Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

To je starostí...

8. prosince 2010 v 20:52 | Siwa |  Nechť raději upadne v zapomnění
To byl teda den!
Matematika v životě - zkoušeli jsme si napsat přijímačky (to byla docela sranda).
Angličtina - učitelka nám vyprávěla o výměnném pobytu ve Švédsku (ještě se o tom zmíním).
Matematika - test ze slovních úloh na soustavu rovnic o dvou neznámých… první úloha šla dobře, ale u té druhé jsem měla problém sestavit ty rovnice… tak jsem to vypočítala z hlavy, ale to bude asi jen jeden nebo dva body.
Český jazyk - měli jsme opakovat psaní VELKÝCH písmen, ale díky mým spolužákům, kteří jsou v takovýchto chvílích najednou chytří intrikáři, to nakonec dopadlo tak, že nám paní učitelka vyprávěla o výměnném pobytu ve Švédsku. (Byly tam obě učitelky; obě totiž učí krom jiného i angličtinu.)
Dějepis - další přednáška o druhé světové + video o největší letecké bitvě v této válce. Málem jsem usnula, ale dostala jsem pár nápadů na příběhy, takže aspoň trochu užitečná hodina.
Chemie - Dvě jedničky za práci v hodině (tzn. vypočtení dvou příkladů - výpočet z rovnice).
Oběd
A asi 60 minut matematiky - "Příprava na přijímačky"

A teď k tomu Švédsku:

Chudáci naši, když dojeli na letiště… museli tam čekat 24 hodin! Let jim kvůli sněhovým vánicím odkládali a odkládali a odkládali a… nastoupili někdy kolem jedenácté ráno. V letadle pak jedna holka dostala epileptický záchvat a sotva letadlo dosedlo v Dánsku na rampu, už tam byla sanitka, aby ji odvezla. Jela s ní jedna paní učitelka a druhá pokračovala v cestě s dětmi. Chudák první učitelka - nespala 40 hodin (!)… (Já sotva vydržím 24…) Druhý den je pustili a ony vyrazily za ostatními.

Představte si, že ve Švédských školách NEZVONÍ!!! Délky hodin jsou přizpůsobeny věku dětí, potřebám apod. Mají to rozdělené na "bloky". Pokud učitel stihle látku za polovinu bloku, propustí žáky, ti si mohou jít, kam chtějí a vrátí se až na další blok. A jak to může fungovat? Protože oni na tu školu chodit chtějí (na rozdíl od nás), takže se snaží tam vydržet a něco se naučit. Během hodin jsou pozorní, protože vědí, že když učitel nebude muset všechno opakovat dvakrát, budou to mít odbyté za chvíli a budou na chvíli "propuštěni" :-D. A co my? My otravujeme, vyučující to musí říkat minimálně 2x, zdržuje se poznámkami, napomínáním, čekáním až zmlkneme atd.

Všechno tam je prý drahé, ale máme na ty výměnné pobyty domluvu, že všechny výlety hradí domácí škola. Až oni budou u nás, zaplatíme jim to všechno my.
Je ještě spousta dalších věcí, ale ty mi v tuhle chvíli utekli do nějakého tmavého koutu mozku, kam má paměť nedosáhne, takže to je ohledně Švédska asi všechno. Nicméně to pro ně musel být zážitek. Prý zatímco tam učitelky stály 5 hodin ve frontě ohledně těch zmeškaných letů (na celém letišti fungovaly jen 4 počítače a bylo tam kolem 2 000 lidí (!)), tak děti se projížděly na eskalátorech, pospávaly a všelijak blbly.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama