Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Vše je konečně v pořádku

20. prosince 2010 v 15:51 | Siwa |  Slovo za slovem 2010
Kdo četl článek "Co se týče kopírování..." z 24.října, bude jistě vědět, o čem tady budu mluvit. Hodlám se vyjádřit k dobré práci blogu.cz (pokud to byla jejich práce).

Před několika měsíci jsen napsala článek na Téma týdne - Fantasy a ten mi byl ukraden (ve skutečnosti přepsán do slovenštiny a zveřejněn na blogu založený téhož dne bez uvedení zdroje. Bylo to oznámeno... a dnes již není po článku ani vidu. Díkybohu. Nebudu zde uveřejňovat ten blog, protože se autorce nehodlám mstít, jen by si měla uvědomit, že pokud tohle příště někomu udělá, může o blog přijít. Pokud to někomu udělá, ten člověk si to nemusí nechat líbit a zajistí, aby její blog neexistoval. A přitom stačí jen napsat autorovi, jestli souhlasí s tím, aby (v mém případě) byl text přeložen a uveřejněn. Kdyby to autorka udělala, možná bych řekla:
"Ano, klidně, ale chci, aby tam byl uveden zdroj."

Co je tak těžkého na zkopírování adresy seshora a vložení to např. do kolonky Autor nebo na konec článku?
Spousta lidí to nedělá (ano, já taky ne, ale já nekopíruju celé články).
Jak už jsem se v prvním článku na tohle téma zmiňovala - každý z nás by měl mít nějaký KODEX, který by měl dodržovat. A pokyn: Nekopírovat články bez souhlasu autora nebo bez uvedení zdroje, by tam měl patřit.

Když si to tak vezmete, stačil jediný vzkaz, kde by se mě o to autorka dovolila a nemusela být nahlášena u správců blogu. Jo, ale to prostě začátečníci neví. Jsou přesvědčeni, že se jim za zkopírování nic nestane. Já byla taky taková, ale už jsem z toho vyrostla (doufám).

Vše je tedy v pořádku - článek je smazaný. Jen nevím, jestli jsem v té spoustě žádostí přišla na řadu nebo si to autorka uvědomila a smazala to sama od sebe. Nicméně jsem ráda, ať to bylo jakkoliv.

Holt jsem na svůj článek "Co je fantasy?" pyšná a nechci, aby se jím "chlubili" jiní. :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Agrenej Agrenej | E-mail | Web | 20. prosince 2010 v 16:07 | Reagovat

Správně. ;-) Hlavní je se nedat. ;-) Já jen doufám, že mě to nikdo nedělá, neboť se absolutně nesnažím si své články hlídat. :-D

2 Siwa Siwa | Web | 20. prosince 2010 v 16:29 | Reagovat

[1]: Já na to narazila úplnou náhodou. Sledovala jsem články na to téma, abych věděla, jestli není některý lepší :-D (nakonec jich bylo hodně lepších než já, takže mi to bylo líto), a narazila jsem na: Čo je fantasy. Kliknu a čtu. A ono je to úplně stejné jako to moje, jen ve slovenštině O_O. Pro jistotu jsem to ještě porovnávala... Měla štěstí, že ji nedali do žebříčku zajímavých článků - kleplo by mě. A někdo by klepnul ji.

3 Rudolf z Falknova Rudolf z Falknova | Web | 20. prosince 2010 v 16:45 | Reagovat

Hej to je dost ostudne. Ja osobne kdyby mi nekdo nejak ukradl to co pracně sesmolím tak se "vzteknu" a jdu po něm. (obrazně) To se prostě nedelá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama