Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

John Flanagan - Hraničářův učeň: Králové Clonmelu

7. října 2010 v 17:37 | Siwa |  Knihy

.John Flanagan

HRANIČÁŘŮV UČEŇ


kniha 8.

Králové Clonmelu


Jako každý rok se koná hraničářský sněm. Will se ho účastní, ale bez Halta. Ten je na západě a vyšetřuje podivné události, které se tam v poslední době dějí. Když se vrátí, má špatné zprávy. Na ostrově Hibernie se objevila náboženská sekta - nezasvěcení. Halt už zná jejich techniky a ty postupně ničí jedno království po druhém. Jediná země, která není zničená a její lid nežije ve strachu, je Clonmel.
Halt, Horác a Will se tam okamžitě vydají, protože pokud to jejich řádění nezastaví, nezasvěcení se dostanou přes moře i k nim, do Araluenu.
Haltova zajímavá minulost jim dosti pomůže - je totiž bratrem krále Clonmelu... starším bratrem. Vzdal se trůnu, ale proč?
Využije příbuzenského vztahu i skoro dokonalé podoby jednovaječných dvojčat a postaví se proti nezasvěceným. Will mu samozřejmě plně pomáhá a Horác si uvědomuje, že i on se přestává řídit pravidly a začíná se na něm projevovat přátelství s hraničáři.
Nezasvěcení nemají šanci získat moc nad Clonmelem, když se do toho tihle tři pustí.

Flanagan znovu splnil očekávání. Kniha byla výborná a těžko jsem se od ní odtrhla. Možná si někdo může myslet, že poosmé už to bude nudné a opakované, ale není to pravda. Flanagan pořád vymýšlí nová a nová témata a zápletky. Chválím. Pobavilo, poučilo, zkrátilo nudné chvíle doma...

Hodnocení:

99%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Petr Petr | 17. dubna 2012 v 15:54 | Reagovat

Ahoj !!
Překvapilo mě že jako dívka čteš Hraničáře a proto ti fandím ... Já osobně už mám přečtenou i knihu č. 10

Hodně zdaru v blogování ! ;)

2 Ano, hraničářův učeň je i pro dívky Ano, hraničářův učeň je i pro dívky | 17. října 2016 v 21:29 | Reagovat

Proč si všichni myslí, že hranič.uč. je jen pro kluky ? .... Jsou to skvělé knížky a osobně si myslím, že jsou NEJEN pro kluky..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama