Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Michaela Burdová - Křišťály moci: Zrada temného elfa

30. října 2010 v 17:49 | Siwa |  Knihy

Michaela Burdová - Křišťály moci: Zrada temného elfaMichaela Burdová

Křišťály moci: Zrada temného elfa

Tahle knížka mě zaujala hned na plakátu, když se objevil v naší knihovně. Trpělivě jsem vyčkávala a pravidelně kontrolovala příslušný regál, kde se kniha měla objevit, a nakonec jsem si ji půjčila.
Děj se mi líbil, byl poutavý, místy vtipný, jinde opravdu nečekaný a měl rychlý spád. Podle mě je tento příběh lepší než její minulá trilogie - Poselství jednorožců. Ale to je jen názor vybíravého jednotlivce.
Už od začátku máte jasno ve jménech, místech a ostatním.
Ale teď už k ději, který je složitý, ale autorka ho dokáže napsat tak, že když čtete, neplete se vám to. Proto se omlouvám za svoje vysvětlení, které bude pravděpodobně dost zmatené.

Jde o sedm křišťálů moci, díky kterým může jejich majitel ovládnout celý svět.
Promítá se tam několik hlavních "cest" - dcery Temného pána Isgraëla, Terien; dívky Neilin, které se dotklo proroctví; a její sestry jménem Leja.
Neilina vesnice byla napadena Temnými (elfy, kteří byli Isgraëlem zotročeni). Zabili jí matku a spoustu přátel a její sestru zajali jako otrokyni. Tu pak zachrání psanci.
Neilin během masakru v její vesnici zachrání neznámý elf. Řekne jí o proroctví a nabídne se, že ji doprovodí k Bílým elfům, kteří o něm vědí ještě víc a pomůžou jim. Musejí ale přejít celou zemi, aby se do Neprobádaného hvozdu dostali. Jsou terčem Isgraëla, který pověřil svého nejlepšího bojovníka Sorgana, aby je našel. Budou to mít hodně těžké.
Leja se mezitím seznamuje s králem Edrianem a jeho psanci, kteří se schovávají v lesích a vyčkávají na šanci Isgraëla porazit.
Terien miluje Sorgana, ale ani to ji nezadrží v útěku od svého otce. Zjistila, že se její bratr, který utekl už před několika roky, potuluje po zemi a chtěla ho najít. Tím se stala novým terčem Isgraëla a Sorgana. O jeho první úkol se postará někdo jiný, protože na Neilin už je připravena past.

Jak to dopadne? To si přečtěte, vážně to stojí za to. Já jsem ráda, že jsem na tuhle knížku narazila. I když jsem byla zezačátku skeptická kvůli její první trilogii, nakonec mě to překvapilo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 quesa quesa | E-mail | Web | 7. června 2011 v 22:48 | Reagovat

Jo, tak tuhle knížku jsem taky četla a naprosto mě dostala :D
Hned jak budu moct tak se hned pustím do druhého dílu :D
Ta autorka se mi i dost zalíbila i tím, jak knížku ukončila...přiznám se, ve chvíli, kdy Neilin i s tím elfem spadla dolů, řekla jsem si: "Jé, no já bych to tady utnula, aby bylo trochu napětí." a ona to taky udělala :D
A jinak recenze se mi moc líbila. Má ode mě 10 bodů z 10. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama