ne, nechci tu ale žádné urážlivé komentáře na Korejce apod. Objektivní názor, to ano, ale ne urážky! To si nechte někam jinam.


Becca Fitzpatricková - Crescendo (Nora Greyová #2)

10. května 2011 v 21:12 | Siwa |  Knihy
Počet stran: 411 str.
Předchozí díl: Zavržený
Následující díl: Silence
Hodnocení: 90%

I když jsem se hodně soustředila, sotva jsem si dokázala vzpomenout na život bez Patche.
V noci, když jsem ležela v posteli, se mi ve vzpomínkách jasně vynořoval jeho hluboký smích, způsob, jakým se mu při úsměvu zvlnila ústa, na pravé straně vždycky trošku výš, dotek jeho dlaní - horkých, hladkých a jemných na mojí kůži. Ale jen s námahou jsem z paměti dolovala vzpomínky na předchozích šestnáct let. Možná v porovnání s Patchem vybledly. Nebo možná za moc nestály.
"Nikdy mě neopouštěj," řekla jsem, zahákla mu prsty za krkem a přitáhla si ho blíž.
"Jsi moje, andílku," zamumlal a ta slova mě zašimrala na čelisti, jak jsem zvedla krk výš. "Jsem tvůj navěky."
"Dokaž to," řekla jsem vážně.
Chviličku mě pozoroval, pak si sáhl dozadu za krk a rozepnul jednoduchý stříbrný řetízek, který nosil ode dne, kdy jsem ho potkala. Netušila jsem, odkud pochází nebo jaký má význam, ale vycítila jsem, že je pro něj důležitý. Byl to jediný šperk, který nosil, a nechával ho schovaný pod oblečeným přímo na kůži. Nikdy jsem neviděla, že by ho sundával.
Obtočil mi ho kolem krku a zapnul. Kov mi sklouzl po kůži, stále zahřátý.


První díl knihy, Zavržený, mě moc bavil. Ani tentokrát Fitzpatricková nezklamala. Četlo se to dobře, hlavě ke konci… to byla akce. A koncem-nekoncem (koncem, protože to bylo posledních pár stránek knihy; nekoncem, protože bude ještě další díl) mě navnadila k přečtení i další knihy.
U Zavrženého jsem si oblíbila více vedlejší, ale velmi důležitou postavu - Patche, než hlavní hrdinku Noru. Teď si ale přidala pár bodů oblíbenosti (Patch ale stejně vede :D).

Jediné, co mi na té knize stále vadí, je řádkování. Nevím přesně rozměr, ale do mezer mezi řádky by se vešel tak ještě jeden řádek. Nevím, jestli to je snaha o to, aby se to lépe četlo (u mě to nějak nefunguje…), nebo o to, aby byla kniha trochu tlustší. (Není tlustá, to jen některé zlé jazyky to tvrdí - samozřejmě záleží na každém čtenáři. ;D)
.

Proslov na závěr deváté třídy

6. května 2011 v 17:48 | Siwa |  Slohovky a jiné
Ano, konec naší povinné školní docházky se blíží a my tím pádem dostali slohovku na téma Projev na zívěr deváté třídy. Jelikož jsem proslovy nikdy nedělala, byla docela legrace se pokusit něco napsat. Ano, zhlédla jsem pár prací, než jsem začala psát svoji, ale to proto, že jsem nedávala pozor, když k tomu paní učitelka vysvětlovala všechno podstatné, protože jsem plnila její rozkaz napsat proslov na školní akademii. Uff! Těch proslovů je nějak moc.

Proslov na akademii sem dávat nebudu, stejně to je jen uvádění skupin apod. Nic záživného. Ale na ten projev jsem docela pyšná.

Ta tuhle školu jsem přišla až v šesté třídě, čili neznám učitelky z prvního stupně a nemůžu jim poděkovat v projevu, a abych neděkovala jen těm z druhého stupně, paní učitelka mi poradila, abych to tedy vzala obecně.
Takže pokyn: projev za celou třídu obecně. Víte, co jsem si v tu chvíli řekla? "To jsem se toho teda dozvěděla." :D
Ale nakonec jsem to nějak dala a líbilo se to. Tak to dávám sem. Je mi jasné, že jsem tak někomu vypracovala domácí úkol, ale je mi to upřímně jedno. Klidně si referáty a slohovky kopírujte z internetu, ale vy se ochuzujete o schopnost samostatně přemýšlet a používat tu nasáklou houbu v hlavě. Vy si to všechno kazíte...

Jen se musím zmínit o včerejším vtípku ve třídě.
Spolužačka chodí se synem naší chemikářky, což není vůbec oblíbená kantorka. A když ona četla svůj projev, byl dosti pesimistický.
Paní učitelka: "(...) nebo máš nějaké trable?"
Spolužák: "Tchýni."
Takže kdo věděl, spustil. :D Takže všichni. Pak to teda vysvětlila učitelce, takže to nejspíš bude vědět celá škola :D. To byste tam museli být. Teď když to čtu z pohledu někoho, kdo tu "tchýni" nezná, není to moc vtipné.

Žáci nejsou dobří pro svou školu!

5. května 2011 v 21:34 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Zase jeden z těch článků bez jakéhokoliv smyslu, jen roztěkané myšlenky. To jen abyste věděli, co vás čeká. Snažila jsem se to nějak zkrátit, ale já když se rozjedu, tak to prostě nejde zastavit. Musela jsem se vypsat… prostě musela…

Sčítání blogerů - Kolik m2 má váš blog?

2. května 2011 v 21:18 | Siwa

aneb pokud vám nedávné sčítání lidu nestačilo, zapojte se do dalšího...

Já to udělala. Na stránkách scitani.blog.cz, který vede Sčítací komisař jen vyplníte formulář o 4 (respektive 5) otázkách. A je to! Je to zajímavý nápad, jen pochybuju... ne, VÍM, že se nezúčastní všichni. Vím o minimálně jednom člověku, který to neudělá...

Jistě většina z nás četla článek od Standy o novinkách... Právě z něj jsem se o Sčítání dozvěděla. Nezabere to vážně ani dvě minuty (pokud rychle čtete :D). Tohle by mě vážně nenapadlo. Zjistí se tak (pokud se předpokládá, že si z toho nikdo nebude dělat srandu a vyplní to poctivě), kolik blogů připadá na jednoho blogera (pokud si dobře vzpomínám na důvod založení těchto stránek). Jelikož počet vytvořených blogů známe, budou výsledky nepřesné, protože - jak už jsem řekla - formulář nevyplní každý. Což je velká škoda. Takže, pokud chcete (nikdo vás do toho nenutí), vyplňte těch několik otázeček, když už ne kvůli touze zjistit výsledek, tak třeba kvůli zpestření dne. :D


Dejte mi lék na lenost!

1. května 2011 v 21:32 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Nemáte ho někdo? Já jednu takovou medicínu mám - moji drahou maminečku ♥… Ale tentokrát asi nic nezmůže…