Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Duben 2011

Nábytek, zachraňte nábytek...!!!

28. dubna 2011 v 21:29 | Siwa
Zítra mám odevzdat projev na školní akademii, kterým mě zaúkolovala naše češtinářka, že prý se na mě může spolehnout (to mě nezná :D), mám sotva půlku, ale prostě si nemůžu pomoct, musím sem dát další várku vtípků. Našla jsem v knihovně nějakou knížku a našla jsem v ní všechny vtipy, které jsem psala v minulém článku této rubriky - Viděls toho draka v kuchyni???. Je tam ale spousta dalších (a dobrých) vtipů. Musím je napsat. Některé jsou staré, ale pořád dobré.

Další pokusy + "Nabízím blog" :)

25. dubna 2011 v 20:55 | Siwa |  Digitální tvorba
Už včera jsem se pustila do vytváření nového layoutu, dneska jsem to tak nějak dodělala. Zkusila jsem to na dávném blogu, který jsem si založila a kromě jednoho článku, který jsem pak stejně smazala, jsem jinak nic nepřidala. Visí to teď na internetu a přestože člověk blog smaže, andresa je již navěky věků "zablokovaná". Kromě blogera už tu adresu nemůže nikdo použít. (Jestli melu nesmysly, tak mě prosím opravte, ale takhle jsem to z jistých zdrojů pochopila...) Zadáte dávné jméno a dávné heslo a můžete si blog na té adrese znovu obnovit (články a všechno ale bude pryč, kromě obrázků (?))

No, tak jsem si tak tvořila a ani neměla v plánu si to dávat na blog, pak se mi to ale zalíbilo. Je tam spousta nedostatků, hlavně ořezávání obrázků dost flákám, takže jsem si řekla, že si to udělám ještě jednou... a POŘÁDNĚ!

Tady je "návrh":

Meredith Ann Pierceová - Temný anděl

25. dubna 2011 v 11:08 | Siwa |  Knihy

Počet stran: 200 s.
Hodnocení: 70% (možná malinko přeháním)

Eoduin se posmívá příběhům a pohádkám staré chůvy, ale co když je v nich ukryto kruté zrnko pravdy? Její služebná Aeriel až příliš brzy zjistí, že temní andělé jsou smrtelně skuteční.
A neskutečně krásní…
Podaří se Aeriel překonat magickou přitažlivost vampýra, aby zachránila nejen sebe, ale i vampýrovu duši?

Jistě víte, že jedna z toho mála mých povídek se jmenuje stejně, což byl důvod, proč jsem po téhle knížce chňapla. Po přečtení anotace jsem si řekla, že by to mohlo být zajímavé. Trochu mě to ale zklamalo - byla to spíš dlouhá temná pohádka (jestli se dá za dlouhý považovat příběh o 194 stránkách).


Michelle Zinková - Proroctví sester (Proroctví sester #1)

25. dubna 2011 v 11:01 | Siwa |  Knihy

Počet stran: 366 s.
Předchozí díl: -
Následující díl: Guardian of the Gate (pozn.: v překladu to je něco jako Strážce brány, ale nevíme, jak to přeloží naše nakladatelství)
Hodnocení: 75%

Pokud neobjevím KLÍČE dřív než Alice,
stane se něco strašného.
A pak bude všechno ztraceno.

Až je najdu, rozluštím záhadné PROROCTVÍ
a dozvím se, jakou v něm hraji úlohu.

Jestliže Alice a já jsme těmi, koho většba
postavila proti sobě,
Klíče jsou v její ruce zbraní.

To znamená, že je najít prostě musím.
Dřív než Alice, moje sestra.

Místo pro REKLAMY

22. dubna 2011 v 23:47 | Siwa
A už toho mám dost. (Sice mi sem moc reklam nechodí, ale otravuje to...) Ne že bych to nějak extra odsuzovala, klidně si shánějte lidi takovýmhle pitomým způsobem. Já se ale mnohem radši podívám na blog člověka, který četl alespoň JEDEN můj článek (klidně plný obrázků) a řekl něco k tématu. Ani nemusí psát: "Prosím, mrkni na můj blog." Kouknu se tam sama, pokud vidím, že na můj blog nezavítal jen kvůli takovéhle reklamě, ale kvůli článku, který mu připadal zajímavý nebo na něj narazil jen náhodou. I kdyby to měla být negativní kritika, podívám se, kdo mi to píše a zhodnotím i já.
Pokud se mi bude blog líbit, dám si ho do záložek a budu na něj jednou za čas chodit.

Takže jsem se rozhodla udělat tenhle článek, kam si pište tyhle pitomé reklamy typu:
"Mrkni na můj Super blogísek!Ty ho máš taky fakt hustej!"
(Tohle je opravdový komentář, který se mi tu objevil. Jeho majitel ale blog už pravděpodobně zrušil.)"


KDYŽ UŽ je vaše nutkání napsat reklamu tak silné, že tomu nedokážete (nebo nechcete) odolat, berte na vědomí, že větou: "Sorry za reklamu, doufám že ti to neva :)" blogera jenom víc namíchnete.

Viděla jsem už spoustu blogů, co měli takovýto podobný článek na reklamy a říkala jsem si, že když jich mají opravdu hodně, je to potřeba. Ale jak vidím, někoho (mě :D) štve i těch pár za měsíc.

Prosím vás, všechny reklamy sem, pište si tu co chcete, je mi to jedno. Pokud mě popřípadě nějak (nevím jak) zaujmete, pravděpodobně se kouknu. Pokud ne, budete tu mít aspoň reklamu, kdyby někdo rád takovéhle články projížděl. (Jsou takoví lidi)


Edit 24.4.2011:
Já tenhle článek myslela naprosto vážně!!!
Udělala jsem ho na reklamy, aby mi neotravovaly články jiné, a vy... ano, VY, známé firmy - Kadet, Ruda a jistě přubudou i další - si z toho děláte legraci!!!
Ne, nezlobím se XD. Krásné zpestření, ale tohle jsem ani ve snu nečekala. Nenapadlo mě, že se toho hned chytnete a ještě takovým způsobem :D


Fenomén jménem návštěvnost

22. dubna 2011 v 16:57 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Promiňte, ale já už to nemůžu vydržet. Smíchy jsem spadla ze židle, když jsem si přečetla jeden článek. Vezmu to ale od začátku…

Nečekané setkání

21. dubna 2011 v 22:40 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Nějak blog zanedbávám (a není to jediná věc, které tohle provádím)... Ale o tom mluvit nechci. Chci se vyjádřit k 18.dubnu (pondělí).

Layouty aneb zase "umělcem"

19. dubna 2011 v 21:32 | Siwa |  Digitální tvorba
Už dlouho obdivuji lidi, kteří dokáží udělat pěkný "layout" - design blogu. Výše jejich dovedností pro mě byla nedosažitelná... Neuměla jsem to. Neměla jsem program. Nic. Program jsem si stáhla, ale pak jsem našla jen pár návodů, kterým jsem kvůli skoro žádným znalostem funkcí toho programu vůbec nerozumněla. A jako blesk z čistého nebe (klišé!!!) uhodila jedna blogerka, Destiny, a její článek (mimochodem z roku 2008, takže se nemůžu vymlouvat, že jsem nenašla žádný pro mě srozumitelný návod, protože nebyl, ale popravdě řečeno: byla jsem neschopná to najít). Jsou tam dva odkazy: Jak layout vyrobit a Jak ho nastavit. Jsou srozumitelné a v pochopení mi pomohlo i vlastnictví stejného programu jako autorka (Photoshop CS3).


Help me, artists...!

15. dubna 2011 v 20:47 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Chci tablet... potřebuju tablet... má touha po tabletu dosahuje nebeských výšin... (Poznámka pro neznalce - nemluvím tu o tabletách z lékarny...)

Neschopnost udržet myšlenku

15. dubna 2011 v 13:44 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Začátek článku sice s nadpisem nijak nesouvisí, ale nebojte, já se k tomu dostanu :D.


Povídka vs. novela vs. román

12. dubna 2011 v 14:56 | Siwa
Do této rubriky - Literární útvary - jsem už dlouho nepřispěla. Nějak se mi nechce protentokrát pokračovat s abecedním seznamem útvarů se stručnou charakteristikou a nějakou tou ukázkou. Chtěla bych se zmínit (a jak se znám, tak se rozpovídám) o rozdílech povídky, novely a románu, protože podle soukromého výzkumu jsem zjistila, že… ale to v článku.

Postel je nejměkčí po těžké dřině

11. dubna 2011 v 21:16 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Uff, konečně mám všechno to nervování za sebou a můžu se soustředit na psaní a kreslení. Vůbec jsem na to neměla čas a ani náladu. No jen se podívejte...

Viděls toho draka v kuchyni???

10. dubna 2011 v 22:07 | Siwa
Brouzdala jsem tak jedněmi určitými stránkami a našla jsem diskuzi se spoustou (dobrých) vtipů. Nedalo mi to a musela jsem si jich pár přepsat. U některých jsem se vážně dost nasmála. Jak to můžou lidi vymyslet? Vím, spousta vtípků vznikne při běžném hovoru, ale stejně… :D

- Jen chci upozornit, že pokud se v nějakém vtipu objeví blondýna, neznamená to, že proti nim něco mám. Nemyslím si, že jsou blbé, znám spoustu brunetek a černovlásek, které moc rozumu nepobraly a naopak blondýnky, které jsou úplný opak těch ve vtipech. A většina z nich tyto vtípky bere s humorem… XD… a to je myslím dobře. -

Proč má Kerberos tři hlavy?

9. dubna 2011 v 18:24 | Siwa |  Tvořím na Téma týdne
Jelikož nejsem schopna se v poslední době držet tématu a stále někam odbíhám, nezaručuju, že tento článek bude mít s TT společného něco jiného, než jen fakt, že ta událost, o které teď většina už mluvit nemůže (přesto někdo ještě jo), byla doslova peklo.
(Za tento "nápad" na Téma týdne musím poděkovat našemu fyzikáři :D a jeho prezentacím.)

Nebudu tu mluvit o peklu jako protikladu toho místa plného andělů a čistých duší. protože ani na jedno nevěřím (ale anděly zbožňuju :D), ani o peklu, které jsme si všichni minimálně jednou zažili v podobě rodinných strastí, šikany ve škole apod.

Chtěla bych mluvit o dvou událostech, které se dají nazvat i jako reálné peklo.

A vyhoďte karty do vzduchuuuuuuuu...... až řeknu tři

2. dubna 2011 v 21:01 | Siwa
Nemůžu si pomoct, ale on mě prostě vždycky rozesměje :D. Richard Nedvěd alias Ríša Tajný...

Ztratili jsme třídnici... - Apríl!

1. dubna 2011 v 22:05 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
To byl zase den! Ani jsem nevěděla, že je dnes Apríl, kdyby mi to neřekli ráno spolužáci. Měli totiž "super" plán - před výtvarkou bychom zalezli na záchody, a pak postupně chodili do třídy. Např.: Dan by vešel: "Omlouvám se, paní učitelko, musel jsem za ředitelkou."
Po pár sekundách by vešel třeba Martin. "Promiňte, byl jsem ještě u pana učitele."
Další tři sekundy - "Nemohla jsem najít třídu."
"Byli jsme na záchodě."
"Byla jsem si vzít ze skřínky pomůcky."
A-T-D...

No, plán to byl dost nesmyslný, mě to vtipné nepřipadalo - možná kdybychom si to načasovali na ty tři sekundy, tak asi jo, ale to bychom to nesměli zkazit... Ale nebudu předbíhat!