Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Když holky flámujou...

29. března 2011 v 20:54 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Něco před pátou jsme se s kamarádkou vrátily z flámu... původně jsme si myslely, že maškarní pro dospělé bude tak do půlnoci, ale nakonec se ukázalo, že jsme myslely špatně. Stala se taková spousta věcí, které by nás vůbec nenapadly.

Šli jsme tam já, kamarádka (klidně ji můžu jmenovat) Simona a její táta. Později měli dorazit jeho čtyři přátelé. Dorazili jsme dřív, abychom si zabrali stůl, takže tam samozřejmě byla nějakou dobu nuda... proto (kvůli mým uměleckým zájmům :D) jsem popadla propisku, kterou nosím stále u sebe v kapse (nedávno se mi v ní nová propiska roztekla a málem zničila obě flashky). Vzala jsem jeden z mnoha jednostraných letáků, otočila ho a přemýšlela, co vytvořit. Na psaní tam bylo docela hlučno - psát v kavárně plné hostů jsem se ještě nenaučila.

"Símo? Co mám nakreslit? A něco jednoduchého!" (Znám ji, ne?)
"Tátu!"
Její táta byl v masce Zorra (ale všichni říkali, že je to kovboj... možná kdyby měl ještě ten plášť, tak by jim to došlo).
"Ani náhodou, to je moc těžké."
"Co je na tom proboha těžkého? Nakreslíš klobouk, tuhletu masku..."

Propiska skočila na papír a načárala ten obličej VLEVO NAHOŘE (omluvte nízkou kvalitu, kterou ovlivnily tyto faktory: kouř, foťák v mobilu, nedostatek času na pořádné zaostření):
Ta lahev odstartovala něco tak strašného, že na to budu ještě hodně dlouho vzpomínat...
"Jaks to udělala?" vyhrkla kamarádka hned, jak si toho všimla. "Hele, tati."
Její otec: "Jaks to udělala?" (Po kom ona je?)
No co na to máte říct? Vzala jsem propisku, položila ji na papír a čárala s ní. Ani nevím, jestli jsem něco odpověděla.
"Hele, nakresli tohle." -Tohle- znamenalo půllitr piva:

Pak přišli jeho přátelé, takže jsem si sedla vedla Símy. dospělí se spolu začali bavit a my nevěděly, co dělat. Objednali si pití a já jsem si po chvíli zírání "do blba" všimla skleničky vína, kterou si přede mne jedna ze dvou žen postavila. S nadšeným pobídnutím kamarádky jsem se pustila do dalšího veledíla :D. Nechtěla jsem ale, aby to viděli, takže jsem to zkusila na koleni... docela to šlo. (Papír je ohnutý, proto je sklenka trochu nahnutá a zkroucená :-)...):

Pak dlouho nic. Občas jsme šly ven ze zakouřeného prostředí, abychom si pročistily plíce, protáhly nohy a ochladily těla rozhořená z vedra uvnitř. Pak jsme si povídaly s kamarádkou Símy, jejíž rodina to pořádala (jestli se pletu, Símo, tak mě oprav). No, a samozřejmě jí Síma ukázala obrázky. Nějaký její známý kolem šel, ona ho zastavila, ukázala moje obrázky, než jsem jí je stačila sebrat, a řekla: "Ona je divná, podívej na to!"
Proč tohle lidi pořád říkají? Vždycky byla první reakce: "Ty jsi divná..." Chjo.

Takže S. (ta kamarádka Símy) mi sestavila HOSPODSKÉ ZÁTIŠÍ. Řeknu vám, kreslila jsem si všechno možné, ale nikdy mě nenapadlo, abych si naaranžovala popelník, cigarety, skleněný džbán, jídelní lístek, papírovou vlaštovku (která k nám přiletěla od protějšího stolu plného mladých kluků, později notně opilých), vizitky a tácky:
Další nechápavé pohledy.

S. si ten obrázek vzala, prý z toho důvodu, že mi zátiší naaranžovala ona :D, pivo si zabral Símin táta a Síma si ukradla to ostatní... Proto jsem si obrázky aspoň vyfotila, když už mi je všechny vzaly. S. to nestačilo a chtěla další. Přede mnou stála poloplná (nebo poloprázdná) flaška od Coca-coly.
"Nakresli tohle!"
"Ale poslední, už jsem vykreslená!"
"Joo..."

Chudák Síma měla od S. zakázáno během kreslení pít. Stačil ale jen obrys, pak se mohla napít a vrátit daný předmět zpět. Takže než jsem se dopracovala k obsahu flašky (moc dlouho to netrvalo, flákala jsem to, protože jsem měla (asi po pěti nebo šesti hodinách těkání očima mezi papírem a kreslenou věcí) všeho dost)... tak než jsem se k tomu dopracovala, zbyla z obsahu jen asi čtvrtina. :-)
I tento obrázek mi byl sebrán a já si sice na konto připsala několik dalších výkresů, ale do mé sbírky doma nepřibyly.

Samozřejmě se maškarní neobešlo bez kouřem zaplněné místnosti a opilých lidí, stojících na stole a hrajících během písničky od Kabátů na housle(imaginární), tancujících kolem tyče, lezoucích po zemi, chtějících se fotit s cizími lidmi apod. No, jediní střízliví jsme tam byly já, Síma a S. (já v sobě měla jen Sprite, Síma Coca-colu a Sprite a S. nevím).
Byla ale docela legrace.
(Až na toho chlápka, co mi pořád pokoušel dávat kapucu mikiny na hlavu... když se o to snažil asi popáté, vzala jsem tu propisku, co jsem měla v ruce a ohnala se s ní za sebe (jako pokaždé, ale tentokrát silněji). Vím, že jsem ho čmárla a naštvala jsem se: "Jestli to udělá ještě jednou, tak mu ji vážně zabodnu do ruky!" Jelikož měl v sobě spoustu alkoholu, neslyšel mě a také se zrovna vydal otravovat někoho jiného.)

Je toho na povídání hodně, ale nebyl by to takový výsledek, jako kdybyste to všechno viděli. Vážně jsem se válela smíchy, když... ale to je jedno. Vyšly jsme ve čtyři ráno, domů jsme dorazily v pět, do sedmi jsme byly ještě jakžtakž vzhůru (já dělala něco na PC), od sedmi do devíti jsem spala, protože se to už nedalo vydržet, a od devít jsem už byla vzhůru a pracovala... jen jsem si důležité dokumenty zapomněla doma, protože tenhle flám nebyl plánovaný a já myslela, že budu spát doma.
Takže nevyspalá, ale spokojená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 29. března 2011 v 21:13 | Reagovat

Koukám, že máš taky svůj způsob zábavy při akcích. Já čmářu akorát kraviny, ale sem tam něco napíšu, pokud zrovna nepopíjím s ostatními. Ale ještě se mi nepovedlo se opít, to raděi budu psát i za bordelu :D

2 Amia Amia | Web | 29. března 2011 v 23:57 | Reagovat

Holky, ten flám vám závidím :D

3 Filip Filip | 30. března 2011 v 16:04 | Reagovat

Hzký obrázky :D. Ale jako říct někomu: Vrátíme se tak o půlnoci, budeš tu ještě a já pak fakt čekal :D a vy flámujete až do rána!!! No aspoň, že ste si to užili!! :-) :-D

4 Rudolf z Falknova Rudolf z Falknova | Web | 30. března 2011 v 18:24 | Reagovat

no hlavně když ti maluje :-)

5 Rudolf z Falknova Rudolf z Falknova | Web | 30. března 2011 v 18:25 | Reagovat

...to...

6 Siwa Siwa | Web | 30. března 2011 v 20:28 | Reagovat

[3]: Promiň :), mohlo mě napadnout, že dospěláci nebudou flámovat jenom tři hodiny :-D

7 Luďka Luďka | E-mail | Web | 12. března 2014 v 10:50 | Reagovat

Já jsem si po flámu vždycky připadala divně. Odlíčená, kruhy pod očima a také únava. Nechala jsem si nabarvit a prodloužit řasy a ráno vypadám celkem k světu - prodloužené řasy Praha

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama