Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Loveless

30. prosince 2010 v 23:03 | Siwa

Loveless

Která z fanynek shonen ai by toto anime neznala, že? Pokud se ale nějaká nevědoucí najde, hned to musí napravit. A nejbližší možnost je tato recenze. :D.
Anime se odehrává ve světě, kde všichni mají ouška a ocásek, dokud neztratí svou nevinnost (ano, všichni víme, co se tím myslí). A dospěláku s oušky se společnost směje. 

     Aoyagi Ritsuka je dvanáctiletý hrdina tohoto anime. Příběh začíná jeho přestupem na jinou školu. Odmítá se s ostatními jakkoliv spřátelit, protože už dávno zapomněl, co to je mít rád. Před dvěma roky mu zemřel starší bratr Seimei a jeho matka se z toho psychicky zhroutila a odnáší to Ritsuka. Má dost jejího fyzického napadání, když na něj křičí, aby jí vrátil syna a on to udělat nemůže. Uzavřel se do sebe a na svět pohlíží notně pesimisticky. Chodí k terapeutce, kde se může vypovídat.
     Před školou potkal muže jménem Agatsuma Soubi, který tvrdí, že znal jeho bratra. Ritsuka se o něm chce dozvědět více. Nabídne mu, jestli by spolu nešli "udělat" vzpomínky (v jeho podání to znamená udělat fotky). Bojí se zapomenout. Zapomněl na dobu před dvěma roky. Už o žádné vzpomínky přijít nechce.

     Fighter a Sacrifice = Bojovník a Oběť. Oba mají stejné "pravé" jméno, aby věděli, že k sobě patří.
     Oběť v magických soubojích schytává všechny rány, které Bojovník nedokáže odrazit (aby mohl Bojovník bojovat dál) a ten, aby to Oběti nějak vynahradil, plní její rozkazy.
     Soubi je Bojovník a nemá Oběť. Kdysi to byl Seimei, ale po jeho smrti zůstal sám. Seimei mu řekl, aby našel Ritsuku a postaral se o něj. Udělal to. Ritsukovo pravé jméno je Loveless ("nemilovaný"), Soubiho Beloved ("milovaný"). Přestože nemají stejná jména, Ritsuka se stává Soubiho Obětí.
loveless

     Bojovník a Oběť - partneři na život a na smrt. Ritsuka proto od Soubiho často slýchává srdceryvné "Miluji tě". Neumí si představit, že by Soubiho miloval, ale nic jiného mu asi nezbývá.

     Anime je plné magických soubojů, rozpitvávání emocí hl. hrdinů a problémů každé postavy. Všechno se točí hlavně kolem nich. Ritsukova spolužačka Ritsuku miluje, ale ten nemá zájem (a hlavně si ho Soubi hlídá); tu spolužačku miluje jiný spolužák a Ritsuku nesnáší. Učitelka má ještě ouška a má z toho deprese. Soubiho přítel je na prášky z toho, že Soubi miluje Ritsuku atd. atd. atd. ... Přesto ale anime neztrácí na zajímavosti... ale všechno naprosto zničil konec. Byla jsem tak naštvaná, že je jenom 12 dílů, ale nic s tím neudělám. Konec se mi sice líbil, to přiznávám, ale když jsem si uvědomila, že jsem na konci, mohla jsem vzteky zničit pokoj. Naštěstí jsem se uklidnila a nábytek to přežil. Co jsem tam ale objevila, vám neřeknu... koho to zajímá, nechť se na to podívá. Možná v blízké době přibydou odkazy na stažení jednotlivých dílů, ale uvidíme, kolik budu mít volného času :D.  

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 1. ledna 2011 v 15:30 | Reagovat

,,Rozpitvávání emocí hlavních hrdinů" tohle se normálně počítá jako negativní bod, jak je to u tebe? ;-)
Ó ano, odkaz aspoň na první díl abych věděla ,,vo co go". Zní to docela zajímavě (hlavně proto, že to má JENOM dvanáct dílů :-D )

2 Yu Suzukei Yu Suzukei | Web | 6. března 2011 v 20:35 | Reagovat

Japa, japa. Tohle anime jsem viděla za jeden den a mohlo mě to zabít. Jen dvanáct dílů sakra!T_T Já bych to viděla tak aspoň na padesát.:D
Ti dva jsou tak krásní pár.♥ Jdu si číst nějaké doujinshi.:'D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama