Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Leden 2011

Dostali jsme vysvědčení!!!

31. ledna 2011 v 21:30 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Respektive VÝPIS Z VYSVĚDČENÍ. Ale že jim trvalo, než ta to přišli. Na ZUŠce, kam jsem chodila na VV a doteď tam chodím na kytaru, jsme výpisy dostávali už od začátku. Ale tady je to napadlo až někdy minulý rok.

Takže... čekala jsem tři nebo čtyři dvojky, a kolik jich mám? Jenom dvě... já vím, jsem vychloubačná... nebudu to popírat, protože co se týše známek, jsem na ně pyšná. A ani nevíte, jak moc se těším na střední. Už jenom půl roku, jenom půl roku, půl roku, půl roku, půl -

Oznámení končí, dneska bylo jen krátké, protože se k tomuhle vyjadřovat ani nechci. Mám na práci spoustu dalších blbostí. Možná ještě něco přidám, nevím.


Ztracená Siwa nalezena!

30. ledna 2011 v 21:23 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Tak jsem konečně zpět. Ségra přijela a přivezla mi netbook, který si na dva týdny půjčila. Uff, abstinovat, když už jste v tak pokročilé závislosti na blogu... Už nikdy více. Měla jsem tolik myšlenek, které jsem ale nemohla nijka zapsat. Ani do Wordu ani na blog. Jedině na papír. Navíc jsem musela zastavit psaní knihy :D. Čas bez stresování z talentovek jsem ale využila podle mého výborně - promýšlení mých postav do největších detailů. Jsem spokojená. Teď už se můžu znovu pustit do psaní příběhu :D. Ale konec, tohle nemělo mít s tímhle článkem nic společného.


Jak komáři zužovali ovce...

23. ledna 2011 v 9:26 | Siwa |  Tvořím na Téma týdne
   Dneska se nabízí nové Téma týdne, jelikož čeština je má nejlepší kamarádka, i když se mockrát pohádáme... To mi připomíná, jak jsem se hádala s učitelkou, která učí angličtinu a češtinu, o tom, jestli je ve větě: Komáři sužovali ovce. ve slově sužovali "s" nebo "z".
   Zřetelně, aby mi rozuměla, jsem jí vysvětlila, že Zužovat znamená, že je něco užší a užší a Sužovat, že je jako soužit (=trápit). A co myslíte, dala mi za pravdu nebo si stále trvala na svém, že v té větě je zužovat, protože sužovat vůbec neexistuje (podle jejích slov)??? No? Samozřejmě, že si stála na svém. Byla za supl, takže jsem se nebála jí to vysvětlovat jako blbci, pomalu a zřetelně, ale nemělo to smysl.
   "Tak až se příště uvidíme, jestli se uvidíme, tak se do té doby podíváte do Pravidel českého pravopisu a řeknete mi to...," rozloučila se s námi na konci hodiny.
   
   No, a od té doby jsme ji jako supla už NIKDY neměli :D. Vím, je to jistě náhoda, ale co když ne? :D

Nemám čas psát nějaký nadpis! Udělala jsem talentovky!

12. ledna 2011 v 15:43 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Píšu narychlo, protože jsem v knihovně a za chvíli mi začíná trénink. Takže, rovnou k nadpisu:

HOLLARKA MI NECHALA DVEŘE PŘÁTELSKY OTEVŘENÉ A JEŠTĚ MĚ POZVALA :D

= UDĚLALA JSEM TALENTOVKY, JSEM MEZI 33 LIDMI, CO TAM MOŽNÁ V ZÁŘÍ NASTOUPÍ...


Také jsem udělala tu návrhářskou (5. místo z 82 zúčastněných), ale tam ani nechci. Chci Hollarku. Hollarku, Hollarku, Hollarku...! Páááni, jak já se tam těším.
Teď nebudu mít 3 týdny internet (ani netbook), takže jen možná napíšu od kamarádky nebo tak, takže až budu mít čas, napíšu, jak to tam probíhalo, protože já jsem to nemohla nikde najít a ráda bych pomohla :D. Ale řeknu vám, že jsem z toho měla dobrý pocit už jak to skončilo, ale víte, jak to dopadlo, když jsem z toho měla dobrý pocit naposledy, že??? :D

Toť vše k mému štěstí, které ale za chvíli skončí, protože po dlooouhé době jdu na trénink. To bude zase:
Mistr: "Kdo to je??? Neznám. Kdes byla?"
:D Bude legrace. Takže, nevím, kdy se ozvu, ale stoprocentně se ozvu.

"HOLLARKO, UŽ JDU!!! NE, nezavírej ty dveře... NEZAVÍREJ ty dveře!!!"
*BUM*
"Au, můj nos."

Zklamání má příchuť 20.místa

9. ledna 2011 v 21:20 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
A to doslova. Kdo tady někdy v tomhle týdnu byl, možná už mu dojde, kde jsem to dvacáté místo obsadila. Ano, Střední uměleckoprůmyslová škola v Praze.
Tvrzení, že nás postoupilo jen deset, bylo mylné. Den předem se přihlásila spousta dalších... hm, super.

Vzkaz pro alenka15987788 aneb Kolikrát už tohle bylo napsáno a přitom jmenovanou osobou nepřečteno...

8. ledna 2011 v 22:37 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Hmm... (vím, inteligentní začátek), poslední dobou nějak ztrácím nápady, o čem psát. Proto bloudím po ostatních blozích a hledám, k čemu se vyjádřit. Nějaké nápady apod. Tentokráte to byla (kupodivu) jedna osoba... ne, aktuální celebrita Yuri, která píše super (ach, já bych bez té ironie nedokázala přežít :D) povídky, to není. Je to jistá alenka15987788. Podle mě ji dost z vás zná (hlavně její komentáře o dvou třídlovných (někdy i čtyřslovných) větách).


Inteligentní rozhovor???

7. ledna 2011 v 21:51 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Právě jsem dokecala s mým "kamarádem" (?), no prostě spolužákem, a musím sem dát část našeho rozhovoru. Po dlouhém provokování a různých narážek (není to tak, jak to vypadá!!!), naše prsty vytvořily tohle (nebudu sem dávat jeho přezdívku, protože obsahuje jeho celé jméno, proto ho označím jako A.)

Další talentovky za mnou...

7. ledna 2011 v 21:38 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
Díkybohu! Ale myslím si, že dveře téhle školy se za mnou nadobro zavřely :(. Ne že by se mi to nepovedlo (ono se mi to někdy povede???), ale byli tam mnohem talentovanější než já. Kupodivu mi to nevadí, protože tuhle školu jsem měla až na třetím místě ze tří, takže... :D. Návrhářská střední... Hmm, kdysi jsem chtěla být módní návrhářkou. Vlastně teprve před rokem jsem to zavrhla a rozhodla se pro grafiku, kde je (přiznejme si to) větší uplatnění. No, v úterý poslední talentovky a pak konec! Trochu možná polevím, asi se víc budu soustředit na kroužky (hlavně na kytaru a absolvák), ale nezavrhnu školu úplně. Co kdyby mi ty umělecké školy nevyšly??? To vysvědčení pak v tom pžípadě budu ještě potřebovat!!! A kam bych šla? Vůbec nevím. Možná na nějakou polygrafiku, nebo něco s tím společného (klidně i něco s počítači), jinak nevím.

To bylo krátké info o dnešku. I když...

Jsem nadopovaná čokoládovou zmrzlinou a mám chuť se rozepsat :D. Pochybuju, že to někoho bude zajímat, ale já bych na to nerada zapomněla. Což se maximálně za 24 hodin stane, pokud si to nezapíšu.

Samozřejmě jsem si jako na potvoru musela zapomenout přezůvky! Ale dozor to přežil a navíc jsem nebyla jediná. Mohli jsme jít v botách. Ve třídě nás bylo asi osm.
Domácí práce nesměly být podepsané a já narazila hned na dvě. Rychle jsem to přeškrtala, ale nestačila jsem zkontrolovat ostatní. Prosím, ať nebylo nic jiného podepsaného.

První úkol: Zátiší tužkou (díkybohu)
Druhý úkol: Fantazijní malba - vyjádřit na jedné čtvrtce protiklady smutek a radost.
No, řeknu vám, doboru třičtvrtě hodinu jsem nevěděla, co dělat (a tp jsme na to měli jen dvě hodiny!). Ono ani po té necelé hodině mě nic nenapadlo, ale nakonec jsem si řekla: "No co, stejně jsem nějak extra netoužíš jít, tak prostě něco udělej a uvidíš."
Tak jsem prostě něco začala. Ani jsem neměla tušení, jak to má nakonec vypadat, ale myslím si, že to dopadlo "vcelku slušně" (prvňák by se s tím moc rád chlubil, ale druhách už asi ne :D). Jen mě štve, že jsem si zapomněla vzít černou fixu, bylo by to hezčí. Ale stejně jsem na svou sousedku neměla. Měla to nádherné. Určitě ji vezmou.

No, končím. Sice jsem se chtěla ještě rozepsat o cestě v tramvaji, ale usoudila jsem, že se nebudu pokoušet o hromadnou vraždu. Určitě by na mě přišli, kdyby viděli mou stránku na vašem monitoru.

Zkusili jste někdy fotit v noci?

6. ledna 2011 v 17:08 | Siwa |  Fotím...
Koukám, že jsem sem dlouho nepřidala žádný článek s obrázky... hmm, měla bych to napravit. Možná ale příští článek, protože před pár dny mě mamka vytáhla asi kolem osmé hodiny večerní ven na procházku. Jediné, co jsem na to řekla, bylo: "Teď?" Podívala jsem se ven do té neprostupné tmy, ale nakonec přikývla.
Vzala jsem s sebou foťák, i když jsem věděla, že fotky budou hrozné. Nakonec ale vypadaly docela dobře (pokud se za dobré považují rozmazané předměty nebo absolutní abstraktní dílo :D). Pár abstraktů se mi docela i líbilo. ale varuju, je to rozmazané. Jistě víte, že v noci foťák potřebuje delší čas na vyfocení, kvůli malému množství světla. A pokud se vám třesou ruce jako mě z té zimy, tak fotky rozhodně nejsou ostré. Proto se na focení v noci používají stativy...
"Mami! Ke svátku chci stativ!"

Dodělala jsem první talentovky...

5. ledna 2011 v 21:09 | Siwa |  Slovo za slovem 2011
... A TALENTOVKY DODĚLALY MĚ.

Matt Pardus - Odcházíš + Léto, Kill the boys a workshop

4. ledna 2011 v 23:13 | Siwa
Už několikrát jsem tu zmiňovala jakéhosi blogera jménem Karel Jech :). Pravidelně se dívám na jeho blog a co jsem tam nenašla. Sice na tenhle styl hudby nejsem, ale tahle se mi vážně líbí. A navíc možná potěším mou kamarádku, pokud se sem podívá. Nenech se odradit textem a klidně rovnou poslouchej :D.

Co o yaoi na závěr říct?

2. ledna 2011 v 16:49 | Siwa |  Tvořím na Téma týdne
Tenhle týden byl vážně zajímavý :D. Abych se přiznala, důvod, proč se mi tyhle prázdniny zamlouvaly, byl ten, že jsem měla tu čest si přečíst články o yaoi (velká část se vlastně skládala ze článků, které s yaoi neměly nic společného, nebo jen z věty: "Netušinkám co to asi může bít ale vygooglovala jsem si to a je to hnus" (a to jsem to ještě nepsala- Jak že se tomu říká? Debilština? No nevím, ale kdo ví, budu ráda, když mi to objasníte, nějak jsem to vytlačila z hlavy. :D). Takže jsem se někdy dost pobavila. 

Ale vrátím se k nadpisu. Co na to na závěr říct?
Musím se smát, promiňte. Blogy se rozdělily na tři, vlastně čtyři tábory: