Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Tolerance blogerů (dodatek k aktuálnímu TT?)

29. prosince 2010 v 12:07 | Siwa |  Tvořím na Téma týdne
Co se mi momentálně honí hlavou??? :D 3 věci a všechny se týkají blogování a hlavně nováčků v tomhle směru.


"NEMÁM CO NAPSAT, VŮBEC NEVÍM, CO TO JE, ALE NĚCO K TÉMATU TÝDNE NAPÍŠU"
(aneb čtete mou nevědomost a smějte se)

Tak tohle se okomentuje samo. Jak mě, tak spoustu dalších blogerů už nebaví jim vysvětlovat, na co je TT a různá nepsaná pravidla apod. A ono to ani nemá cenu. Hlavně tento týden se toho objevuje neskutečně moc. Jestli tohle nějaký z těch človíčků čte, tak tady je vzkaz (a varování pro ty, co by to kvůli návštěvnosti začali dělat taky!):

"Nevadí, že nevíte, co napsat; nevadí, že nevíte, co to je - stačí si přečíst jeden smysluplný článek na toto téma, pochopíte a vyjádříte se k tomu. Nemusíte psát slovníkové definice, detaily a prostě udělat školní výklad (to by byla legrace, kdyby nám některý z učitelů začal přednášet o yaoi :D), jde o názor. Vžycky jsou různé názory - souhlasím, nesouhlasím a 'ano i ne'. Pokud se na to nechcete dívat z několika úhlů a posoudit to tzv. nezaujatě, tak pište zaujatě, ale zdržte se sprostých nadávek. Ostatní to třeba mají rádi a ani vy byste nebyli nadšení, kdyby vám vaše koníčky a zájmy začal někdo pomlouvat. Buďte prosím tolerantní. Pište názory, ale ohleduplně k ostatním. Když nebudete nadávat, ostatní to přijmou (většina). Normální člověk přijme, že má někdo jiný názor, nezačne přesvědčovat ostatní o své pravdě (to je zajímavé, jak se člověk dokáže k Tiskařovi dostat před různá témata :)...).
Takže... pokud vážně nevíte nebo nechcete nic napsat, tak je tu jedna jediná rada: Nepište. Není to povinné. Téma týdne je o tom, aby se diskutovalo. A o čem se chcete bavit, když nám nesdělíte žádný svůj názor, emoce, zážitky, jenom jednu a půl věty o ničem???"


ČLÁNEK NA TÉMA TÝDNE: CO SE DĚJE VE SVĚTĚ CELEBRIT???
(aneb konečně článek, co má originální název!)

Co by mě napadlo první? Znovu dám příklad na TT toho týdne (yaoi). No, myslela bych si, že se třeba dozvím nějaké klepy ze světa celebrit, co mají něco společného s yaoi (ať už to, že nějaký herec má yaoi rád a prokeclo se to na jednom večírku, nebo že... atd.). Když ale objevím:

P!nk příští rok vydá nové album s názvem ...
??? si našel novou přítelkyni. Jak dlouho jim to vydrží?
Britney Spears končí se zpěvem.
(Prosím, ne že teď barbie začne vyšilovat, že Britney končí! Dávám příklady!!! :D)

Tak to mi promiňte, ale tohle nemá v TT co dělat. Návštěvnost vám to sice zajistí (malinkou), ale plus budete mít tolik pobuřujících a urážlivých komentářů, že se vám o nich ani nezdálo. Ano, stane se, že zapomenete odkliknout přiřazení článku k TT, ale to se dá napravit. Např. zkopírovat článek, vymazat ten s přiřazením do TT a dát nový článek. Věřte mi, že už nás, blogery, to štve. Když už na nějaký ten článek klikneme, chce si přečíst názor (viz první "problém") a diskutovat k tomu tématu. A jakmile nám přijdete do rány jako dvacátý "omyl", pak už to vážně nevydržíme a omlouváme se za výbuchy.


JE TO HNUS A "YAOISTI - PRASÁCI, CO BY SE NAD SEBOU MĚLI ZAMYSLET"
(aneb Ach, ta lidská tolerance)

Zrovna teď jsem dočetla a okomentovala článek, ve kterém byla druhá část názvu napsána. Vím, měla bych psát zdroj, ale nebudu už kvůli autorce (jestli chce autorka nával armády yaoistek na svém blogu, klidně tak učiním, ale nebudu jí přidávat návštěvnost ;D).
Stejně jako v prvním "problému" - není důvod nadávat. Prasák je teřba pedofil. Co je oproti tomu fanoušek yaoi (VELKÝ fanoušek = otaku :D). Otaku do toho nikoho nenutí, zatímco pedofil ano. A to je obrovstký rozdíl. Yaoisti dokonce ani nenutí neyaoisty k tomu, aby se na yaoi koukali (za chvíli už z té přemíry yaoi budu jódlovat...). Takže se nejdříve zamyslete nad tím, jak nás "pojmenujete" (ono slovíčko nás bylo asi neuváženě uvedeno... jak už jsem v předešlém článku psala, na yaoi moc nejsem - dokud není vidět VŠECHNO, tak to vydržím :D).
Navíc, bůhví, co právě ti, co takhle nadávají, provádějí v soukromí. Matláme se jim do toho? NE. Takže prosíme o stejný přístup.

Navíc většina yaoistek (yaoistů) se v reálném životě chová úplně normálně. Třeba se zrovna s někým takovým bavíte. Většinou se to totiž tají a na vašem příkladu je vidět důvod. Ano, protože by lidé často reagovali stejně. Yaoisti jsou ale úplně normální lidé (až na výjimky, které vidí yaoi všude, dokonce i tam, kde není ani náznak), klidně nějaká sekretářka, ředitelka podniku nebo školy může být yaoistika taky. Tají to. A dá se s těmi lidmi normálně mluvit? Ano. Takže brzděte jazyky, ano?

__________________________________________________

:D Úsměv patří k postupnému zpomalování uveřejňování článků o yaoi :D Většina yaoistek se totiž již vyjádřila a ostatním už leze krkem, jak se o tom píše, nebo jak se na ně hned yaoistky sesypou. Věřte mi, před chvílí jsem četla moc pěkný článek "NEyaoistky" - napsala to pěkně, neurážela a komentáře tomu vypovídají. Yaoistky jí nenadávají.
To bude něco znamenat. Nemyslíte si to taky? Podle různého přístupu budou i k vám čtenáři přistupovat různě. Nevím, jestli sem dát ten zdroj článku... kdyžtak jméno článku je: Yaoi.. Jak jinak.. Pokud chcete, najděte si ho. Vážně, ta holka je sympatická yaoistkám, i když má trochu jiný názor.

Hergot, to jsem se rozepsala. No jo, to je tím, jsem už od rána s nikým nemluvila - potřebuju se vypovídat :D Uvidím, jestli najdu ještě něco, k čemu bych se chtěla tak dlouze vyjádřit.

Článek není přiřazen k TT, protože to má s yaoi nemá skoro nic společného.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KadetJaina KadetJaina | Web | 29. prosince 2010 v 13:26 | Reagovat

Amen...
Články v TT o délce jedné věty, která zní: "NIC O TOM NWM, TAK PSÁT NEBUDU," mě štvou, ale ne tolik jako: "NIC O TOM NWM, ALE PREJ JE TO NECHUTNÝ VLZDOPRDELSTVÍ." Velké písmo a ten dvojsmysl jsem vybrala úmyslně...
Ale na téma tolerance tu TT už bylo, všichni se hezky vyzpovídali, všichni ze sebe udělali tolerantní lidi... A pak přijde něco takovýho a tolerance jde do háje.
Vivat ignoranti.
Ach jo... Boj s větrnými mlýny :D Ale s článkem souhlasím.

2 perfect-imperfection perfect-imperfection | Web | 29. prosince 2010 v 19:21 | Reagovat

Páči sa mi to, že väčšina yaoistiek sa v normálnom živote správa normálne. Tá väčšina :D. Škoda, že ja nie :D.
Ale máš pravdu. Neviem či som presne yaoistka (och jak miluejm to slovo :D), skôr by som povedala, že len podporujem gayov, ale ako som to v minulosti nadšene vyhlasovala, tak teraz sa už ten môj nadšený hlások stlmil a keď nemusím nehovorím to hlavne kvôli reakcii ľudí. Nehanbím sa za to, že som tolerantná osoba a čo si o mne myslia ostatný ma netrápi, ale po čase ich veľmi inteligentné komentáre začnú liezť na nervy :D:). Ale samozrejme keď niekto začne niečo také kritizovať veľmi ..ehm slušne :D vyjadrím svoj názor :D.
Ja viem, že ten článok je krátky, ale som dosť prudká a keby som mala písať ďalej veľmi dobre by to nedopadlo :D :D.
Ale ďakujem aj za koemntár aj za návštevu ;D :)

3 Bella Bella | Web | 2. ledna 2011 v 16:46 | Reagovat

Hodně dobrý článek :) - vystihla jsi přesně to, co mě na článcích přidávaných pod TT štve.. A hezky napsáno :))

4 Chii^^ Chii^^ | 31. července 2011 v 19:25 | Reagovat

Souhlas... :))) až na to, že (ještě před smazáním blogu a znovuonovením) jsem psala k tématu příběh- ne názor k diskuzi a vlastně to dělám pořád. Ikdyž někdy budu muset napsat nějakou úvahu :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama