Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Michaela Čermáková - Zpěv draků

12. prosince 2010 v 19:51 | Siwa |  Knihy

Michaela Čermáková

Zpěv draků


Michaela Čermáková - Zpěv drakůKdo je Darion,
tajemstvím obklopený třináctiletý chlapec
se znepokojivě žlutýma očima?

Kde žil do chvíle, než se objevil
na Drumelově farmě?

Kdo byli jeho rodiče?

A proč si z prvních šesti let svého života
nic nepamatuje?

Proč ho pronásledují podivné sny?

Jak to, že rozumí řeči draků?

Co ho čeká v královském městě Drakohyru?

Podaří se mi stát se levianem
a létat na drakovi?

Z této anotace vám už dojde, čím je Darion zvláštní a o co se bude pravděpodobně jednat. Tentokrát nechci vypisovat děj, ale u téhle knihy se rozepíšu o dojmu, který na mě zanechala.


K přečtení této knihy od české autorky jsem ze začátku přistupovala dost skepticky, protože já osobně nemám českou fantasy literaturu moc v oblibě, hlavně kvůli převážnému mutování zvířat (žirafokočka, psoslon a podobně, jako jsem to četla v několika knihách českých autorek) a výskytu trpaslíků. Nevím, ale mám je ráda jenom v Pánovi Prstenů a v několika dalších příbězích, ale jinak moc ne.
No, nicméně mě kniha příjemně překvapila. Děj byl výborný, dobře promyšlený a četlo se mi to dobře. Až na jednu věc…
Jména!
Ano, jména jediná mi dojem naprosto zkazila. Ano, chvíli jsem to přecházela, ale když jich bylo čím dál víc a víc… Řeknu vám, že knihu jsem odkládala jenom, když mě to začalo štvát… a to bylo bohužel moc často. A proč mi to vadilo? Tady máte seznam jmen, dojde vám to samo.
(Úkol: Po přečtení si zkuste jména vypsat. Dokážete aspoň deset?)

Jména: Darion, Drumel a Dacha, Dora, Dam a Dram, Dru a Doula, Deep, Dirk, Drmola, Drtek, Dragon, Dag, Dafy, Dreuteris, Debron, Duanar, Dallaran, Dakon, Danae, Durank, Douglas, Desten, Deboruz, Dlask, Drextr, Damián, Draba, Dorset, Dadla, Daen, Dormina, Danny, Dagmar, Dribal, Dewin. Serpen, Serpentia, Serxess a Segar, Saxinie, Simon, Se-nix, Se-pio, Safiron a Selena

A to nechtějte vyjmenovávat jména draků!!! Jediné osoby, u kterých vím, co v příběhu dělají, jsou Darion, Lantara (jeho dračice), Dora, Drumel, Dragon, Dallaran, Danae, Daen, Draba, Serpen, Serpentia, Serxess a Segar, Saxinie, Simon, Se-nix, Se-pio a Selena. Jinak nic. A to je špatně. Ve spoustě radách pro začínající spisovatele najdeme: Jména vymýšlejte taková, aby se snadno pamatovala a nebyla si podobná. A co je tady? Věřte mi, že když jsem četla už patnácté jméno od D, ztratila jsem chuť číst.
Jinak je ale příběh moc pěkný. Tohle je asi jediná chyba. Možná proto se kniha nestala bestsellerem :). No, nevím.
Takže kdo by byl schopen toto přejít, doporučuju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 quesa quesa | E-mail | Web | 7. června 2011 v 22:51 | Reagovat

Tady tu knížku mám koupenou a čtu jí pořád dokola :D
S těma jménama máš pravdu, začne to být hrozně nepřehledný, ale jinak je knížka opravdu úžasná.
A jak jsem tak koukala, tak máme podobný, skoro stejný styl čtení. Našla jsem u tebe pár svých oblíbených knížek a hlavně Thomase Brezinu :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama