Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Únor 2011

Přerušuju ty opakující se rady o psaní a začínám jinak…

27. února 2011 v 16:26 | Siwa |  Chceš psát?
Tak, tenhle týden jsem měla klidný - jarní prázdniny! Hádejte, jak jsem ho strávila. Samozřejmě psaním, k Rudově a Amiině smůle ale ne na povídkách, ale na mé "knize". Vážně jsem se snažila napsat povídku, ale nejsem moc na to. Něco jsem přesto sepsala, ale potřebuje to ještě malinko úprav. Navíc mám teď plnou hlavu mého příběhu a pak ještě jedné věci, o které vám zatím nesmím říct.

Změny v administraci

24. února 2011 v 12:12 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Určitě už jste četli změny v administraci blogů... Ani nevíte, jakou z toho mám radost. Vážně. Hlavně nové členění článků (sice nemám blog zas tak dlouho, ale seznam měsíců už byl vážně dlouhý) a nový editor psaní. Ve Wordu jsem jako doma, takže se mi to tady líbí mnohem víc. Jen doufám, že se nerozjedu a články nebudou ještě delší, než už bývají. :D Teď mám větší přehled, od kdy blog mám (od listopadu r. 2009 - páááni, to to utíká).
Najde se sice spousta odpůrců tohoto nového vzhledu, ale jde jen o zvyk. Někdo se přizpůsobí rychle, někdo pomaleji, ale jistě se přizpůsobí každý. Podle mého to jsou změny k lepšímu, ale samozřejmě jen čas to prověří.

Kreslím anděla

18. února 2011 v 22:40 | Siwa |  Tradiční tvorba

I když vím, že Filip čeká na určitý "článek", musím sem dát něco jiného. Ale slibuju, že příští nebo popříští u bude ten jeho očekávaný.
Teď ale bude něco jiného. Jelikož mě vlezla do cesty dobrá zpráva (Rudolf ví, o čem mluvím ;D), chytl mě amok a projíždím své knížky o kreslení, abych se aspoň trochu naučila kreslit postavy v akci... Tak zatím zkouším jen podle obrázků... a musím sem dát ten poslední...

Temnářka

15. února 2011 v 20:47 | Siwa
Konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala dojem z dalšího blogera - dnes to bude blogerka, kterou by mohlo hodně z vás znát.

Temnářka


Přemýšlení je nezdravé - nutí vás k závěrům

15. února 2011 v 18:46 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Nějak se mi nelíbí, že tu je čím dál víc článků, které připomínají autorský blog... *zamyšleně si mne bradu, čučí do obrazovky a dělá, že přemýšlí* (koukám, že tenhle styl psaní se hodně rozšířil u "uměleckých" blogerů - mě to taky chytlo).
Vím, že jsem do AK nechtěla, obzvlášť, když to s ním vypadá tak jak to vypadá a nálada mezi nimi je střídavě jako před bouřkou a během ní. Pak se schyluje k další bouřce atd. atd. atd. Přitihla jsem se, že čím dál víc přemýšlím o tom, jestli s AK souhlasím nebo ne. Nesouhlasím, to vím, ale jestli přece jen nemají nějaké světlé stránky. Bloger se objevuje v samostatné kolonce na hl. stránce, stává se tak členem jakési Elity. Já jsem spokojená, co se týče blogování - mám několik věrných čtenářů (s některými jsem se dobře skamarádila), dobře si s nimi popvídám, poradí mi... prostě snad ještě lepší než kamarádi v životě mimo mou blogerskou základnu Alfa.
Přesto... tohle slovíčko je ve mně pořád a pořád mi rejdí v hlavě. Vážně tolik nechci do AK? Ono, kdo by tam nechtěl, že? Jsou výjimky, samozřejmě, ale určitě jsme nad tím všichni aspoň jednou přemýšleli.

A já nad tím začínám přemýšlet nějak moc. Až nezdravě moc! Co myslíte, když se vypíšu, zmizí ty myšlenky??? Možná, že když se vypíšu, rozmyslím si to hned, až uvidím ten seznam změn, které bych musela udělat, aby mě do AK vzali :D.

Jak vylepšit blog?

13. února 2011 v 19:31 | Siwa
Teď se mi udála taková věc... kamarádka má blog, teď KONEČNĚ změnila vzhled na mnohem přijatelnější podobu. Jen neví, co s obsahem. Psaly jsme si a mně od ní přišlo:

poraď mi prosím, co bych měla dát na blog?? co by se ti tam líbilo?


Jestli tenhle článek smažu, tak na mě zavolejte vymahače

13. února 2011 v 14:47 | Siwa
Je toho na mě nějak moc, takže když dovolíte, udělám si veřejný seznam blogerských slibů, abych nemohla podvádět. Pokud se vám něco bude zamlouvat, tak si kontrolujte, jestli jsem na to nezapomněla, a až to bude, jestli jsem to neodflákla :D. Prostě to chci konečně dodržet.

Úplně jsem se teď vykašlala na rubriku Čtenářský deník (v: Čtenářovo doupě), i na recenze na filmy. Nebo třeba na Literární útvary. No, ty jsem dělala asi jen z nudy, ale už teď, když zadáte do seznamu Literární útvary, tak se vám můj blog zobrazí jako třetí (myslím, možná už jsem klesla). Co na tom lidi hledají :D. Prostě si to budu muset projít a přinutit se ke každému udělat aspoň jeden článek, lepší by bylo, kdybych to třeba dělala pravidelně, ale pak bych mohla sklouznout do monotónního psaní a to bych nechtěla. Psát z povinnosti není dobré (takže se asi tenhle půlrok na slohovky vykašlu XD).

Abych to všechno neokecávala... tady jsou úkoly, které bych chtěla co nejdřív splnit:

Manga dívky... na zakázku

13. února 2011 v 14:11 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
Takže... včera mi jeden e-mail poslaný z tohoto blogu udělal ohromnou radost. Jeho odesílatel se obětoval a přečetl si moje články. A u jednoho byl komentář:

" (...) Blog mi příjde přehledný, ale co třeba přidat i nějaký mangaholky? :D :D Taky by neuškodilo přidat něco málo pro nás jinak by to byla genderová* nerovnost. :)"

* Mám asi malou slovní zásobu, takže prosím, co je to genderová???

Ráda jeho přání splním, takže jsem našla několik mangaholek. Doufám, že si to užiješ stejně jako já a Amia při prohlížení mangakluků :D.

P.S.: Nevím, jestli se některé obrázky neopakují...

Jako bych začínala blogovat podle pravidel AK... To nesmím dopustit...! :D

12. února 2011 v 21:12 | Siwa |  Slovo za slovem 2011

Tentokrát článek s naprosto žádným zaměřením. Nic mě nenapadá, možná až zapíšu ty myšlenkové pochody, bude líp :D.

Pro plán Siwa už není místo

7. února 2011 v 21:01 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Blíží se akademie!!! Je sice až v květnu, ale přesto už na ni od Vánoc trénujeme... A výsledek? Nikde. Možná jen u pár jedinců, ale jinak... unudění, nechtějí spolupracovat apod. Jo, vztekám se, i když jsem zprvu taky nechtěla tancovat. Nemám ráda vystupování. Tanec miluju, ale nerada se ukazuju. Blbý, co? :) No, nicméně když už jsem začala, tak to chci dokončit.

Nesnáším nedokončené věci!

Proto bych byla ráda, kdyby se všichni snažili. Jo, je to těžké, když někdo na tanec nechodil a prostě to nemá v krvi, ale snaha, to se cení. Diváci to vidí, když se někdo snaží. Když se u toho člověk usmívá, ostatní mu sem tam malou chybku prominou, než když se tváří jak kakabus a nechce pokračovat. Ono není ani sranda to vymýšlet!!!

Já sliby plním!

4. února 2011 v 13:27 | Siwa |  Tradiční tvorba
Jak jsem slibovala - dávám sem obrázky, kterými jsem poctila poroty na talentovkách. Něco se povedlo, něco ne, dávám sem všechno. Upozorňuji, že to je foceno (nemám skener), takže možná ani nebude poznat, co to je :D. A asi poprvé za hustorii mého blogu vytahuji větu:
"AUTORSKÉ!!! Prosím, nekopírovat." XD