Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Langrishová Katherine - Trollí vrch

31. října 2010 v 18:00 | Siwa |  Knihy

Langrishová Katherine - Trollí vrchLangrishová Katherine

Trollí vrch


Peerovi zemřel otec, takže už má jenom dva zlé strýčky. Musí s nimi do polorozpadlého mlýna poblíž Trollího vrchu, pod kterým se prý ukrývá trollí poklad, a je nucen jim sloužit jako otrok. Naučí se ovládat mlýn, protože jeho strýc-mlynář je líný a vůbec se o budovu nestará. Jediný Peerův kamarád je jeho pes Loki.

Pak se seznámí s Hildou, dívkou bydlící nedaleko mlýna. Kolem Trollího vrchu se pohybuje spousta podivných bytostí - trollové, plivníci, domácí skřítci a spousta dalších - a ztrpčují (co se týče domácích skřítků, tak zlepšují) lidem život.
Trollové, kteří žijí pod tím vrchem, plánují svatbu své princezny a prince s princem a princeznou z daleké země krále trollů. Chtějí jim dát jako dárek dva mladé lidi, dívku a chlapce, aby jim sloužili.
Peerovi strýčci to považují za svou příležitost ke zbohatnutí a chtějí jim za spoustu zlata prodat Peera. Potřebují ale ještě nějaké děvče. Jediné, které je v Peerově věku, je Hilda, jeho kamarádka. Oba plánují útěk, chtějí tenhle plán překazit. Strýčci ale unesou Hildiny sourozence - holku a kluka, dvojčata!
Peer musí zachránit sebe, Hildu i jejího bratříčka a sestřičku a pomstít se strýčkům za všechno, co udělali. Ale trollové je ze svého příbytku propustit nechtějí.

Tenhle pohádkový příběh se mi docela líbil. Dlouho už jsem nečetla nic tak hodně pohádkového. Přesto je to ale dobře vymyšlené a rozhodně to není jen pro malé děti. Spíš to je pro ty větší, podle mého názoru. Autorka dokáže psát poutavě.
A další pochvala Tereze Přeučilové za pěknou obálku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | 29. března 2012 v 18:03 | Reagovat

Tuto knížku jsem dnes právě dočetla,taky se mi zalíbila. Chtěla bych se zeptat jestli neexistuje i další kniha na pokračování. Děkuji předem :-)

2 Siwa Siwa | Web | 29. března 2012 v 20:01 | Reagovat

Jestli myslíš druhý díl, tak o tom nevím, ale myslím, že není. Jinak zkus hledat na internetu.
Jestli je "další kniha na pokračování" myšleno jinak, prosím o přesnější popis. Nejlépe ale hledat třeba seznam autorových knih, knihy ve stejném či podobném žánru, na podobné téma apod. Přeji hodně štěstí při hledání a mnoho radosti z četby. :-)

3 Lenka Lenka | 30. března 2012 v 18:15 | Reagovat

Děkuji za odpovězení, někde jsem se dočetla, že tato kniha je první z celé trilogie, ale nevím jestli to je pravda nebo to ještě není v Česku,ale děkuji za rady. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama