Toho, kdo mi v posledních dnech psal skrz vzkazník v menu, prosím, aby mě kontaktoval na e-mail: blogerkasiwa@seznam.cz. Vzkaz bohužel neobsahoval žádné kontaktní údaje. Děkuji.

Death Note

14. října 2010 v 16:31 | Siwa

Death Note

Podle mě se příběh povedl dokonale. Vše do sebe zapadá, i když se člověk do toho vysvětlování mockrát zamotá. Dobrý nápad - shinigami (bůh smrti) upustí naschvál na zem zápisník smrti a sebere ho člověk… a ještě k tomu tak inteligentní a ambiciózní jako Light Yagami.
death note

Light Yagami
je velice nadaný student, vyhrává první místa v různých vědomostních soutěžích a je nejlepším v celém Japonsku! Když najde zápisník smrti a vyzkouší ho, uvědomí si, že má v rukou ohromnou moc. Šanci k vytvoření nového světa bez vrahů, zlodějů a všech špatných lidí. Jakmile s tím začne, lidé mu dají jméno Kira.
Ryuk je shinigami - bůh smrti. Kdo se dotkne jeho deníku, může ho vidět. Light s jeho pomocí pronikne do tajů zápisníku smrti. A jedna úsměvná informace: Ryuk zbožňuje jablka… v jednom díle mu Light kvůli jistým okolnostem zakáže jíst v jeho pokoji jablka a on mu na to odpoví: "Co? Nepřeháníš to trochu? Nikdy jsem ti to neřekl, ale jablka jsou pro mě, no… asi jako cigarety a alkohol pro lidi. Chápeš, jak to myslím… budu mít absťák!"
L je detektiv. Nikdo (kromě jeho pomocníka) nezná jeho tvář ani pravé jméno. Chce chytit Kiru.
Misa Kiru zbožňuje, protože potrestal vraha, který zabil její rodiče. Chce se s ním setkat. Sama vlastní jeden ze zápisníků smrti a myslí si, že mu bude užitečná.
Postavy v tomhle anime jsou dobře propracované. Mají každá svůj charakter a povahové rysy, které určují jejich jednání.

S hudbou jsem byla spokojená. Opening a ending od prvního do 19. dílu je velmi pěkný a díky openingové písni The World od skupiny Nightmare jsem na tuhle skupinu přišla a zalíbila se mi. I podkladové melodie během děje jsou dobře vybrané, i když s několika jsem nesouhlasila, ale každý si najde něco, co by změnil nebo je to proti jeho vkusu.
Myslím si, že opening od 20. dílu je možná trochu "uřvaný". Refrén se mi strašně líbí, ale to ostatní pro mě nemá žádný smysl. S endingem jsem naopak spokojená dost.
Ty podklady jsou prostě vybrány dobře, podtrhují správnou atmosféru a zintenzivňují emoce.

S výtvarným provedením jsem také spokojená, i když je spousta okamžiků, kdy je něco špatně vystihnutého nebo tak podobně. U anime jsou ale prostě většinou postavy nakresleny stejným stylem, takže kdybych to měla hodnotit podle anime-pravidel… na jedničku :-). Light, L a Melo jsou podle mě asi nejhezčí kluci v celém příběhu. Jejich podoby se povedly.

Shrnutí:
S tímhle anime jsem byla nejvíce spokojená. Sice jsem jich neviděla tolik, kolik jich zhlédlo mnoho jiných anime-fanoušků, ale mám takový pocit, že Death Note ve mně ještě dlouho zanechá dobrý pocit, že celých těch 37 dílu jsem nezhlédla zbytečně…

Hodnocení:

95%

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chestar Nut Chestar Nut | Web | 27. července 2011 v 23:38 | Reagovat

áá super.. viděla jsem první díl a zaujalo mě to.. takže po přečtení tvého článku to asi dokoukám celé :D
Jinak mě se líbí anime Wolfs rain... moje první delší anime, které jsem viděla.

2 Lenka Lenka | Web | 3. dubna 2012 v 19:02 | Reagovat

Na tady to anime jsme se s bráchou pořád dívali. Máš pravdu, příběh je dokonale promyšlený, ale fakt se to špatně vysvětluje. Dívala jsem se i na mangu, ale anime je pro mě nej. Hudba je úžasná. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama